nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5521

 

Ulman więc dlaczego hubertus przed świętami tak się spinał. Zablokowany TK, państwo totalitarne, obalenie demokracji... Przecież te hasła nie miałyby mocy gdyby było tak jak myślisz. Chyba że ty doskonale wiesz o co chodzi z TK jednakże mówisz tylko do momentu który jest ci na rękę, co?

 

Ja tu o konkretach ty szczegółach. Jakie ma to znaczenie czy TK i inni musi za ledwie pierdnąć aby zablokować ustawę czy musi aż staną na głowie?

 

Cholera sPISkowiec sie znalazł..........

Nie pytaj mnie o Hubertusa , pytaj jego. Nie wiem co insynuujesz pytając co mi jest na rekę .

Na tyle na ile wiem TK nie może zablokować czy obalić ustawy. Majac wiekszość w sejmie i prezydenta mogłoby to działać jak przy okazji zmiany ustawy o TK. Uchwalanie, podpisanie a TK pomarudzi i przestanie. Uważam że przeprowadzone zmiany maja na celu podporzadkowanie sobie organu który bedąc poważany , bezstronny i niezalezny mógłby co jakiś czas wypowiedzieć sie krytycznie o działaniach władzy.Podobne podporzadkowanie nastapiło w mediach, spółkach skarbu państwa czy wszelkich agencjach. Jak mawiał dr. Goebbels - "kłamstwo powtórzone wielokroć staje sie prawdą" czyli dawać jednaki przekaz od telewizora przez trybunał po urzedników i nie dopuszczać do sytuacji by ktokolwiek powodował wątpliwości lub refleksje. 

Prezes Jarosław jest silna i narcystyczną osobowoscią nieznoszącą krytyki wiec uważam że zmiany w TK strategicznie nie były konieczne do uchwalania ustaw a nastapiły po to by odciąć potencjalne "paliwo" opozycji gdyby wyroki okazały się niekorzytne dla PIS.

 

Co do ostatniego zdania - TK NIE BLOKUJE USTAW.  Wiem ze ciężko to przyswoić bo całość twojego wywodu się na tym opiera ale to prawda. Az jestem ciekawy jakie drugie dno zaraz znajdziesz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

słuchaj a prezydent to czytał ten artykuł ?

nie ma tam mowy o blokowaniu  i sądzeniu jak bredziłeś tylko o orzekaniu o zgodności z konstytucją 

i ze wyroki są ostateczne,  czego wyraźnie nie uznaje sługus jarka czym łamie konstytucję 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

EDIT:

Marko ja zawsze mówię prawdę, nigdy nie kłamię i nie kręcę, wolał byś abym mimo wszystko skłamał w tej kwestii? Ale po co, przecież nie podjąłem samodzielnego myślenia w kwestiach równie ważnych dla mojej osoby jak zeszłoroczny śnieg. I ja nie widzę w tym problemu, aby wiedzieć źle lub nie wiedzieć nic o czymś co nas absolutnie nie dotyczy i dotyczyć nigdy nie będzie.

 

Już ci raz napisałem. Zmyślasz i piszesz głupoty, udowadniasz fikcję fikcją. Co oczywiście nie ma miejsca na prawdę. A więc kłamiesz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marko -

Ten i inne, oczywiście że nie. A co myślałeś że będę kłamał w żywe oczy jak ty aby tylko konkurencyjną partię zgnoić.

 

Z takich praktyk są znani sfrustrowani partyjniacy, ja do nich nie należę więc nie ma oporu powiedzieć że duda złamał konstytucję a tuska gdybym miał taką moc wysłał bym na szubienicę. Jareczek jeszcze żyje, zobaczymy jak długo, ale na razie zbytnio nie podpadł, lub podpadł ale nie w kwestiach szkodliwych dla dobra narodu Polskiego. Bo zatrudnianie po przez kolesiostwo mocno nie szkodzi narodowi Polskiemu, tylko wizerunkowi jareczka.

 

 

EDIT: hubertus. Już mi powiedziałeś że zmyślam i piszę fikcję. I to niby ma być wyrocznią... ty to potrafisz rozbawić człowieka nawet w tak pochmurny dzień.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Weź przeczytaj choć by konstytucję w rozdziale mówiącym  o TK bo najzwyczajniej w świecie się ośmieszasz.

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

art. 190

Przeczytałem i dalej nie wiem czemu miałbym sie ośmieszać. Który fragment świadczy o twojej racji a mojej niewiedzy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ulman

Twój koleżka marko wyszukał bezbłędnie wszystkie fragmenty świadczące o mojej racji a twojej niewiedzy.

 

Zresztą w ostatnim swoim wpisie dał przykład jaką jedną scaloną całość powinna tworzyć władza sądownicza i wykonawcza, a w pewnej decydującej kwestii tego nie robi. Kwestii która rozstrzyga, czy w przyszłości obie władze będą współgrać czy zgrzytać. 

 

EDIT: Ja ci mówię, tu nie chodzi o przelewy, lecz o TV. Miała byś ubaw po pachy gdyby w TV kazali sobie robić na głowę.

Tak to już działa, od kiedy pis przejął tvp moi znajomi którzy oglądają przeważnie jedynkę i dwójkę którzy wcześniej cisnęli mięsem po jarku i pise, teraz mówią że pis robi porządek w Polsce  :lol:

 

Tu na forum akurat mamy odwrotność bo chłopaki tylko TVN oglądają z polsatem.

 

A ja polecam swoim znajomym i tym typkom z AF albo wcale nie oglądać, a jak już to pól godzinki TVN, pół godzinki jedynka i spać. Bo takie skrajności jak sam TVN, czy samo TVP są nie zdrowe. Gdy ktoś nie ma własnego rozumu, to jako taką równowagę tylko w ten sposób można wypracować.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odnośnie myślenia, masz po części rację, najpierw czytanie później wyciąganie własnych wniosków. Więc nakłoń swego koleżkę aby spełniał jednocześnie oba warianty, wtedy nie będę szukał dla niego alternatywnych rozwiązań. Bo jeśli ma czytać i bez wyciągania własnych wniosków ślepo temu ufać, to ja wolę aby przestał czytać całkowicie.

 

Ty też z tych co to nie mają pomysłu na konstruktywną rozmowę, wytykają sytuacje gdzie zapomniałem postawić przecinek bądź przypadkiem zmieniłem kolejność liter?

I w dodatku, z tego powodu pozwalasz sobie nazywać mnie ignorantem?

Oj coś mi się wydaje, że ten cyrk jedzie w twoim kierunku...

 

ps wróżbami nazwał to hubertus, ty jedynie powielasz. Jeśli nie wierzysz że są to fakty, zrób ankietę online z jednym pytaniem i dwoma odpowiedziami.

,,Czy uważacie Państwo, że jeśli TK miał by skład z przed pół roku, to ustawa 500+ została by w nim zaskarżona przez opozycję, po czym unieważniona przez ten sąd?,,

1. TAK

2. NIE

Powinna buc zaskarżona poniewaz nierówno traktuje wszystkich obywateli

 

powinno byc 500 na kazde dziecko    

albo   górny próg jednakowy niezaleznie czy 1 czy wiecej

 

 

Dobrze mówisz ze trzeba wyciagac  wnioski z kilku stacji i zródeł

 

tylko dlaczego sam tak nie robisz

 

a wiadomosci to nie da sie ogladac

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

ulman

Twój koleżka marko wyszukał bezbłędnie wszystkie fragmenty świadczące o mojej racji a twojej niewiedzy.

 

Zresztą w ostatnim swoim wpisie dał przykład jaką jedną scaloną całość powinna tworzyć władza sądownicza i wykonawcza, a w pewnej decydującej kwestii tego nie robi. Kwestii która rozstrzyga, czy w przyszłości obie władze będą współgrać czy zgrzytać. 

 

Damian ja się ciebie pytałem : Który fragment świadczy o twojej racji a mojej niewiedzy?. więc z łaski swojej wskaż jakiś cytat o ile potrafisz. Gdzies ty wyczytał że TK może unieważnić ustawę?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Będą pracownicy ANR mieli na pensje z tych dzierżaw. Mam takie wrażenie, że zasoby ziemi ANR są tylko po to, by samo ANR miało z czego żyć.

Teraz oglądam wiadomości w tvp. I muszę powiedzieć, że przekaz medialny PiSu i niezależnej tvp jest dostosowany do poziomu wyborcy PiSu. Chodzi o ugodę w sprawie geoterm ojca biznesmena. Opozycja krytykuje, że zawarto poza sądem ugodę na szkodę skarbu państwa (strony się dogadały). A ci durnie tłumaczą, że wszystko w porządku bo sąd to zaakceptował. Czy oni szukają durniejszych od siebie? Skoro jedna strona rezygnuje z procesowania się i chce płacić to czemu sąd ma się nie zgodzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

ulman

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

art. 190

Jeżeli nie potrafisz czytać nic na to nie poradzę.

Umiem czytać ale tam nie ma słowa które mówiłoby że TK może unieważnić czy zablokować ustawe.  Sam to wydedukowałeś na podstawie art190 czy w Gazecie Polskiej" tak napisali? Zadaj sobie minimum trudu bardzo proszę i zrób "kopiuj wklej" fragmentu uzasadniajacego twoją rację


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

A będzie tak, to co się dogadali pójdzie na dziury w ziemi, a to co orzekł sąd ponieważ nie jest już dotacją a odszkodowaniem nie będzie musiało iść na dziury tyko na inne potrzeby. I tu zostanie zrealizowane dofinansowanie 2x 27mln. Obym się mylił.

Toż pisałem wcześniej że znów Was chcą eksterminować.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Powinna buc zaskarżona poniewaz nierówno traktuje wszystkich obywateli

 

powinno byc 500 na kazde dziecko    

albo   górny próg jednakowy niezaleznie czy 1 czy wiecej

 

 

Dobrze mówisz ze trzeba wyciagac  wnioski z kilku stacji i zródeł

 

tylko dlaczego sam tak nie robisz

 

a wiadomosci to nie da sie ogladac

 

Pieniądze z modernizacji też powinny być na każde gospodarstwo a n ie dla wybranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

500 zł na dziecko i 26 mln na ojca, to się nazywa polityka prorodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ulman

Twój koleżka marko wyszukał bezbłędnie wszystkie fragmenty świadczące o mojej racji a twojej niewiedzy.

 

 

widzisz jako katolik  nie powinieneś łgać 

używasz płytkich i chamskich argumentów które nie mają żadnej podstawy

napisałeś coś co zasłyszałeś i nie zadałeś sobie trudu żeby to sprawdzić

tu są ludzie którzy umieją czytać i  czytają dużo ,więc staraj się być precyzyjny jeśli piszesz o TK  

ignorancja i niewiedza bije w oczy i nie wystarczy pienić się i iść w epitety czy pojechać po rodzinie albo pisać o koleżkach

 

 

możesz sam sobie przyznawać rację ale wybacz trochę to płytkie


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słuchaj a prezydent to czytał ten artykuł ?

nie ma tam mowy o blokowaniu  i sądzeniu jak bredziłeś tylko o orzekaniu o zgodności z konstytucją 

i ze wyroki są ostateczne,  czego wyraźnie nie uznaje sługus jarka czym łamie konstytucję 

 

Sam powiedziałeś te słowa:

 

,,o orzekaniu o zgodności z konstytucją i ze wyroki są ostateczne,,

więc czego się spodziewałeś, że powinno tam pisać sędziowie po werdykcie biorą kosy i idą uciąć głowę temu kto wyroku nie akceptuje i ustawy nie wycofa? To nie jest władza wykonawcza i tam kos się nie nosi, lekcje szkoły podstawowej się kłaniają panie znawco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

miej litość i skończ te wywody z kosmosu 

napisałem  dość precyzyjnie a ty jak zwykle dokładasz jakieś zwidy o moich myślach 

naucz się prostej rzeczy że z faktami się nie dyskutuje

najpierw czytaj potem pisz a nie na odwrót  bo bredzisz od rzeczy a to poważne sprawy których nie znasz i czytasz dopiero jak coś spleciesz 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc kto twoim zdaniem ma możliwość zablokowania ustawy nie zgodnej z konstytucją? Jarek, to już wiemy. Ale gdyby go zabrakło to kto, panie znawco który twierdzisz że TK zrobić tego nie może.

 

Odpowiedz chociaż raz z sensem, zamiast wymyślać jakieś bzdety o wywodach z kosmosu, zwidach i być może tym razem panu kleksie.

 

Goral a ty co robisz za prostytutkę jąkających się koleżków, czy charytatywnie wspierasz znawcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Trudno bo okazało się że to w co wierzył nie ma podstaw  i mimo że sam nawoływał do myślenia to się nim nie skalał. Całą sPISkową teorię o TK i mozliwym przeszkadzaniu w 500+ c...j strzelił. ale się i tak pewnie do tego nie przyzna.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

właśnie... wiara bywa zgubna 

ale za głupi żeby to wiedzieć  

 

typowy  katolik   pieniacz  , ot znowu jedzie bełkotem bo dał popis głupoty 

zasadził się na te 500+ jak dziad ,a pisze że ma 100 ha  ...cyrk na kołach  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj