nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

nie    2053

 

Krassus

Co do biurokracji, PiS właśnie jedną ustawą zwiększył biurokracje o 7 tys urzędników.

 przedstaw obliczenia - czekamy

 

akko

Następnie gdyby opuścił spodnie i sikał im centralnie na głowę to spijali by to oblizując się a przy tym twierdzili by że rozdaje im herbatę z miodem .Słony posmak tej niby herbaty tłumaczyli by sobie tym że płacząc ze szczęścia (wyborcy PIS) ich łzy nadają jej taki posmak

nie musisz chwalić się publicznie swoimi zboczeniami, smacznego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Czytaliście o nowej ustawie chroniącej ziemię? Spadną ceny prawdopodobnie, ale Agencja Rynku Rolnego będzie miała praktycznie cały czas prawo wykupu, będzie trzeba prosić o jej pozwolenie także przy spadkach i darowiznach, a dodatkowo nie będzie można mieć więcej niż 300 ha pola:

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,150856,19604389,pis-chce-przywiazac-ziemie-do-rolnika-a-rolnika-do-pis-nowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

Czyli jak? Co jak ktoś ma więcej niż 300ha? Znacjonalizują wszystko co ponad 300ha??

 

A co jak mój ojciec ma ponad 500ha i ja już skończy mu się chcieć cokolwiek robić i zechce to mi podarować to ARR może znacjonalizować wyszystko co będzie ponad 300ha?

 

To chyba po to żeby nierobom "pińcset" zagwarantować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

a dodatkowo nie będzie można mieć więcej niż 300 ha pola:

Czyli jak? Co jak ktoś ma więcej niż 300ha? Znacjonalizują wszystko co ponad 300ha??

a jak jest obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakaś kłamliwa prowokacja.....bo to byłoby złodziejstwo i potwierdzenie  czystego szaleństwa .... A ta wyborcza nie jest czasem podejrzana?

500zł przepraszam żałujesz? Niestety biedne rodziny potrafią wyżyć za to przez miesiąc. Patologiczne powinny mieć nadzór w wydatkowaniu.

 

P.S. 300ha to nie ograniczenie jak dotąd....  Jest osoba, która ma ponad 1000ha, z tym że z powodów ograniczeń w wymogach przez samą arimr,  podzielone ma te ha po mniej więcej 300 na członków rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Teraz tez agencja poze połozyc łape przy kazdym przeniesieniu własnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

No to u mojego ojca też ma to rozbite ale chodzi mi o to że jak powprowadzają te przepisy to czy nie będzie problemu że ja mieszkając na lubelszczyźnie dostanę darowiznę od ojca i wuja na podkarpaciu (trochę ponad 500ha)? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Staszek nie halo z polityką czy z tymi rolnikami? Za PO o ile pamiętam zboże miało rekordowe ceny. Jak ktoś czeka na dopłaty bo za sprzedaż plonów z gospodarki nie ma za co nawozów kupić. To po co gospodarzyć. Sprzedać, wydzierżawić i do pracy iść.

Mojej rodzinie dobrze się powodziło i powodzi. Nie mam doświadczeń z alkoholikami. Ale widzę co się dzieje. W wielu rodzinach ta kasa zostanie zmarnowana. Kobieta w rodzinie z trojgiem dzieci weźmie 1 tys. Łatwo jej więc będzie zrezygnować z pracy za pensje minimalną. I nie mówcie, że wszyscy tacy pracowici. Bo wielu leniów jest. Z drugiej strony znam wiele rodzin z dwojgiem dzieci. Gdzie rodzice zarabiają po kilka tysięcy na rękę. I tylko się śmieją. Bo ich stać zapewnić dziecku wszystko co trzeba. A kasę odkładać będą dzieciakom na lokaty.

Zresztą ok niech dadzą te 500 zł na dziecko. Co mi to szkodzi. Ciekawe skąd wezmą na pozostałe obietnice.  Kwota wolna od podatku. Nikt nawet nie wspomina. Wiek emerytalny nawet styczeń 2017 nie wchodzi w grę. Kitują, że przez system w Zusie. Górnicy chcą 14. Ciekawe ile nowych podatków nas czeka? Banki przerzuciły swój podatek na nas. Sklepikarze się opierają. Skąd PiS na to weźmie? Znowu zostanie gigantyczna dziura budżetowa po czterech latach rządów.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

Za PO o ile pamiętam zboże miało rekordowe ceny.

w 2008, 2009, 2010 pszenicę można było kupić za ok 450zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

hubertuss , protestowałeś ?

11088484_1561165560814431_70498667904673

 

Wiesz, że podniesienie Vatu to wymóg unijny?

http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/101869,UE-Nie-bedzie-nizszego-VAT-na-ubranka-dzieciece.html

 

Tutaj coś na temat nowej liczby urzędników.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/500-zl-na-dziecko-to-7-tys-dodatkowych-urzednikow/nvzthk

 

A tutaj sobie możecie porównać dzietność w krajach gdzie państwo prowadzi politykę prorodzinną z państwami gdzie takiej polityki nie ma.

http://esa.un.org/unpd/wpp/Maps/

 

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@nie widać z PiSem ci się pomyliło. No ale cóż czego innego się spodziewać. Co argument to wam obrona nie wychodzi. Jak nie przemilczycie to argumentacje nie trafiona albo epitety i, że za PO było tak czy siak. Merytorycznie nic z poczynań PiSu nie potraficie obronić.

W tvp podaje się od kilku dni informacje, że być może stałe bazy NATO będą w Polsce. Ale teraz pojawia się nowe info. Że Polska ma wesprzeć NATO w walce z państwem islamskim. Czyżby się szykowała nowa wojna na którą pojadą polscy żołnierze? Za te bazy musimy NATO jakoś zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Dlaczego wiele osób tłumaczy poczynania PISu wczesniejszymi równie głupimi działaniami PO ? Mnóstwo osób chce nizszych podatków a wygrywa wybory partia która je podnosi ? Czemu PIS jest nazywany prawicą skoro to gorsi socjalisci od SLD? Moze faktycznie w demokracji rzadzi głupia większość.........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

wróć komuno wróć :wub: :wub: :) :)

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Lament że sejm po nocach pracuje i w następnym zdaniu że pis nic nie robi. Dzień i noc pracuję więcej przez 2 miesiące się nie dało. Troche się z tym trybunałem rozpędzili, fakt, ale kto to będzie za 3,5 roku pamiętał. Jedynie wyznawcy platformy, ale to nie elektorat na który liczą. Poparcie mają całkiem duże. Platforma nie rządząc zdąrzyła stracić o wiele więcej.  Także będzie druga kadancja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

przedstaw obliczenia - czekamy

nie musisz chwalić się publicznie swoimi zboczeniami, smacznego

Jesteś widzę jednym z tych co Kaczor właśnie tak centralnie sika na głowę .Idź się chłopie leczyć na nogi bo na głowę to już dla ciebie za późno :D Chyba że liczysz na prerogatywy z dostępu do koryta przy wymianie świni o czym tu nie wiemy .Może jesteś jakimś marnym działaczem tej pisowskiej swołoczy ? Przyznaj się że zapisałeś się do tego polskiego odpowiednika IS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To na pewno Niemcy przyjechali. Bo przecież Duda jest najlepszym prezydentem i z Polaków nikt by nie gwizdał.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

akko

gdyby opuścił spodnie i sikał im centralnie na głowę to spijali by to oblizując się a przy tym twierdzili by że rozdaje im herbatę z miodem

 

Idź się chłopie leczyć na nogi bo na głowę to już dla ciebie za późno

 

hubertuss

 

Co argument to wam obrona nie wychodzi. Jak nie przemilczycie to argumentacje nie trafiona albo epitety i, że za PO było tak czy siak. Merytorycznie nic z poczynań PiSu nie potraficie obronić.

 pkb w 2007 7,2

 pkb w 2013 1,7

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Nie jak zwykle manipuluje danymi ale partyjniak z pislamu tak ma i myśli że wszyscy w koło to tacy idioci jak elektorat tej niby partii .pkb w 2007 7,2 przed kryzysem a pkb w 2013 1,7 w czasie kryzysu .Myślisz że tu są sami idioci ? Proszę o kolejne kłamstwo bo chcę byś dalej się błaźnił .Niestety dla ciebie ja nie jestem ciemny lud jak o waszych wyborcach mawia Kurski i nie kupuję tej wypociny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Andrzej Duda w Gdyni. Na pewno nie tak wyobrażał sobie "powitanie"

http://natemat.pl/171083,andrzej-duda-wygwizdany-w-gdyni-na-pewno-nie-tak-wyobrazal-sobie-powitanie

 

 

Dziwi Cię to,bo mnie wcale. Elektorat Pis jest nie wiele większy niż  łacznie elektoratu Po i Nowoczesnej. Politycy tak ładnie napuścili na siebie swoich wyborców że to może się źle skończyć. Widać to już na forum jak wygląda dyskusja i jakie epitety są wypisywane pod adresem osób mających inne poglądy. Powoli strach przy flaszce wchodzić na tematy polityczne, bo można impreze rozwalić :)

Co zrobił Duda dla rolników? No jak na razie nie wiele zrobił. Podpisał tylko ekspresowo parę ustaw na których Kaczyńskiemu zależało.  W sprawie obniżenia wieku emerytalnego tak szybko nie działa. Nawet nikt z obrońców PiSu jakoś nie skomentował tego, że PiS robi ich w wała. Twierdząc, że nawet w styczniu 2017 nie będzie możliwe obniżenie wieku emerytalnego. Rzekomo przez system informatyczny ZUS. Ale już się do tego przyzwyczaiłem, że wielu udaje, że nie widzi nie pasujących im faktów. Ciężko przyznać się jak ktoś was robi w konia co?

 

Odnośnie podwyżek w bankach. Wina Pisu, Czy pisowska propaganda? Cytuje pierwszy lepszy post bo nie chce mi się szukać dyskusji sprzed paru dni o bankach. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys-bankowy-w-europie-oszczednosci-sa,148,0,2016404.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pogubiłem się. Podatek bankowy to jest dla naszego bezpieczeństwa wprowadzony? Czy podniesienie opłat bankowych nie ma nic wspólnego z podatkiem? Skoro nie ma to dlaczego polskie banki popodnosiły opłaty?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

akko

Proszę o kolejne kłamstwo bo chcę byś dalej się błaźnił

kłamca to jestes ty, już zapomniałeś? miałeś podać cytat

 

a teraz wykaż co tu jest kłamstwem:

pkb w 2007 7,2

pkb w 2013 1,7

albo odszczekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Czytaliście o nowej ustawie chroniącej ziemię? Spadną ceny prawdopodobnie, ale Agencja Rynku Rolnego będzie miała praktycznie cały czas prawo wykupu, będzie trzeba prosić o jej pozwolenie także przy spadkach i darowiznach, a dodatkowo nie będzie można mieć więcej niż 300 ha pola:

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,150856,19604389,pis-chce-przywiazac-ziemie-do-rolnika-a-rolnika-do-pis-nowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

 

Po pierwsze nikt dzisiaj nie zna projektu nowelizacji ustawy o ustroju rolnym (nawet wyborcza) a po drugie zamiast siać panikę proponuje skonfrontować ten artykuł z ustawą uchwaloną przez poprzedni sejm  http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1433

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

kłamca to jestes ty, już zapomniałeś? miałeś podać cytat

 

a teraz wykaż co tu jest kłamstwem:

pkb w 2007 7,2

pkb w 2013 1,7

albo odszczekaj

Kryzys debilu zaczął się w 2008 roku w europie przez banki i trwa nadal .Widzę kundlu z podkulonym ogonem że zajadle szczekasz bo ci ktoś ten ogon przytrzasnął :D Pobierz instrukcje od swojego guru z wawy bo sam nic bez jego wiedzy nie powiesz :D Może Kurski coś ci wysmaży na poczekaniu by twój ciemny elektorat powiatowy to kupił :D Niestety ja twoich kłamliwych wypocin nie kupuję tak jak nie kupiłem ich w 2005 roku .Szczekaj jeszcze głośniej to może prezes guru nie zdzieli swojego wiernego psiaka nahają i karku nie przetrąci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12280704/12331632/12331633/dokument207613.pdf

 

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.


kłamca to jestes ty, już zapomniałeś? miałeś podać cytat

 

a teraz wykaż co tu jest kłamstwem:

pkb w 2007 7,2

pkb w 2013 1,7

albo odszczekaj

 

Nic nie jest kłamstwem. Tylko oprócz dwóch wyrwanych liczb wklej coś więcej żeby pokazać obraz sytuacji.

 

To teraz ja.

Deficyt budżetowy 2008 28,6 mld złotych

Deficyt budżetowy 2016 54,7 mld złotych.

 

PiS zadłużył kraj dwa razy bardziej niż PO!

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj