nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

marko-kolo    709

Ty chyba jakiś niekumaty jesteś nie dotyczą te przepisy najbliższych w przypadku dziedziczenia i przestań siać te pierdoły bo niedobrze się robi , gdzieśTy się uchował filozofie w Pcimiu ?

 

coś słabo czytałeś filozofie 

wraca ''wolność i swoboda ''

ale tępota nie pojmuje nawet tego że dostanie w d..... ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś wklei mi link do tego projektu ustawy tu. Wieczorem bym sobie poczytał, a szukałem na sejmie to albo ślepy jestem albo nie ma.

 

Bo trzeba będzie pola prze-szachować zaraz po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

coś słabo czytałeś filozofie 

wraca ''wolność i swoboda ''

ale tępota nie pojmuje nawet tego że dostanie w d..... ;)

 

Może Ty po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Na razie to wygląda że dotyczą nawet spadków wsród najblizszych. Wczytaj się uważnie. Może się okazac ae nie bedziesz mógł dysponować własnym mieniem bo np. przy obrocie miedzy sasiedzkim bedziesz musiał sprzedać sąsiadowi przez miedzę a nie temu komu chcesz. Precz z komuną! :P . 

 

A co w tym złego że sąsiadowi przez miedzę tak właśnie powinno być a nie jeden drugiemu robi na złość i da1000 zł więcej byle być górą ale z tego co wiem to była propozycja PSL-PO w projekciePiS już tego zapisu nie ma

Ktoś wklei mi link do tego projektu ustawy tu. Wieczorem bym sobie poczytał, a szukałem na sejmie to albo ślepy jestem albo nie ma.

 

Bo trzeba będzie pola prze-szachować zaraz po niedzieli.

 

Poczytaj wstecz tam już agenci wklili  dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

proponuje aby mieszkania w mieście mogli kupić tylko miastowi i itd.  :D  :D  :D

to typowe myślenie nieudacznika , który oto twierdzi że sąsiad powinien mu sprzedać 

gdzie tu wolność do dysponowania własnością ? 

 

chętnie poczekam i zobaczę za co to państwo wykupi te grunty i po co skoro ziemia ma być za bezcen  ;)

pamiętam dobrze komunę bo miałem 20 lat jak upadała ,  ale widać co niektórzy jak nie posmakują to nie uwierzą że to było zło 

tak więc takim smarkom życzę aby PIS dało im w kość bo to tylko może im pomóc  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

 

 

A co w tym złego że sąsiadowi przez miedzę tak właśnie powinno być a nie jeden drugiemu robi na złość i da1000 zł więcej byle być górą ale z tego co wiem to była propozycja PSL-PO w projekciePiS już tego zapisu nie ma

Nic złego nie ma ale podstawową zasadą jest wolność i swoboda dysponowania mieniem. Jak sprzedajesz pszenicę, rzepak, stare maszyny, auto czy mieszkanie to temu kto da najwięcej albo z jakis powodów jego oferta jest najkorzystniejsza. Czemu Państwo ma dysponować twoją własnością?  Zamieszczony link odnosi sie do propozycji PISu i oby się z tego wycofali


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie podniecajcie się tak tą ustawą. Dużo ona nie zmieni w cenach. Zastanówcie się kto u was w okolicy kupował grunty. Jeżeli spekulanci to cena spadnie. Jeżeli zwykli rolnicy to nie spanie bo im w żaden sposób ustawa nie zablokuje kupna i podbijania. Dla przeciętnego rolnika ustawa uprzykrzy życie w tym, że nie będzie mógł w sąsiedniej gminie kupić ha i jak będzie miał ponad 300ha to będzie musiał więcej ha na konto syna kupować. Afera jest podnoszone dlatego, że państwo będzie miało bardzo dużą władzę jak i możliwości nad nami i naszymi gospodarstwami jak i ograniczają dość dużo prawo do dysponowania naszą własnością.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Czyli protestujecie nad zmianami .

Zapytam więc czy ta ustawa was zadowala 

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ustawa-o-ustroju-rolnym-przyjeta-ma-chronic-polska-ziemie-pr,nId,1841613

 

Tu podobno PIS nie miał mozliwości 

PiS-owi nie udało się wprowadzić do projektu zapisu o możliwości sprzedaży ziemi wyłącznie na rzecz rolników indywidualnych ani zapisać w nim pięcioletniego moratorium na sprzedaż ziemi - do czasu, aż polscy rolnicy się wzbogacą i będą mogli konkurować z rolnikami z Zachodu.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nic złego nie ma ale podstawową zasadą jest wolność i swoboda dysponowania mieniem. Jak sprzedajesz pszenicę, rzepak, stare maszyny, auto czy mieszkanie to temu kto da najwięcej albo z jakis powodów jego oferta jest najkorzystniejsza. Czemu Państwo ma dysponować twoją własnością?  Zamieszczony link odnosi sie do propozycji PISu i oby się z tego wycofali

 

Fajnie że poruszyłeś ten temat własności dajmy z innej beczki chcę wyciąć własne drzewo a muszę pisać wniosek o pozwolenie i jakoś nikomu to nie przeszkadza chcę pobudować dom na własnym gruncie znowu kupa pozwoleń czy to nie jest to samo ktoś rości sobie prawo do dysponowania moją własnością ba jeszcze może mnie ukarać to jest chore nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Czym zawinił w tej ustawie PIS , skoro to PO I PSL ją wprowadziło .

Jak czytam co niektóre posty , to przypominają komentarze z czerwca 2015 napisane po przyjęciu ustawy.

A wtedy to o ile pamiętam krajem rządzili wspólnie , kłamczucha i matołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

proponuje aby mieszkania w mieście mogli kupić tylko miastowi i itd.  :D  :D  :D

to typowe myślenie nieudacznika , który oto twierdzi że sąsiad powinien mu sprzedać 

gdzie tu wolność do dysponowania własnością ? 

 

chętnie poczekam i zobaczę za co to państwo wykupi te grunty i po co skoro ziemia ma być za bezcen  ;)

pamiętam dobrze komunę bo miałem 20 lat jak upadała ,  ale widać co niektórzy jak nie posmakują to nie uwierzą że to było zło 

tak więc takim smarkom życzę aby PIS dało im w kość bo to tylko może im pomóc  ;)

 

Dla Ciebie to każdy myślący inaczej od Ciebie jest nieudacznikiem jakie to prostackie myślenie kto mówi że ziemia ma być za bezcen bo ja nigdzie czegoś takiego nie wyczytałem co do wolności to oddaliśmy ja 12 lat temu wstępując do UE wtedy nasza wolność się skończyła dzisiaj żyjemy na skolonizowanym terytorium byłej RP a wolności masz tyle ile Bruksela się zgodzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

I jeszcze tu coś ciekawego wszystkim , którzy mieli za złe PIS że tak szybko wprowadza ustawy 

Sejmowy rekord - ustawa w 16 godzin
Czwartek, 25 czerwca 2015 (14:57)

W cieniu sukcesu, jakim jest uchwalenie w końcu ustawy o in vitro, posłowie pospołu z rządem pobili dziś absolutny rekord w szybkości uchwalenia ustawy. Od momentu wpłynięcia do zakończenia prac w Sejmie minęło zaledwie 16 godzin. Gdyby utrzymać podobny tryb pracy, efekty czteroletniej kadencji Sejmu dałoby się uzyskać w tydzień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@scoffer, o czym ty piszesz? My o nowej ustawie PiS a ty o ustawie PO która nawet w życie wejść nie zdąrzy. Przypominam, że PO nie jest już u władzy i usprawiedliwanie działań PiS bo PO też coś świadczy o tym, że brak Ci argumentów żeby obronić PiS.

