Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:54

Jak w temacie :)
ja użyłem o przekroju 5mm)

Takiego przekroju przewodu nie ma.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Dzisiaj, 00:45
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:25

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Ja juz parę lat temu przerzuciłem kable tak aby u góry świeciły się "drogowe" i wyregulowałem te reflektory tak aby swieciły bardziej do dołu-efekt nienajgorszy.

#23 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 29 marzec 2011 - 20:17

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami a po co zmieniać lampy do H4 jak teraz robią je z okrągłym kołnierzem, w ciapku mam ju 1,5 roku i świecą super w 5211 też mam założone i swiec elegancko

#24 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:27

nie wiem co ty kombinujesz ale z twojego opisu widze że podłączyłeś górne tak żeby żarówki świeciły na obwodzie drogowych, moze do pola będzie dobrze ale u mnie jak robie czasami w nocy to powiem że lampy świecą mocno nawet jak jadę drogą to gdy włączone mijania mam to niektórzy mi drogowymi szczęlą abym zmienił na mijania, napisałeś że zakładałeś przekaźniki, myślałem że w 7340 są światła na przekaźnikach u mnie zarówno , mijania, drogowe, i góne są obsługiwane przez przekaźniki.

W takim razie masz wyjątkowego zetora :))
bo ten który mam jaki i inne które były w moim posiadaniu nigdy nie miały normalnych świateł, tylko żółty zachód słońca :P
Generalnie kable które idą do świateł są cienkie jak żyłki! więc jak ma to świecić.... jeśli chodzi o fabrycznie zamontowane przekaźniki to wydaje mi się że ich tam po prostu nie ma! bo jakoś ani ich nie słyszałem ani nie widziałem!

Co do przekroju kabla to coś pomieszałem :P

zdjęcia już zrobione, ale brak czasu aby je zamieścić :P jak ogarnę się z opryskami to dolne reflektory też pójdą pod przekaźniki :P i zacznę szukać przyczyny nie działającego nawiewu oraz braku tylnych górnych halogenów :P
Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

#25 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:46

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami .

Edytowany przez Radekk, 13 grudzień 2012 - 20:36.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#26 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:47

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami A jest jakiś sposob żeby jak w 7340 włancza się górne reflektory to zeby dolne się nie wyłanczały, przerabiał ktoś to jest taka możliwość??

#27 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:30

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami rozumiem ze chciałbyś aby świeciły razem, da się zrobić ale jak chcesz swajczyć instalacje to twoja sprawa przy takim rozwiazaniu to pobór prądu jest tak duży że może dojść do pozaru

#28 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:45

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami jest odpalasz górne chalogeny i długie ale nie wtą stronę co się blokują tylko w drugą tylko jest taki myk że musisz to trzymać ręką bo to nie zaskakuję...

#29 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:56

rozumiem ze chciałbyś aby świeciły razem, da się zrobić ale jak chcesz swajczyć instalacje to twoja sprawa przy takim rozwiazaniu to pobór prądu jest tak duży że może dojść do pozaru

Dlatego warto wymienić kable na grubsze i zapodać jeszcze jakiś bezpiecznik :) a najlepiej przekaźnik <lol>
Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

#30 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:00

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami ostatnio wieczorem robiłem agregatem to same długie są wystarczające... widziałem w galeri patent z halogenami na przednich błotnikach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 31 marzec 2011 - 22:39

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Osobiście nie cierpię używać halogenów w dachu ponieważ jakkolwiek je nie ustawić będą oświetlać maskę, używam ich chwilowo w czasie pracy z ładowaczem i ten myk z naprzemiennym włączaniem drogowych i kabinowych bardzo mi odpowiada. Do pracy nocnej zrobiłem http://www.agrofoto....eny-w-forterze/ na zderzaku od ładowacza do oświetlania przodu i boków a http://www.agrofoto....eny-w-forterze/ z tyłu na kabinie do oświetlania szerszych maszyn i uwroci. Moim zdaniem nic nie męczy bardziej wzroku nocą niż super oświetlony przód i ciemność po bokach :blink: Do włączania dodatkowych świateł używam tylko tych włączników które już były orginalnie w ciągniku
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#32 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 12:44

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami W tych nowszych zetorach to fajnie jest bo kązdy włącznik jest do kązdych świateł i można zapalać wszystko naraz. A w tych starszych to już trzeba kąmpinować jak nie góra świeci do dół jak nie dół do góra ehh. Czyli nikt z was nie przerobił wygląda na to że nie ma możliwości i trzeba pozostać jak jest.

#33 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:57

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami oj nie wiem czy proxima ma możliwość włączania wszystkich świateł naraz, tak jak mówię instalacja może nie wytrzymać tak dużego poboru prondu, 4 zarówki H4 to coś koło już 240 wat, a to juz sporawo, ogólnie pomyślane dobrze, mnie też się górne odbijajja na masce. planuje jakiś ekran walnąc pod nimi.

#34 Share kynek7

kynek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:02

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Można wypróbować też jakieś lampy soczewkowe i zamocować je "do góry nogami" tak aby linia odcięcia światło-cienia była przed maską a być może że nawet w normalnym położeniu efekt byłby zadowalający

#35 Share Daniel20

Daniel20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:39

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami właśnie mam taki sam problem a możesz mi wysłać jakieś foty czy coś podobnego to bym zobaczył dokładnie jak to zrobiłeś

#36 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:05

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Witam wszystkich. piszę tutaj żeby nie zaśmiecać forum.
Skoro mowa już o lampach, to ja mam pytanie: Czy ktoś z Was rozbierał taką lampę? Chodzi o to że za cholerę nie mogę wyjąć z niej samego odbłyśnika żeby dostać się od środka do śrubek mocujących. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie itp.

taką

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#37 Share Daniel20

Daniel20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:44

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami a ja mam proble jak zrobić zeby w zetorze swieciły jednocześnie światła w masce i na kabinie

#38 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:50

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Człowieku ile razy zapytasz o to samo?!
http://www.agrofoto....post__p__701301
http://www.agrofoto....post__p__701259
http://www.agrofoto....post__p__701270
http://www.agrofoto....post__p__701259

W jednym poście piszesz że masz Zetora od niedawna a w innym że od roku:
http://www.agrofoto....post__p__701432

Edytowany przez asharot, 10 kwiecień 2011 - 09:54.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#39 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:29

Witam wszystkich. piszę tutaj żeby nie zaśmiecać forum.
Skoro mowa już o lampach, to ja mam pytanie: Czy ktoś z Was rozbierał taką lampę? Chodzi o to że za cholerę nie mogę wyjąć z niej samego odbłyśnika żeby dostać się od środka do śrubek mocujących. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie itp.

taką

Odkręcasz te dwie śrubki z przodu , zdejmujesz klosz,wyjmujesz żarówki,teraz wyjmujesz całe lustro (dookoła lustra jest uszczelka gumowa i to ona może trzymać jak nie inaczej należy ją ostrożnie wydłubać i musi wyjsć) i masz dostęp do śrubek mocujacych.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:31

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Dzięki kolego Radekk popróbuje jak nic nie spier....e

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein