Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060????????

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 08 luty 2008 - 20:23

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? piszcie jaka skrzynie wybrac bo sa rozne ale nie wiem jaka wybrac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2008 - 20:25

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Napisz jaką masz do wyboru.... :D

#3 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 18 luty 2008 - 19:38

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? najlepiej bez półbiegów bo wrazie awari skrzyni jest mniejszy koszt zrobienia skrzyni bez pólbiegów

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 19:56

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? W tym MF nie ma skrzyń bez półbiegów! Jest skrzynia Speedshift i Dynashift.

Speedshist (skoczek)- 16/16, 4 biegi, 1 wzmacniacz, reduktor i rewers. Jest to dużo prostsza skrzynia, synchronizowana ale znam przypadek, że nie chodzi wzmacniacz( reszta działa) i wtedy ma się szkrzynie 8/8 ;) .

Dynashift- 32/32, 4 biegi, 4 półbiegi, reduktor i rewers. Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia, dosyć skomplikowana, praca tą skrzynią to przyjemność :D, trzeba się tego tylko nauczyć( np praca w temp. ujemnych).

O te skrzynie trzeba dbać, pilnować wymian oleju( taka wymiana oprze się o 1000 zł, zamiennik filtra 200, oryginał 400zł) no i nauczyć sie obsługi. Nie jest to Zetor czy Ursus gdzie wsiada się i od razu wiadomo co i jak, w MF warto przeczytać instrukcję :) .Dodatkowo nie można zmieszać oleju z jakimś hipolem z Zetora czy ciapka(wspólne maszyny), może to drogo kosztować.

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:32

W tym MF nie ma skrzyń bez półbiegów! Jest skrzynia Speedshift i Dynashift.

Speedshist (skoczek)- 16/16, 4 biegi, 1 wzmacniacz, reduktor i rewers. Jest to dużo prostsza skrzynia, synchronizowana ale znam przypadek, że nie chodzi wzmacniacz( reszta działa) i wtedy ma się szkrzynie 8/8 ;) .

Dynashift- 32/32, 4 biegi, 4 półbiegi, reduktor i rewers. Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia, dosyć skomplikowana, praca tą skrzynią to przyjemność :D, trzeba się tego tylko nauczyć( np praca w temp. ujemnych).

O te skrzynie trzeba dbać, pilnować wymian oleju( taka wymiana oprze się o 1000 zł, zamiennik filtra 200, oryginał 400zł) no i nauczyć sie obsługi. Nie jest to Zetor czy Ursus gdzie wsiada się i od razu wiadomo co i jak, w MF warto przeczytać instrukcję :) .Dodatkowo nie można zmieszać oleju z jakimś hipolem z Zetora czy ciapka(wspólne maszyny), może to drogo kosztować.

Zapomniałes jeszcze o speedshift 32/32 4 biegi, dwie grupy biegów A/B zmienianych hydraulicznie, rewers, 1 półbieg jest to chyba najlepsza opcja ponieważ jest to coś po środku pomiędzy speedshift 16/16 a dynashift poniewaz jest duża liczba przełożen a skrzynia dośc prosta w naprawie i zapewne mniej podatna na uszkoszenia z powodu złego uzytkowania niż dynashift.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 20:38

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Masz rację , wcześniej o niej nie wiedziałem, ale jak przejrzałem konedate to już wszystko jasne ;) .
Wg. mnie do pracy najlepsza jest skrzynia Dynashift, 4 połówki to super sprawa, pod względem napraw Speedshift 16.

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 23:18

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? A jest możliwe żeby 3060 z 87r nie miał półbiega? Jest Zólw- Zając, A-B Dodam że traktor bez przeniego napędu

#8 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 06:17

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Ze skrzyń w MF 30xx najbardziej zadowoleni sa mechanicy :D .
Spotkałem dwa rodzaje skrzyń (mniej awaryjna)16/16 i(złom) 32/32 obie z półbiegiem , róznica między nimi to taka ze 32-ka ma grupy AB. Jesli była jakas inna konfiguracja to było w nich grzebane i kombinowane.
Serwis Korbanków kiedys sie wygadał i powiedzieli że skrzynie z lat 87-91 były wadliwe , później zmienili producenta i niby jest lepiej.
Często trafiaja sie egzemplaże z już wymienionymi skrzyniami jescze na zachodzie i taki ciagnik moze jeszcze pochodzic ale jak ktoś kupuje ciagnik za 30 kilka tyś to niech nie spodziewa sie ze nie będzie miał problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 10:19

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? ja mam 3070 z 1987roku i ma skrzynie bez półbiegów

#10 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 10:41

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Ja mam Speedshift AB i półbieg, nie zła sprawa tyle że przy zmianie z A na B przy dużym ciężarze trzeba uważać :). Mojego Taty znajomy ma MF 3060 87 bez półbiegów

Edytowany przez ThePerkins, 29 sierpień 2014 - 10:42.

#11 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:00

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

#12 Share matmixmix

matmixmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 10:30

najlepiej bez półbiegów bo wrazie awari skrzyni jest mniejszy koszt zrobienia skrzyni bez pólbiegów

glupoty takie piszesz ze glowa boli. najlepsza skrzynią jest dynashifft z 4 polbiegami. mam dwa fergusony z tymi skrzyniami. bardzo dobrze sie sprawuja, rewelacja w polu, mozna idealnie dopasowac predkosc do wykonywanej pracy, jeden polbieg to stanowczo za malo. akurat polbiegi to ostatnia i najmniej awaryjna rzecz, ktora sie psuje w tych ciagnikach. skrzynia dynashift czy spedshift sa dokladnie takie same. wiec koszty naprawy tez sa takie same. roznica jest tylko w tym mechanizmie ktory jest PRZED SKRZYNIA biegow czyli spedshift lub dynashift. wygladaja tak samo (dynashift troche wiekszy), zasada dzialania rowniez ta sama czyli cieniutkie tarczki ktore pod cisnieniem oleju sciskaja sie i zalaczaja dany polbieg. roznica jest tylko w ilosci tych tarczek. w dynashift jest ich wiecej, stad te 4 polbiegi. najgorsza skrzynia jaka moze byc od ktorej to wlasnie sie wziela pogloska ze massey ferguson ma kiepskie i awaryjne skrzynie to skrzynia AB. radze omijac traktor z taka skrzynia szerokim lukiem. te skrzynie to nie wypal. wada konstrukcyjna. pozostale bez znaczenia. dynashift czy spedshift. obie pracuja bardzo dobrze o ile lejemy odpowiednie oleje.

Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

raczej sie nie da.daj sobie spokoj, lepiej sprzedaj ten traktor poki chodzi i kup dynashift. przerobka gdyby nawet byla mozliwa to sa to  duze koszty. caly wzmacniacz, elektrozawory plus elektronika i masa innych drobiazgow

Edytowany przez matmixmix, 26 wrzesień 2014 - 10:31.

#13 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 11:26

Chciałem się tylko zorientować czy to realne ale chyba lepiej za parę lat dokupić coś większego. A co do skrzyni to nie narzekam już chyba z 6 lat lata bez żadnych problemów i o sprzedawaniu tego ciągnika nie ma mowy bo znaleźć taki w takim stanie to trzeba nie mało tys. km zrobić

#14 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 11:36

Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

Podejrzewam że ta skrzynia miała pół bieg ale jakis geniusz pozbył sie go bo to tansze niż naprawa. Widziałem taką skrzynie gdzie w miejscu elektrozaworów włożona była jakaś tandetna śruba a po włączniku półbiegu została tylko dziura.

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 11:41

U mnie jest oryginalna zaślepka na panelu a w miejscu elektrozaworu to nie pamiętam czy coś widziałem muszę spojrzeć to jest w okolicy komputera pod kabiną po prawej stronie tak? oczywiście w korpusie skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:36

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060???????? Były fabrycznie skrzynie bez pół biegu czyli 8X8.