Ale idąc o pozwolenie budowlane, państwo nie zabierze Ci gruntu jak na nim nie pobudujesz budynku. Do tego masz drogi sądowe itd. Tutaj państwo może przyjść i zabrać i nic z tym nie zrobisz. Co najwyżej możesz o cene się kłócić. I co ta za myślenie, że skoro tyle jest ustaw to kolejna głupia nie robi różnicy?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

krassus , jak to o czym ? 

O tym 

Sejm uchwalił ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, która ma m.in. uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców poprzez wprowadzenie szeregu ograniczeń po zakończeniu okresu ochronnego ustalonego z UE. Za zainicjowaną przez PSL ustawą zagłosowało 384 posłów, przeciw było 2, a od głosu wstrzymało się 12.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ustawa-o-ustroju-rolnym-przyjeta-ma-chronic-polska-ziemie-pr,nId,1841613#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Co w niej takiego dobrego , by zostawić ją bez zmian ?

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ustawa ta nie weszła w życie 

mało tego nikt za bardzo jej nie chwalił 

ale żeby to wiedzieć musisz więcej czytać  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ale dzięki komu nie weszła w życie ?

PO , PSL czy Nowoczesnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

szkoda że nie weszła , bo była do poprawienia 

no ale nawiedzeni z PIS szykują bata na chłopa żeby nie podskakiwał ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Fajnie że poruszyłeś ten temat własności dajmy z innej beczki chcę wyciąć własne drzewo a muszę pisać wniosek o pozwolenie i jakoś nikomu to nie przeszkadza chcę pobudować dom na własnym gruncie znowu kupa pozwoleń czy to nie jest to samo ktoś rości sobie prawo do dysponowania moją własnością ba jeszcze może mnie ukarać to jest chore nie uważasz?

Z drzewami masz rację. W obrebie działki siedliskowej winna być większa dowolność w jej zagospodarowaniu. Co do reszty to nazwałbym to bardziej  ograniczeniem twoich praw do pełnego zarządzania twoją własnością. Ja mam raczej na mysli powstanie prawa które może spowodować że ową własność utracisz/sprzedasz niezgodnie z twoją wolą. Zakładając absurdalny scenariusz -Gospodarstwo 20 ha bydło mięsne, produkcja roslinna. Ojciec chce przepisać na syna ziemię ale siedlisko zostawia sobie bo syn mieszka osobno. Agencja ma prawo pierwokupu i je realizuje po średnich cenach z powiatu które oficjalnie są zanizone bo bazuja na aktach notarialnych z okolicy w których kwoty są niższe by zmniejszyć koszty notariatu,Finalnie ziemie kupuje agencja po niskich cenach a syn zostaje z maszynami i dobytkiem bez ziemi. Taki scenariusz nie miesci mi sie w głowie ale zgodnie z publikacjami taki pomysł zaistniał. W zamyśle ustawa ma chronić ziemie przed obcym kapitałem ale wyglada to tak że najwiekszym spekulantem bedzie skarb państwa i to zgodnie z prawem. 

Nastepny pomysł -  Rolnik indywidualny będzie musiał osiągać z prowadzenia gospodarstwa rolnego roczny dochód nie mniejszy niż 1/4 części wszystkich swoich rocznych dochodów określonych w PIT, chyba że powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 20 ha.

.Co to wogóle jest? Czemu 1/4 a nie 2/5 albo 4/9?  Jak ma kilka interesów , pracowity, zaradny i dobrze mu sie powodzi to za dupęgo? Jesli ma 30 ha po rodzicach i z sentymentu uprawia ale zajmije sie czymś innym i z gospodarstwa ma 10% to co Państwo zrobi? Znacjonalizuje, dopłat nie da czy jak? Kto to wszystko bedzie liczył i kontrolował?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ty chyba jakiś niekumaty jesteś nie dotyczą te przepisy najbliższych w przypadku dziedziczenia i przestań siać te pierdoły bo niedobrze się robi , gdzieśTy się uchował filozofie w Pcimiu ?

 

Masz oryginalny tekst projektu? Bo linkowany artykuł można zrozumieć dwojako.

"W drodze wyjątku nowe przepisy wprowadzają możliwość nabywania nieruchomości przez inne podmioty niż rolnik indywidualny (art. 2a ust. 3 nowej u.k.u.r. przewiduje, że prawo takie będzie miała m.in. osoba bliska, spadkobierca, Skarb Państwa czy też Agencja Nieruchomości Rolnych). Niestety, wyłączone zostają wszystkie inne podmioty, w tym spółki prawa handlowego i spółdzielnie".

Nie wiem czy rozumiesz sens tego zapisu. Ale tam jest napisane jasno. "W drodze wyjątku". Kto zadecyduje o tym wyjątku, że osoba bliska przejmie gospodarstwo? No ale ok przyjmijmy, że w drodze wyjątku dodał autor tekstu.  I faktycznie art. 2a ust. 3 stanowi, że osba bliska może przejąć gospodarstwo. To zapis w dalszej części tekstu nasuwa kolejne wątpliwości.

"Jeszcze większe obawy rolników powinny potęgować przepisy, które uprawniają ANR do wywłaszczania rolników i nacjonalizacji ich gospodarstw rolnych według całkowicie dowolnych kryteriów. Artykuł 4 nowej u.k.u.r. przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (np. darowizna), lub też orzeczenia sądu, organu administracji publicznej, orzeczenia sądu wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym lub innej czynności prawnej czy też zdarzenia prawnego, np. takiego jak zasiedzenie nieruchomości rolnej, dziedziczenia oraz zapisu windykacyjnego, to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej"

Aby ułatwić zróbmy tak..

Artykuł 4 nowej u.k.u.r. przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku jednostronnej czynności prawnej (np. darowizna), to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej"

Sam więc widzisz, że jest tu masa wątpliwości. Co nie zmienia też faktu, że wielu małym rolnikom to życie i tak utrudni. Nawet jak się okaże, że będą mogli przekazywać bez konsekwencji ziemię dzieciom. To dwa pozostałe przykłady które podałem wcześniej bez problemu będą miały zastosowanie.

 

Czym zawinił w tej ustawie PIS , skoro to PO I PSL ją wprowadziło .

Jak czytam co niektóre posty , to przypominają komentarze z czerwca 2015 napisane po przyjęciu ustawy.

A wtedy to o ile pamiętam krajem rządzili wspólnie , kłamczucha i matołek

 

Tutaj mowa o innej ustawie. O projekcie PISu. Ja wiem, że ci wbili do głowy, że Po, że PSL, że Nowoczesna. Ale tu mowa o czym innym.

 

Dla Ciebie to każdy myślący inaczej od Ciebie jest nieudacznikiem jakie to prostackie myślenie kto mówi że ziemia ma być za bezcen bo ja nigdzie czegoś takiego nie wyczytałem co do wolności to oddaliśmy ja 12 lat temu wstępując do UE wtedy nasza wolność się skończyła dzisiaj żyjemy na skolonizowanym terytorium byłej RP a wolności masz tyle ile Bruksela się zgodzi

 

Tego nie trzeba mówić. Normalnie myślący człowiek bez uprzedzeń partyjnych, które są jego klapkami na oczach, wie, że gdy ograniczy się liczbę potencjalnych kupujących, dane dobro tanieje. Prawo popytu i podaży.

Ja tam czuję się wolny. Dopłaty z tej Brukseli bierzesz? Z PROWu korzystasz? Poczuj się wolny jesli korzystasz i zrzeknij się tego.

 

Ale dzięki komu nie weszła w życie ?

PO , PSL czy Nowoczesnej ?

 

Nowoczesnej wtedy w sejmie nie było. Daj już spokój. Piali, ci że nie o tej ustawie mowa. A ty dalej swoje klepiesz. Że PO, że PSL, że Nowoczesna. Potrafisz napisać coś sam? Czego politycy PiSu nie mówią.

 

 

Nastepny pomysł -  Rolnik indywidualny będzie musiał osiągać z prowadzenia gospodarstwa rolnego roczny dochód nie mniejszy niż 1/4 części wszystkich swoich rocznych dochodów określonych w PIT, chyba że powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 20 ha.

.Co to wogóle jest? Czemu 1/4 a nie 2/5 albo 4/9?  Jak ma kilka interesów , pracowity, zaradny i dobrze mu sie powodzi to za dupęgo? Jesli ma 30 ha po rodzicach i z sentymentu uprawia ale zajmije sie czymś innym i z gospodarstwa ma 10% to co Państwo zrobi? Znacjonalizuje, dopłat nie da czy jak? Kto to wszystko bedzie liczył i kontrolował?

 

Przecież sprawiedliwość ludowa ma być. Pisałem, że jak za komuny. Albo praca albo gospodarka. Sentyment do PRLu w PiSie jest wielki. Oferują wiele rozwiązań rodem z PRL.

 

Władze PiSu naprawdę mają swoich wyborców za mało rozgarniętych. W czasie gdy rząd z braku kasy nie może spełnić wszystkich obietnic z wyborów parlamentarnych. Jarosław Kaczyński zawożąc do Łomży w teczce Anne Marę Anders obiecuje dalej. Mami wyborców podniesieniem progu dochodowego w przypadku posiadania jednego dziecka i pobierania zasiłku 500 zł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

hubertuss , przeczytaj co napisałeś

"Tutaj mowa o innej ustawie. O projekcie PISu. "

Więc zrozum tym swoim ptasim mózgiem , że projekt ustawy to nie ustawa .

I tu dalej się mylisz

" Pisałem, że jak za komuny. Albo praca albo gospodarka"

Za tzw. komuny istniało trzecie pojęcie-chłoporobotnik , taki dzisiejszy hubertuss.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a ten projekt to co ma znaczyć ? 

tak dla jaj napisany ? czy jak ? 

to metody rodem z PRL-u ... i kto to proponuje ? 

ci co siedzieli w piwnicach i po kątach - ot zdobyli wiedzę i doświadczenie  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

@ scoffer , do sedna ! Nie czepiaj się pierdół tylko moze odnieś sie do proponowanych rozwiazań. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy przypadkiem ustawodawca nie wychodzi na przeciw dotychczasowym żądaniom/narzekaniom rolników a propos  tzw. pseudorolników, ubezpieczonym w KRUSie, a nie mającym nic wspólnego z rolnictwem?

Projekt jest na pewno do podrasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@ scoffer , do sedna ! Nie czepiaj się pierdół tylko moze odnieś sie do proponowanych rozwiazań.

Gdyby nie nowelizacja , to durnowate przepisy już by obowiązywały  , na razie PIS ma czas na zmianę tej ustawy i dobrze ze tak się stało .
A wiekszość kwestionowanych  tu problemów jest rodem z ustawy gdy to PO z PSL-em miała wiekszość
"Uchwalona przez Sejm 5 sierpniu br. nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, regulująca obrót ziemią rolną, miała wejść w życie 1 stycznia 2016 r. Przygotowana przez posłów PiS nowela, uchwalona przez Sejm 16 grudnia br. przesuwa ten termin do 1 maja 2016 r. Ministerstwo Rolnictwa zapowiedziało, że w tym czasie zmieni zapisy tej ustawy, uszczelniając obrót ziemią i wprowadzi do niej rozwiązania, które wcześniej proponowało PiS, np. takie, że grunty będzie mógł nabyć tylko rolnik indywidualny."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Ywa

a co ma piernik do wiatraka ? 

ustawa jest potrzebna , ale taka która by ograniczała obrót ziemią ale państwową 

chociaż ta już prawie rozprzedana  ;)

ci co krzyczeli najgłośniej sami teraz maja czarną dziurę 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj