nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale z dofinansowaniem za 30 kto takie coś bez dotacji dziś kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Staszek przetłumacz to ostanie zdanie na polski. Twoje teksty tutaj naprawdę nic nie wnoszą. Piszesz na zasadzie, aby coś napisać. Nie ważne co aby było.

Tu nie chodzi o to czy mnie na coś stać czy nie. Chodzi o to, że wielu zapierało się tutaj że przy nowych podatkach wprowadzonych przez PiS nic nie podrożeje. Cieszę się, że jednak zaczynamy się zgadzać, że podrożeje i że te zachodnie sieci czy banki przerzucą te opłaty na klienta. Czyli na nas. Skoro coraz więcej obrońców PiSu pisze, że podrożeje. To znaczy, że zauważacie, że PiS w kampanii oszukiwał. Twierdząc, że konsument tych podatków nie zapłaci.

Zdrapka podrożeje o 30 zł rocznie. To tylko przykład. Zakupy w hipermarketach o 200. Ale nowy podatek obejmuje nie tylko hipermarkety. Ale także stacje benzynowe, wszystkie sklepy. Sklepy internetowe itd. OK niech ludzie mają jakieś korzyści w postaci zasiłków na dzieci. Ale po co oszukiwać, że to zachodnie sieci i banki będą sponsorować? Z drugiej strony Węgrzy zrobili to dużo lepiej. Bo wprowadzili odpisy podatkowe. Taniej i prościej. Zachęca to, aby oboje rodzice pracowali, pracowali legalnie i jest łatwiejsze i tańsze w obsłudze. Nie trzeba do tego nowych ludzi - urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

cieszcie się cieszcie -  500 zl dostaniecie - ale przypominam rolnik indywidualny to nie firma :) zatem zakupy środków i nawozów troszkę mogą zaboleć. tak mniej więcej o podatek :) hehe na pewno firmy nie podniosą cen :) - "na pewno" już się szykują nowe podatki - np. refundacja z ubezpieczania tylko na podstawie faktur. - więc używane części i samodzielne naprawy odejdą w zapomnienie -i wiele innych ciekawych pomysłów jak uszczęśliwić obywateli za ich pieniądze.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Bank Pocztowy.

Przelewy do US i ZUS było 3,50 za przelew, teraz jest po 10, jak to ludzie słyszą, to za głowę się łapią, dobrze że blisko jeszcze jeden bank.

Okoliczne małe sklepy rodzinne, czy dawne GS teraz pod logo lewiatan, groszek, abc itp również będą objęte podatkiem od hipermarketów...

a było mówione żeby wyrównać konkurencje, bo małe sklepy upadają. Szkoda komentować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To idz sobie do kasy i zapłacisz bez prowizji w czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Masz rację staszek , jesteś najmądrzejszy we wsi a piss ma genialny program jak postwaić gospodarkę na nogi. Brawo wy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no bez przesady Tobie nikt nie dorówna ;)


cieszcie się cieszcie -  500 zl dostaniecie - ale przypominam rolnik indywidualny to nie firma :) zatem zakupy środków i nawozów troszkę mogą zaboleć. tak mniej więcej o podatek :) hehe na pewno firmy nie podniosą cen :) - "na pewno" już się szykują nowe podatki - np. refundacja z ubezpieczania tylko na podstawie faktur. - więc używane części i samodzielne naprawy odejdą w zapomnienie -i wiele innych ciekawych pomysłów jak uszczęśliwić obywateli za ich pieniądze.... 

 

Jak na razie nawozy tańsze jak w grudniu jak tak dalej będą się ociągać z dopłatami to jest szansa że jeszcze stanieją ;)


Dasiek uspokój Huberta bo się mnie czepia i jeszcze się zamknę w sobie :D :D ;)  żadne argumenty do niego nie trafiją chyba się do tej sekty zapisał :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że taki jak Twój w zupełności wystarczy :P:o B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

PO wyprało wam mózgi totalnie gdyby media były obiektywne to nawet do sejmu PO by się nie dostało za to jak traktowalo zwykłych ludzi za afery za arogancje ,pooglądajcie sobie na yutub bronka,albo obiecanki tuska ,wyjazdowe posiedzenia z krzesłami,nie jestem fanem PISU ale jak można tego nie pamiętać ,około 10 z PO powinno stanąć przed trybunałem stanu za dzialalność szkodliwą Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowoczesna chciała zabrać dzieciom 500 zł Chce okraść dzieci i dać Banksterce B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Rozpracowałem wasz rodzinny biznes Dasiek to Twój ojciec a Ulman to matka i tak tu trolujecie na tym forum :D :D B) na pewno njuboższym będzie się żyło lepiej 

Najuboższym będzie lepiej na koszt bogatszych. A co mnie obchodzi że im sie pracować nie chce i czemu mam im za to płacić?

 

PO wyprało wam mózgi totalnie gdyby media były obiektywne to nawet do sejmu PO by się nie dostało za to jak traktowalo zwykłych ludzi za afery za arogancje ,pooglądajcie sobie na yutub bronka,albo obiecanki tuska ,wyjazdowe posiedzenia z krzesłami,nie jestem fanem PISU ale jak można tego nie pamiętać ,około 10 z PO powinno stanąć przed trybunałem stanu za dzialalność szkodliwą Polsce

Logika PISowców  pozwala na wniosek że jak się krytykuje PIS to sie popiera PO. Innych opcji brak. Bez obaw ! PIS dorówna PO w arogancji i ściemniactwie szybciej niż myslisz

 

Nowoczesna chciała zabrać dzieciom 500 zł Chce okraść dzieci i dać Banksterce B) B)

Dzieciom nie zabierze bo one nie maja dochodów. Co najwyżej zabierze rodzicom - tak jak PIS.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Po dzisiejszej debacie obiektywnie trzeba stwierdzić że Pis jest partą kompromisu. Platforma chce dać wszystkim dzieciom Nowoczesna żadnemu a Pis poszedł na kompromis i da około połowie :)

Hubert dziś w rządowej tv w programie Panorama o 18 mówili o zapowiadanych protestach handlowców i górników. Czyżby rządowa cenzura zapomniała wstrzymać tych info? Skomentuj tą niewiarygodną informację. Co gorsza nic o tym nie słyszałem w jedynie wiarygodnych Fakt ach tvn. Ale nie oglądałem całych więc może jednak coś powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najuboższym będzie lepiej na koszt bogatszych. A co mnie obchodzi że im sie pracować nie chce i czemu mam im za to płacić?

 

Logika PISowców  pozwala na wniosek że jak się krytykuje PIS to sie popiera PO. Innych opcji brak. Bez obaw ! PIS dorówna PO w arogancji i ściemniactwie szybciej niż myslisz

 

Dzieciom nie zabierze bo one nie maja dochodów. Co najwyżej zabierze rodzicom - tak jak PIS.

 

Widzisz a przed chwilą twierdziłeś że wszyscy za to zapłacą a teraz piszesz że jednak najbogatsi :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Napisałem że bogatsi a nie najbogatsi. Każdy kto coś ma  jest bogatszy od najuboższych. Skoro już zacząłeś to spróbój mi odpowiedzieć czemu ja miałbym płacić najuboższym za nic nie robienie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pis przeprowadził juz wiele ustaw 

króra  oprucz 500 plus  daje cos zwykłym ludzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że bank nie dołoży do tego podatku złotówki? My go zapłacimy. Będziemy jeszcze epiej wydojeni jak piszesz. Jeśli dla ciebie przerzucanie kosztów na klienta to dobra droga do zwalczania nie uczciwości to powodzenia. Wg mnie nie uczciwość będzie jeszcze większa. Bo bank zarobi ile ma zarobić. A klient zapłaci więcej. Taka jest uczciwość wg PiSu?

O tych bankach to doczytaj dobrze. PKO BP obniżył marże na kredyty tylko mieszkaniowe. I to pod warunkiem, że wykupisz u nich 3 dodatkowe produkty. Jeśli masz już konto to tylko dwa. Dodatkowo musisz mieć 20 % wkładu własnego. Zapłacisz mniej za marżę. Ale zapłacisz, za jakieś ubezpieczenie, kartę kredytową itd. Bank weźmie od ciebie co ma wsiąść. A ty się będziesz cieszył, że jest uczciwiej. Zanim napiszesz coś pomysl, doczytaj. Bo wyjdziesz na tym jak Staszek. Któy tutaj różne rzeczy wypisywał. A na koniec jednym postem wszystkiemu co wcześniej uparcie pisał zaprzeczył.

 

 

 

Jeszcze kilka postów wyżej beczałeś że hipoteczny będzie droższy, teraz beczysz że podrożeją zdrapki. Ciekawe czy tak beczałeś jak PO podnosiła VAT, akcyze, dała zielone światło dla podnoszenia podatków lokalnych, jak utworzyła 43 tys nowych posadek biurokratycznych, wprowadziła podatek od kopalin, gdy w ciągu 8 lat zielonej wyspy ZUS zdrożał o 40%, wydano dziesiątki milionów złotych na bezużyteczne usługi informatyczne (przykład z dzisiaj 43mln za nieużyteczny system dla NFZ) Gdzie słynne 3X15 Tuska - nie jesteś oszukany? Tak mocno beczysz że zapłacisz o 30zł więcej za zdrapki i o 100 więcej od hipermarketów, za POczynania poprzedniej ekipy z własnej kieszeni musisz wyłożyć co rocznie 2500zł!!! - nadal nie czujesz się oszukany? Jeżeli te pieniądz z banków i hipermarketów faktycznie trafią do dzieci, a nie na ośmiorniczki, prywatne przeloty premiera na linii Gdańsk-Warszawa i inne fanaberie kasty to śmiało mogę ci napisać, nawet wytłuścić - NIE CZUJĘ SIĘ OSZUKANY- jeżeli tobie te 30zł robi taką krzywdę to przyjdź dam ci, ale nie rób już z siebie takiego dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

E tam podniecacie się paroma złotymi, poczekajcie aż samorządom zacznie brakować na to wszystko kasy i trzeba będzie przypomnieć sobie o podatku katastralnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Czyli jest dobrze bo ci oszukują mniej niż Poprzedni ?   PIS i PO to dwie strony jednej monety ale puki co widzę że dla Ciebie - PIS uber alles!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

PiS uber alles - srales nie obchodzi mnie to. Nie głosowałem na PiS i bardzo dobrze wiem że prędzej czy później PiS się wyłoży ale nie na tym co teraz robi, tylko na aborcji, in vitro i tego typu sprawach. Od obecnego mięgolenia można kufy dostać non stop raz że zrobili, raz że nie zrobili, jak zrobili to źle bo zrobili, jak nie zrobili to też źle bo nie zrobili - ludziska opamiętajcie się. Jedynie co mnie ciekawi to kim są prywatnie wieczni malkontenci tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak to kim ? Rolnikami. Tu chyba pilotów i lekarzy raczej nie ma.  

Chodzi tylko o to żeby pomysły miały sens a ich realizacja była przemyślana. Tylko tyle i az tyle


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Jeszcze kilka postów wyżej beczałeś że hipoteczny będzie droższy, teraz beczysz że podrożeją zdrapki. Ciekawe czy tak beczałeś jak PO podnosiła VAT, akcyze, dała zielone światło dla podnoszenia podatków lokalnych, jak utworzyła 43 tys nowych posadek biurokratycznych, wprowadziła podatek od kopalin, gdy w ciągu 8 lat zielonej wyspy ZUS zdrożał o 40%, wydano dziesiątki milionów złotych na bezużyteczne usługi informatyczne (przykład z dzisiaj 43mln za nieużyteczny system dla NFZ) Gdzie słynne 3X15 Tuska - nie jesteś oszukany? Tak mocno beczysz że zapłacisz o 30zł więcej za zdrapki i o 100 więcej od hipermarketów, za POczynania poprzedniej ekipy z własnej kieszeni musisz wyłożyć co rocznie 2500zł!!! - nadal nie czujesz się oszukany? Jeżeli te pieniądz z banków i hipermarketów faktycznie trafią do dzieci, a nie na ośmiorniczki, prywatne przeloty premiera na linii Gdańsk-Warszawa i inne fanaberie kasty to śmiało mogę ci napisać, nawet wytłuścić - NIE CZUJĘ SIĘ OSZUKANY- jeżeli tobie te 30zł robi taką krzywdę to przyjdź dam ci, ale nie rób już z siebie takiego dziada.

 

Przypomnisz nam jaki był powód podniesienia Vatu? Podpowiem, że było to związane z poprzednimi rządami PiS. Akcyzę na paliwa na obecnym poziomie uchwalił PiS, PO dołożyła jedynie podatek od magazynowania. Ale zaraz PiS już kolejny podatek na paliwa nałoży tzw. handlowy które obejmie także punkty sprzedające ŚOR czy nawozy. Więc rolnicy też więcej zapłacą.

Podaj jakieś linki do tego, że składka na ZUS wzrosła o 40%. Co do biurokracji, PiS właśnie jedną ustawą zwiększył biurokracje o 7 tys urzędników.

A co mają podatki lokalne do rządów PO?

 

Skoro tak łatwo rozdajesz pieniądze to może nam co miesiąc przelewać pieniądze. Pewnie jeszcze kilku chętnych się znajdzie. Co to dla ciebie, w końcu to grosze będą. Bo z tego co pamiętam, PO nikomu nie obiecywała pieniędzy. PiS obiecuje i dzisiaj ma problem znaleźć pieniądze na tylko jedną obiecankę a nie zapominajmy, że zwinęli 15mld złotych z budżetu PO na 2015 rok. A jeszcze w kolejce czeka wyższa kwota która ma kosztować 17 mld złotych. No i wiek emerytalny który też rocznie ma kosztować nas coś ok. 5 mld złotych. Nie zapominajmy o deklaracjach ministra zdrowia o dołożeniu do NFZ ok. 30 mld złotych rocznie. Do tego nowe województwa, powtórka wyborów samorządowych. PiS już daje samorządom zielone światło do podnoszenia podatków lokalnych bo ostatnio podwyższyli limit opłat za płatne parkowanie o 75%. Jak zostanie podwyższona kwota wolna od podatku to automatycznie podniesione zostaną podatki lokalne. VAT też szybko nie zostanie obniżony bo Modzelewski, doradca podatkowy PiS twierdzi, że bezsensu jest obniżanie go. Więc jeżeli obecne rządy uważasz za lepsze bo poprzednie podniosły ich więcej to gratuluje podejścia.

 

 

Tutaj dla przypomnienia kto obiecał 500 złotych na każde dziecko. PO i Nowoczesna pomagają spełnić obietnice Pani Premier.

https://www.youtube.com/watch?v=R-pA_4dSeso

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj