nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

 

 Mami wyborców podniesieniem progu dochodowego w przypadku posiadania jednego dziecka i pobierania zasiłku 500 zł.

Daj już spokój z tą ustawa 500+. 

Patologia dostanie , geje nie.

Musisz się z tym pogodzić i jakoś żyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A czy przypadkiem ustawodawca nie wychodzi na przeciw dotychczasowym żądaniom/narzekaniom rolników a propos  tzw. pseudorolników, ubezpieczonym w KRUSie, a nie mającym nic wspólnego z rolnictwem?

Projekt jest na pewno do podrasowania.

 

Niestety o to nie chodzi. Chodzi o utrudnienie obrotu ziemią w tym dla zwykłych rzetelnych rolników. Nie ma mowy ani słowa o kontrolowaniu np kto bierze dopłaty, kto faktycznie uprawia, kto płaci krus i czy uprawia. Ci co już mają po 2 ha i płaca krus nie wiedząc gdzie ta ziemia jest. Będą spali spokojnie. Im włos z głowy nie spadnie. Namieszają za to przeciętnemu rolnikowi. W linku była tez mowa np o wartości ziemi jej spadku i hipotece. A wielu rolników ma kredyty i to na lata.

 

hubertuss , przeczytaj co napisałeś

"Tutaj mowa o innej ustawie. O projekcie PISu. "

Więc zrozum tym swoim ptasim mózgiem , że projekt ustawy to nie ustawa .

I tu dalej się mylisz

" Pisałem, że jak za komuny. Albo praca albo gospodarka"

Za tzw. komuny istniało trzecie pojęcie-chłoporobotnik , taki dzisiejszy hubertuss.

 

Zlituj się nad sobą i nie ośmieszaj się już. Przecież widzisz, że na pisałem, że mowa o projekcie PiSu. Czepiasz się pier**l bo tylko tyle potrafisz. Tak naprawdę nic do tej dyskusji nie wnosisz.

Nie wiem czy chłoporobotnikiem chciałeś mnie obrazić. Ale mi to nie przeszkadza. Chociaż dobrze zarabiam lubię prace na roli. A ty po prostu próbujesz pluć i kopać. Bo tak naprawdę przegrany i bezradny jesteś.

Z tym spokojem to do Jarka. Bo to on dzisiaj w Łomży obiecał podniesienie progu dochodu przy pobieraniu tego zasiłki. Sam w tv jego słowa słyszałem. Nie ma kasy na obecne obiecanki a on serwuje nowe. Myśli, że kupi Anders której zasługą jest posiadanie nazwiska stołek w senacie.

@henio2 zaraz ci się lepiej zrobi. Bo w linku znalazłem jeszcze jeden niepokojący zapis.

"Jeżeli wartość ziemi nie będzie wynikać wprost z treści czynności prawnej czy też orzeczenia sądu, zostanie ustalona przy zastosowaniu sposobów przewidzianych w ustawie o gospodarce nieruchomościami"

Chyba wszyscy wiemy w jakich aktach zmiany własności nie podaje się ceny. Ano w aktach darowizny gdy np ojciec przekazuje gospodarstwo rolne na syna. Skoro ograniczenia wg ciebie mają nie dotyczyć dziedziczenia. Po co taki zapis? Możemy się spierać, czy artykuł w linku oddaje wiernie zapisy projekt ustawy. Ale widać wyraźnie Heniu filozofie z Pcimia, że pierdoły siejesz bo czytać ze zrozumieniem nie umiesz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to? :huh:

Najprościej:

Nie rolnik nie będzie mógł kupić użytku rolnego....

jak dotąd

np. taki pseudo rolny warszawiak w pomorskim (sporo ich jest)

I już...

 

Z drugiej strony jak ANR znacjonalizuje sobie dość użytków, to może znów zmieni przepis i zacznie na nowo prywatyzować wedle uznania, dla wybrańców.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sęk w tym, że warszawiacy czy ludzie z zachodu już najlepszą ziemię wykupili. I to w czasach, gdy była znacznie tańsza niż dzisiaj. To tak jak z tym podatkiem od sklepów. Była radocha sklepikarzy, że go wprowadzą. Bo PiS im na kitował, że wielkie zachodnie sieci będą płacić. Jak przyszło co do czego to sieci tylko się śmieją. A sklepikarze protestują. Tak samo będzie z rolnikami. Ci wielcy w tym warszawiacy jak np Piskorski będą się śmiać. A biedny mały rolnik będzie się z biurokracją borykał. Taka to dobra zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@scoffer ile razy mamy Ci powtarzać, że od 3 miesięcy PO nie rządzi naszym krajem? My tu omawiamy obecny projekt partii rządzącej a ty wyciągasz stare ustawy PO. A ostatnio miesiące pokazały, że Sejm jest maszynką do głosowania a nie miejscem debat. Jeżeli góra uznała, że ta ustawa jest dobra( i mimo wielu wątpliwości zgłoszonych podczas konsultacji, projekt nie został zmieniony) to Sejm to przyklepie w ciągu paru godzin. Więc nie wyskakuj po raz dziesiąty z PO i argumentem że u was murzynów biją.

 

Różnica jest gdy państwo daje pierwszeństwo rolnikom indywidualnym w zakupie gruntów rolnych a różnica gdy pozwala tylko rolnikom kupować grunty a do tego urzędnik z ANR ma bardzo dużą władzę nad gospodarstwem rolnika. Do tego ograniczenia zakupu tylko do jednej gminy, obowiązki rolnika itd. Bo z właścicieli gruntów staniemy się użytkownikami gdzie będziemy mogli uprawiać glebę ale za ile i komu sprzedajemy czy oddajemy to już państwo zdecyduje.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Sęk w tym, że warszawiacy czy ludzie z zachodu już najlepszą ziemię wykupili. I to w czasach, gdy była znacznie tańsza niż dzisiaj. To tak jak z tym podatkiem od sklepów. Była radocha sklepikarzy, że go wprowadzą. Bo PiS im na kitował, że wielkie zachodnie sieci będą płacić. Jak przyszło co do czego to sieci tylko się śmieją. A sklepikarze protestują. Tak samo będzie z rolnikami. Ci wielcy w tym warszawiacy jak np Piskorski będą się śmiać. A biedny mały rolnik będzie się z biurokracją borykał. Taka to dobra zmiana.

 

Widzisz Hubertus i tego nie mogę PO-PSL owcom wybaczyć że zaniedbali te sprawy a na koniec chcieli za tą ustawę kupić głosy wsi tyle że mało kto dał się nabrać tak samo jak zadbali aby rolników pozbawić przetwórstwa zadbali tylko o biznesy swoich partyjnych kolegów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

W zasadzie najbardziej utrudnią sprzedaż działek w gminach miejsko- wiejskich. Tu i tak duzo działek zostało podzielonych na mniejsze  15-30 arowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Z drzewami masz rację. W obrebie działki siedliskowej winna być większa dowolność w jej zagospodarowaniu. Co do reszty to nazwałbym to bardziej  ograniczeniem twoich praw do pełnego zarządzania twoją własnością. Ja mam raczej na mysli powstanie prawa które może spowodować że ową własność utracisz/sprzedasz niezgodnie z twoją wolą. Zakładając absurdalny scenariusz -Gospodarstwo 20 ha bydło mięsne, produkcja roslinna. Ojciec chce przepisać na syna ziemię ale siedlisko zostawia sobie bo syn mieszka osobno. Agencja ma prawo pierwokupu i je realizuje po średnich cenach z powiatu które oficjalnie są zanizone bo bazuja na aktach notarialnych z okolicy w których kwoty są niższe by zmniejszyć koszty notariatu,Finalnie ziemie kupuje agencja po niskich cenach a syn zostaje z maszynami i dobytkiem bez ziemi. Taki scenariusz nie miesci mi sie w głowie ale zgodnie z publikacjami taki pomysł zaistniał. W zamyśle ustawa ma chronić ziemie przed obcym kapitałem ale wyglada to tak że najwiekszym spekulantem bedzie skarb państwa i to zgodnie z prawem. 

Nastepny pomysł -  Rolnik indywidualny będzie musiał osiągać z prowadzenia gospodarstwa rolnego roczny dochód nie mniejszy niż 1/4 części wszystkich swoich rocznych dochodów określonych w PIT, chyba że powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 20 ha.

.Co to wogóle jest? Czemu 1/4 a nie 2/5 albo 4/9?  Jak ma kilka interesów , pracowity, zaradny i dobrze mu sie powodzi to za dupęgo? Jesli ma 30 ha po rodzicach i z sentymentu uprawia ale zajmije sie czymś innym i z gospodarstwa ma 10% to co Państwo zrobi? Znacjonalizuje, dopłat nie da czy jak? Kto to wszystko bedzie liczył i kontrolował?

 

Agencja nie ma prawa pierwokupu w przypadku dziedziczenia a gdzie syn mieszka to nie ma znaczenia chodzi tylko o zakup co do dochodu to się zgodzę ale to tylko projekt i na pewno tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Teraz nie ma ale według nowego projektu będzie mogła złożyć oświadczenie i przejąc dziedziczone gospodarstwo. I to obojętnie kto dziedziczy.

 

Artykuł 4 nowej u.k.u.r. przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (np. darowizna), lub też orzeczenia sądu, organu administracji publicznej, orzeczenia sądu wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym lub innej czynności prawnej czy też zdarzenia prawnego, np. takiego jak zasiedzenie nieruchomości rolnej, dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego, to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej.

 

http://www.rp.pl/Opinie/302049972-Rolnicy-a-projekt-PiS-nowelizacji-ustawy-o-ksztaltowaniu-ustroju-rolnego.html#ap-2

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Odnośnie tego prawa pierwokupu  to Agencja miała je od dawna i z nich korzystała jeśli nabywca nie był rolnikiem to mogła kupić tę ziemię po cenie z aktu i odsprzedać na wolnym rynku sam taką ziemię kupiłem od agencji


Teraz nie ma ale według nowego projektu będzie mogła złożyć oświadczenie i przejąc dziedziczone gospodarstwo. I to obojętnie kto dziedziczy.

 

Artykuł 4 nowej u.k.u.r. przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (np. darowizna), lub też orzeczenia sądu, organu administracji publicznej, orzeczenia sądu wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym lub innej czynności prawnej czy też zdarzenia prawnego, np. takiego jak zasiedzenie nieruchomości rolnej, dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego, to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej.

 

http://www.rp.pl/Opinie/302049972-Rolnicy-a-projekt-PiS-nowelizacji-ustawy-o-ksztaltowaniu-ustroju-rolnego.html#ap-2

 

Masz rację darowizna tyle że nie na żecz osoby najbliższej czyli dzieci ,małożonka , czy rodzeństwa mówię jeszcze raz zle interpretujecie ten projekt albo świadomie to robicie czego wam nie zarzucam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Prawo pierwokupu powyżej działek 5 ha i po cenie z aktu. Teraz będzie wchodził rzeczoznawca i on wyceni ile jest warta. Wasze budynki też bardzo często są na gruntach ornych i one tak samo będą mogły być zabrane. W dużych miastach tak samo powstanie problem bo tam grunty tak samo w rejestrze figurują jako rolne i właściciel działki w stolicy będzie musiał się pytać ANR czy może deweloperowi sprzedać działkę na blok lub galerię.

Prawnicy się mylą? Wskaż gdzie ustawa wyłącza osoby bliskie od przejęcia ziemii przez ANR. Bo w tym przepisie nie ma wyłączeń.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt faktem tak czarno to przedstawiają.

Mimo wszystko próbuję odnaleźć w tym jakiś pozytywny aspekt.

Wyglądałoby to na pozory, okruchy dla chłopa..

Tragedią będzie jak własność pośrednio okaże się pańszczyźniana.

A dysponowanie nią wymagać będzie za każdym razem państwowej pieczęci i dobrej woli urzędników.

I znów namnożą nam się urzędnicy i korupcja.

 

Toż to prowokacja do strajku!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

Masz rację darowizna tyle że nie na żecz osoby najbliższej czyli dzieci ,małożonka , czy rodzeństwa mówię jeszcze raz zle interpretujecie ten projekt albo świadomie to robicie czego wam nie zarzucam

podaj przepis który mówi o tych wyłączeniach bo sam świadomie piszesz o czymś czego nie ma 

skąd wyciągasz takie wnioski skoro nie ma jak na razie takich wyłączeń 

nas nie interesuje żadna interpretacja tylko konkrety - czyli fakty


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Niedawno słyszałem że był pomysł aby to co w granicach miasta z automatu było odrolniane. Ale co z tego wyszło nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

anr juz kupila 1200 ha na mazurach w dwoch przetargach.

a kto podpisal nowa ustawe po-psl-czyzby duda ??

czytam pare gazet rolniczych i tam nagle ton komentarzy sie zmienil -piali jak najlepsze koguty w zachwycie nad pis-em, a teraz nagle jakby ich wykastrowali-zaczeli kwiczec :D  :D  :D , na opisywanych spotkaniach z prawdziwymi rolnikami wysocy urzednicy min-rol gesto sie musza tlumaczyc ,oj gesto. 

a jaki bedzie ostateczny tekst ustawy- zalezy takze od dzisiejszych protestow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

. Agencja ma prawo pierwokupu i je realizuje po średnich cenach z powiatu które oficjalnie są zanizone bo bazuja na aktach notarialnych z okolicy w których kwoty są niższe by zmniejszyć koszty notariatu,Finalnie ziemie kupuje agencja po niskich cenach a syn zostaje z maszynami i dobytkiem bez ziemi. 

Czyli rolnicy obniżają cenę transakcyjną , po to by zaoszczędzić na kosztach notarialnych i jednocześnie sponsorują agencję narażajac się na utratę działki po cenach niższych niż rynkowe . I co ciekawe , ryzykuje właściciel , by zaoszczędził kupujący .

Idąc tym sposobem myślenia , przy darowiznie tez ponosi się koszty notarialne i określa wartość nieruchomości.

Czemu nie zawyżyć tej wartości , oczekując ze Agencja wykupi grunty po cenach wyższe jak rynkowe.

Raczej tu obawiał bym się przekrętów , gdyż w pewnych sytuacjach można skorzystać na prawie pierwokupu , gdy Agencja zdecyduje się na zakup gruntu , który jest wart dużo mniej niż w rzeczywistości.

Przecież inna cena dotyczy ziemie pod Kaliszem , a inna w okolicach Ostrzeszowa , a to i to jedno województwo .

I okaże sie ze na papierze 3 klasa pod Ostrzeszowem , jest duzo wiecej warta jak 4 pod Kaliszem .

Tu jest miejsce do zaupełnie innego układu .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mówcie co chcecie. Ten projekt dla rzetelnego rolnika z mniejszym gospodarstwem nie wygląda różowo. Za dużo tam sprzeczności i stwierdzeń "pod warunkiem", "w przypadku gdy" itd. Jak mówiłem. Duzi będą się śmiać a mali dostana po d.

@scoffer zlituj się. Ty jesteś naprawdę taki głupi? Sory ale już nie wiem co myśleć. Co ty bredzisz? Czytałeś w ogóle projekt z linku? Zrozumiałeś coś z tego? Możesz se zawyżać cenę o milion na hektarze. Ale w projekcie napisali jasno. Że, gdy wykupuje agencja to oni narzucają cenę. Nie ważne ile napiszesz w akcie notarialnym.

 

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A ja rozwazam jeszcze taka opcję .

Jeszcze może się okazać , ze kupno ziemi przez Skarb Państwa będzie dla niektórych wybawieniem z sytuacji .

Sporo ziemi będącej własnością agencji pochodzi z czasów masowych komasacji , gdzie na polach była szachownica ugorów, gdyz spora liczba rolników oddawała ją na skarb państwa , by uzyskać większa emeryturę.

Nikt jej nie chciał kupić , a jeśli już sprzedawała się latami

Jakoś nie chce mi się dać wiary , by za lat 10 można było utrzymać się z 30 czy 40 ha , skoro pewnikiem jest ze pensje będą rosły, a zyski z ha spadać.

Być może lokalny rolnik , który wygra wyścig szczurów i zostanie na rynku , zaproponuje czapkę  śliwek .

I moze być to jedyna oferta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Niedawno słyszałem że był pomysł aby to co w granicach miasta z automatu było odrolniane. Ale co z tego wyszło nie wiem.

 

Ministerstwo uznało, że będzie to zbyt dużo gruntów wyjętych spod ustawy i pomysł nie przeszedł.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

podaj przepis który mówi o tych wyłączeniach bo sam świadomie piszesz o czymś czego nie ma 

skąd wyciągasz takie wnioski skoro nie ma jak na razie takich wyłączeń 

nas nie interesuje żadna interpretacja tylko konkrety - czyli fakty

 

Ten link który dał Krasus to tendencyjny artykuł z Rzeczpospolitej a nie żaden projekt ustawy żądasz faktów a sam intrpretujesz wszystko jak Ci wygodniej czy Ty czasem z Wałęsą nie pracował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dlatego , onegdaj był dodatek do emerytury . Śliwki były nie potrzebne , bo porządny rolnik ma swoją Śliwę na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Nic z tego nie będzie , sadzi się śliwy kolego 

 

A co do gospodarstw to takie 25 ha z ziemią klasy 4 i jakimiś budynkami typu dom -lata 70 , stodoła, magazyny , garaże , jakiś  Zetor 72 i 360 , ze dwie przyczepy i komplet narzędzi to liczac po 30 tyś za ha , 100 tyś za sprzet i 500 tyś za budynki powinno być warte nie mniej jak 1mln 350 tyś.

Oczami wyobrażni widzę kolejkę chętnych . Sprzedane natychmiast na pniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj