nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

mirro    6401

Ale te wpłacone do banku to leżą tam na kupce czy też fruwają gdzieś po dysku komputera?
Taka wirtualna obietnica wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

 

To chyba ty nie rozumiesz! ZUS wydal je na bieżące wydatki Emerytury Rety itp. już nie ma tych pieniędzy a w OFE były i % mały ale był a w ZUS adnotacja i tyle! Stracone!

 

a niby na co ma wydać ? to się nazywa system solidarnościowy - to co ma nie wypłacać rent i emerytur ? 

w OFE wielcy specjaliści którzy brali krocie prowizji   i obiecywali cuda nie emerytury,  po paru latach  wysyłali ludziom informacje że będą mieli  naliczone 50-70 zł  na miesiąc :D  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

a niby na co ma wydać ? to się nazywa system solidarnościowy - to co ma nie wypłacać rent i emerytur ? 

w OFE wielcy specjaliści którzy brali krocie prowizji   i obiecywali cuda nie emerytury,  po paru latach  wysyłali ludziom informacje że będą mieli  naliczone 50-70 zł  na miesiąc :D  

 

ty dalej nie rozumiesz 100zl w ZUS jest wydane na emerytury jeżeli dzieci się nie urodzą a jak się urodzą i wyjada z kraju to, kto będzie tobie płacił emeryturę, chyba ze jesteś już emerytem i dbasz o siebie, a nie o tych młodych którzy jeszcze pracują. Na OFE 100zl + % to więcej jak w ZUS, bo kto ma na nas robić za 20-30 lat jak wszyscy wjeżdżają a dzieci się nie rodzą.

 

Hmm?

post-167070-0-01707900-1450641684_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 składki do ZUS obywatel wpłaca i tak za mało żeby sfinansować sobie emeryturę - dlatego i nie tylko ,  zus ma kilkadziesiąt  miliardów deficytu który dokłada państwo czyli my w innych podatkach  

rozdzielanie składki obowiązkowej i tak małej , skutkuje dodatkowymi  kosztami bo armia darmozjadów  z OFE kroi słoną prowizję a niczego nie gwarantuje 

coś ci się pomyliło z tym 100zł + %

pogadaj z tymi co dostali wyliczenia z OFE bo widzę żeś naiwny jak dziecko  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Dotacja do zus z budrzetu panstwa w tym roku to 45 mld  złotych

gdyby kazdy na siebie Pracowal to by tego nie bylo! a teraz dwoje dzieci pracuje na jednego emeryta za malo czyli panstwo musi doplacac!

 

jutro bedzie jeden na jednego pracowal! to ja chce sie wypisac z tego systemu i chce płacić na siebie nawet na książeczkę oszczednosciowom, bo za każde 100 zł + % będę miał więcej jak w ZUS jako obywatel powinienem mieć prawo wyboru!

 

Jak będę płacił na ZUS państwo powie mi ze mię musi dotować!

 

A jak będę płacił na siebie będę miał majątek i nikt nie będzie musiał mię dotować!

 

wole to drugie.

 

 składki do ZUS obywatel wpłaca i tak za mało żeby sfinansować sobie emeryturę - dlatego i nie tylko ,  zus ma kilkadziesiąt  miliardów deficytu który dokłada państwo czyli my w innych podatkach  

rozdzielanie składki obowiązkowej i tak małej , skutkuje dodatkowymi  kosztami bo armia darmozjadów  z OFE kroi słoną prowizję a niczego nie gwarantuje 

coś ci się pomyliło z tym 100zł + %

pogadaj z tymi co dostali wyliczenia z OFE bo widzę żeś naiwny jak dziecko  ;)

sorry co może obiecać ZUS za emeryturę 40 latkowi, tez nie ma gwarancji! Ty jesteś naiwny jak dziedzko! Jak ja sam sobie uzbieram to wiem co mam! ale zus za mnie nie uzbiera wyda te pieniądze na bieżące wydatki.

 

załóżmy dzisiaj place 5000zl na ZUS miesięcznie przez 40 lat to czy dostane 5000zl emerytury!, niedostane za 20 lat może 1000zl i powie mi urzędnik ze państwo musi na mnie płacić! To ja wole te 5000zl płacić gdzie dostane % i nie być zależny od Państwa!

 

Czy to ciężko zrozumieć! Na zachodzie to normalne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

masz rodzicow czy dziadkow-bo wlasnie to na ich emerytury pracujesz-nie na swoja , bo na twoja teoretycznie twoje dzieci i wnuki beda pracowac-jesli ich nie ma i nie bedzie to kto bedzie na nia pracowal, w polsce nie ma prostej nastepowalnosci pokolen i za pare lat system sie zawali-niewazne kto bedzie rzadzil, juz dzisiaj dlug pokoleniowy wynosi ok 2 biliony zl, tyle by potrzeba miec na koncie w zus  zeby spokojnie myslec o emeryturach 

 

to wlasnie jest istota sporu o tk- najdalej w 2020 zus zbankrutuje-panstwa nie bedzie stac na doplacanie do emerytow i wtedy trzeba bedzie wyprowadzic na ulice policje i wojsko przeciwko ludziom- w grecji juz to nastapilo, polska jest w kolejce do masowych zwolnien pracownikow panstwowych-macie pojecie ze 46% zatrudnionych pracuje w panstwowych firmach ???, drastycznego obnizenia zasilkow,rent i emerytur, podniesienia podatkow.doplat nie obniza-bo ich juz nie bedzie :D . a wtedy potrzebna jest pelnia wladzy zeby skutecznie zastraszyc obywateli, wprowadza stan wyjatkowy i po wolnych wyborach-kaczynski sam opowiadal ze planuje rzadzic 20 lat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a skad ma byc kasa na dopłacanie jak zadna duza firma zagraniczna tutaj  nie płaci podatków ? druga sprawa to to ze jaksie wyprzedało i zniszczyło firmy które były potencjalnym płatnikiem podatków po 89roku a wpusciło cwaniaków z zachodu to kto ma płacic ? 

zobacz sobie ile placi np. taki kghm podatków do kasy panstwa i pomysl co by było gdyby takich firm było duzo wiecej... ale ich nie ma bo je zniszczono za wałesy i balcerowicza, a petru co za balcerowiczem chodził krok w krok teraz chce Polske zmieniac na lepsze ...

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

W kraju rządzonym przez żydów ZUS to taka bańka spekulacyjna która służy do okradania obywateli. Parę dni temu usłyszałem że ZUS za sporo miliardów zakupi nowy program do zarzadzania firmą. Skąd będą te miliardy? Albo od obywateli , albo z budżetu państwa , czyli też od obywateli. Żydowscy kacykowie którzy z ZUS zrobili sobie maszynę i prawną wykładnię do zniewolenia społeczeństwa nie muszą się martwić o kasę bo tę w każdej chwili można dodrukować.

Zniewolenie obywateli polega właśnie na tym że S-becko- inteligencko-urzędnicze grupy korzystają z pracy , składek i oszczędności obywateli wytwarzających rzeczywisty dochód narodowy. Co wytwarza żydowski polityk? Nic. A jednak bierze pensje , odprawy, i niezłą emeryturę. Do tego co nakradnie (choćby na za diety i delegacje) to jego.  Co takiego wytwarza policjant, strażak czy wojskowy? Nic. A jednak i on bierze pensje, odprawy, sorty mundurowe i wysoką emeryturę, płatną raptem po 15 latach służby.

Insynuacje ,że ludzie wpłacają za mało ,że żyją za długo , że spada liczba urodzeń i że system jest do d..y , to wmawianie murzynom że są po prostu głupi. Tak , tak głupi ( cytat za T. Lisem).  Do ZUS-u nie trzeba niczego dokładać . Należy zamknąć złodziei którzy okradają ZUS a co więcej należy im obciąć co najmniej  obie dłonie.

Gdyby nie pompowano pieniędzy z ZUSU na różne zachcianki za  pomocą przetargów z których zawsze coś kapnie , nie kupowano zbędnych telebimów, automatów, komputerów którymi i tak w ZUS-ie nikt posługiwać się nie potrafi to dopłaty do ZUS byłyby nie potrzebne. Gdyby obywatele pracowali wyłącznie na swoją emeryturę a nie na emerytury poprzedniego pokolenia to dopłaty też nie byłyby potrzebne. I sprawa demografii wyjaśniła by się ostatecznie gdyż ten problem nie byłby związany z produkcją przyszłych niewolników lecz wychowaniem zdrowego młodego społeczeństwa . Co więcej niska liczba urodzeń była by miernikiem zamożności , wg. zasady im mniej rodzi się dzieci tym są one bogatsze, gdyż zasoby kraju dzieli się na mniej osób. 

Stare pokolenie nie musiałoby się martwić na starość , wiedząc ,że ich składki są bezpieczne a ponad to partycypacja w wypracowanym dochodzie narodowym  i ewentualne oszczędności pozwoliłyby aby nie tylko godziwie żyć ale też zostawić coś po sobie młodym pokoleniom. Przykładem jest Norwegia która każdemu ze swoich obywateli założyła lokaty pochodzące z norweskiego  PKB .

 Polityk zawsze będzie zainteresowany aby rodziło się więcej dzieci które będą pracowały na niego i jego rodzinę. Bo to jest biznes , To jest geszeft. Żydowski geszeft.

 

www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Rząd bezpośrednio jest odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe. Podstawówki i gimnazja podlegają pod gminę (zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym), zaś szkoły ponadgimnazjalne pod samorząd powiatowy (zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym). Więc w tym przypadku w pierwszej kolejności za likwidację będą odpowiedzialne samorządy. W mojej gminie (5000 mieszkańców) istnieją 2 podstawówki, do których uczęszcza po ok. 60 dzieci. Ale istnieją jako filie większego zespołu szkół, dzięki czemu są mniejsze wydatki na administrację. Jak widać da się.

Skoro tak jest, to po co rząd obiecywał nie likwidować szkół, które i tak pod niego nie podlegają ?? ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bo fajnie jest powiedzieć, to przecież nie my, to wasze samorządy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jest takie centrum leczenia stresu bojowego dla weteranów. Trzeba człowieka skontaktować ze specjalistami tam pracującymi bo tak się trzęsie że aż się boję o niego.
Kreowanie się na jedynego bez klapek na oczach w tej sytuacji jest skazane na sukces. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To PIs wygrał wybory ( zmanipulował  to ze nie startował jako koalicja 3 parti tylko  przedstawiciele z 2  parti startowali na liscie Pis  przełożyło sie to na liczbe zsobytych głosów , gdyby startowali jako koalicja 3 parti to byłby inny przelicznik głosów i nie starczyło by na wiekezosc)

Rzadzacym zawsze trzeba patrzyc na rence

szykuje sie zmiana Konstytucji   teoretycznie niema wiekezosci  ale jakby jakims trafem posłowie opozycji nie zdażyli na głosowanie to wtedy  głosów pis i kukiz by wystarczyło do zmiany Konstytucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:) kiedyś pisałam w pracy o zespole stresu bojowego...

 

Mirro, przypominasz mi troszkę typ myślenia mojej matki, dla której niewolno podważać tego, co tv przedstawia. M.in. idealnym prezydentem byłby dla niej dalej Komorowski i nie chce nawet słyszeć, że to lewak. Chce wierzyć dalej, że wszystko jest w najlepszym porządku, nie ma drugiego dna i strasznie denerwuje się, kiedy przedstawia się odmienne racje.

Może to kwestia pokolenia, które pamięta biedę komuny, a teraz jest o niebo lepiej.

Zatem lepiej godzić się na to, co jest, prawda?

Niech nas wyzyskują, musimy na to przystawać, bo to pokolenie wreszcie żyje w spokoju więc nie psujmy tego, gódźmy się na takie życie.

Grożą nam sankcjami i nie ma innej opcji, może być tylko gorzej jeśli nie przystosujemy się do tego, prawda?

Takie jest myślenie ...

Owszem trzeba rozumieć starsze pokolenie, pamiętać i wyciągać wnioski. Jednakże przede wszystkim niewolno ufać tym, którzy kiedyś nieraz nas zdradzali, okłamywali. Pieniądz  potrafi być fałszywym i to najlepszy sposób zniewolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bo ja jestem wyznawcą Bondowskiej zasady "żyj i pozwól umrzeć". 

Miałaś nas leczyć z tego stresu ,czy tylko obserwować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

:) kiedyś pisałam w pracy o zespole stresu bojowego...

 

Mirro, przypominasz mi troszkę typ myślenia mojej matki, dla której niewolno podważać tego, co tv przedstawia. M.in. idealnym prezydentem byłby dla niej dalej Komorowski i nie chce nawet słyszeć, że to lewak. Chce wierzyć dalej, że wszystko jest w najlepszym porządku, nie ma drugiego dna i strasznie denerwuje się, kiedy przedstawia się odmienne racje.

Może to kwestia pokolenia, które pamięta biedę komuny, a teraz jest o niebo lepiej.

Zatem lepiej godzić się na to, co jest, prawda?

Niech nas wyzyskują, musimy na to przystawać, bo to pokolenie wreszcie żyje w spokoju więc nie psujmy tego, gódźmy się na takie życie.

Grożą nam sankcjami i nie ma innej opcji, może być tylko gorzej jeśli nie przystosujemy się do tego, prawda?

Takie jest myślenie ...

Owszem trzeba rozumieć starsze pokolenie, pamiętać i wyciągać wnioski. Jednakże przede wszystkim niewolno ufać tym, którzy kiedyś nieraz nas zdradzali, okłamywali. Pieniądz  potrafi być fałszywym i to najlepszy sposób zniewolenia.

Ludzie po prostu wolą wierzyć że szklanka jest w połowie pełna.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie badz naiwny     przypomne ci za rok    abys sprawdził  nowych po wymianie służbu publicznej

odezwe sie za rok   nie zapomne sobie

zobacz sobie pensje fundacja Elbanowskich 

miało byc dobro dzieci a jest 7 tys na miesiac pensji

 

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś nie chciał przytulić takiego grosza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 a przewały w SKOKACH to czyje dzieło ?  ;)

 

 

Szef podkomisji Marcin Święcicki powtórzył, że w 40 Kasach (na 52) trwa postępowanie naprawcze, a 3,2 mld zł, które musiał wypłacić Bankowy Fundusz Gwarancyjny, to kwota cztery razy większa od tej, którą wydano przez 20 lat istnienia BFG na ratowanie wszystkich banków.
 

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

:) kiedyś pisałam w pracy o zespole stresu bojowego...

 

Mirro, przypominasz mi troszkę typ myślenia mojej matki, dla której niewolno podważać tego, co tv przedstawia. M.in. idealnym prezydentem byłby dla niej dalej Komorowski i nie chce nawet słyszeć, że to lewak. Chce wierzyć dalej, że wszystko jest w najlepszym porządku, nie ma drugiego dna i strasznie denerwuje się, kiedy przedstawia się odmienne racje.

Może to kwestia pokolenia, które pamięta biedę komuny, a teraz jest o niebo lepiej.

Zatem lepiej godzić się na to, co jest, prawda?

Niech nas wyzyskują, musimy na to przystawać, bo to pokolenie wreszcie żyje w spokoju więc nie psujmy tego, gódźmy się na takie życie.

Grożą nam sankcjami i nie ma innej opcji, może być tylko gorzej jeśli nie przystosujemy się do tego, prawda?

Takie jest myślenie ...

Owszem trzeba rozumieć starsze pokolenie, pamiętać i wyciągać wnioski. Jednakże przede wszystkim niewolno ufać tym, którzy kiedyś nieraz nas zdradzali, okłamywali. Pieniądz  potrafi być fałszywym i to najlepszy sposób zniewolenia.

To według twojego rozumowania Kaczynskiego i Maciarewicza trzeba wysłac na emeryture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj