Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:45

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Czesc. Jezdze zetorem 3320 i nie moge czegos zkumac. otoz jak czasem robie w nocy i chce sobie dobrze oswietlic to musze szukac kompromisu otoz. Chce miec wlaczaone swiatla drogowe, reflektory na dachu i jeszcze z tylu jedno swiatlo robocze. A nie wlacze swiatel na dachu jak mam wlaczone swiatla drogowe i wogole tego nei kumam ;/ to tak ma byc czy moze to jest jakas specjalna kolejnosc wlaczania swiatel ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 17 marzec 2010 - 21:56

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Brejdak jakoś włącza światła drogowe i dachowe ale nie pamiętam jak, jak do niego jutro napiszę to dam Ci znać na priv co odpisał
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:05

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Wszystkie z serii 5211-7211 tak miały.

#4 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:06

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami ja mam tak samo w swoim zetorze , jak właczam światła dachowe to drogowe mi sie wylączają ,i na odwrót :) taki już ich urok , ale mozna to zmienić :)

#5 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:12

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Ja też mam tak przy 5341.Jak miałem Zetora 7211 to mogłem włączyć górne i dolne dopóki mi się instalacja nie sfajczyła :)
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#6 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 17 marzec 2010 - 23:00

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Do kolegi @minor15 te typy tak mają! I nic nie poradzisz! (chyba ze jakies obejście ale nie polecam!). Jesli włączysz światła na dachu pozostaja tylko halogeny nad lampami! Światła drogowe gasną!! U mnie w 8540 też tak jest i raczej nie da sie tego obejść! :)
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#7 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 15:03

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Możesz poszperać w instalacji i podłączyć tak aby po włączeniu dachowych drogowe nie gasną ale czy to est aż tak ważne i jeszcze jest jedno jak będzie taki pobór prądu to coś może się stać.

#8 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 19 marzec 2010 - 19:50

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami W moim 7211 to samo było.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#9 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 maj 2010 - 22:20

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami można oba jednocześnie włączyć, ale trzeba trzymać od świateł drogowych ten przełącznik cały czas, trochę dziwnie to jest rozwiązane, mam tak w 3320

#10 Share Bobureczek

Bobureczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 maj 2010 - 07:14

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami zablokuj blinde bo chyba wtedy działa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grooo

grooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2010 - 11:54

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami mam dowas pytanie jak włączyć te szperwcze i normalne światła razem.Mam zetora od niedawna i niemog tego rozgryść chodzi mi o to żeby sie świeciły te w dachu i w masce razem widziałem na fimikach że tak możnaprosze o pomoc :D ;)

#12 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 12:39

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Poczytaj tutajMój odnośnik ;)
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#13 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 12:40

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami było już o tym kilka razy pisane. więc napiszę jeszcze raz .zrozumcie- to nie są żadne szperacze ani halogeny tylko zwykłe światła mijania (krótkie)

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 13:09

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Dobrym chwytem jest też zmiana połączeń w kostce przy żarówkach-(robisz tak żeby u góry paliły się długie)-i masz wtedy naprawdę fajne "halogeny"  ;)

#15 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:15

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Jak w temacie :)
z racji tego że zetory nie mają specjalnie super mocno świecących świateł w białej barwie... tknęło mnie aby coś z tym zrobić.
Przepis jest prosty każdy z nas ma górne reflektory które włącza się oddzielnym włącznikiem, przy czym pozbawiamy się świateł "dolnych" ok ale reflektory dolne jak i górne są dokładnie takie same, (na przykładzie zetora którego obecnie mam 7340)zamontowane są w nich żarówki H4 ale jak wspomniałem wcześniej w górnych reflektorach wykorzystane są jedynie światła mijania!
Ja wykorzystałem właśnie reflektory górne i włókna H4 odpowiedzialne za świata drogowe :)
Do zabiegu potrzebne będzie nam,
- ok 6 metrów kabla (ja użyłem o przekroju 5mm)
- przekaźnik uniwersalny
- bezpiecznik
- kilka peszel, taśma izolacyjna, cyna, lutownica i inne pierdółki ok 2h wolnego wieczorku :)

Fabrycznie nie ma doprowadzonej instalacji, ale to nie problem, wystarczy z pod maski przeprowadzić jeden przewód do reflektorów górnych, w okolicach akumulatora przymocować przekaźnik z bezpiecznikiem, podpiąć go przez bezpiecznik i w zasadzie jest gotowe :D

Efekt jaki otrzymamy jest naprawdę zadziwiający, ja osobiście nie mogłem się zachwycić oświetleniem drogi jakie ujrzałem po włączeniu świateł drogowych - po prostu GÓRNE REFLEKTORY ROBIĄ ROBOTĘ!!! dlatego w niedalekiej przyszłości w dolne reflektory też wepnę przekaźniki. Koszta są na poziomie 30/40pln.

P.S. na dniach postaram się umieścić zdjęcia z owej przeróbki, schemat podłączenia i efekty końcowy pracy...

Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

#16 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:34

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami z tym kablem nie przesadziles?? niektore tamdetne spawarki maja taka mase 0,5cm

#17 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:39

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami

Jak w temacie :)
z racji tego że zetory nie mają specjalnie super mocno świecących świateł w białej barwie... tknęło mnie aby coś z tym zrobić.
Przepis jest prosty każdy z nas ma górne reflektory które włącza się oddzielnym włącznikiem, przy czym pozbawiamy się świateł "dolnych" ok ale reflektory dolne jak i górne są dokładnie takie same, (na przykładzie zetora którego obecnie mam 7340)zamontowane są w nich żarówki H4 ale jak wspomniałem wcześniej w górnych reflektorach wykorzystane są jedynie światła mijania!
Ja wykorzystałem właśnie reflektory górne i włókna H4 odpowiedzialne za świata drogowe :)
Do zabiegu potrzebne będzie nam,
- ok 6 metrów kabla (ja użyłem o przekroju 5mm)
- przekaźnik uniwersalny
- bezpiecznik
- kilka peszel, taśma izolacyjna, cyna, lutownica i inne pierdółki ok 2h wolnego wieczorku :)

Fabrycznie nie ma doprowadzonej instalacji, ale to nie problem, wystarczy z pod maski przeprowadzić jeden przewód do reflektorów górnych, w okolicach akumulatora przymocować przekaźnik z bezpiecznikiem, podpiąć go przez bezpiecznik i w zasadzie jest gotowe :D

Efekt jaki otrzymamy jest naprawdę zadziwiający, ja osobiście nie mogłem się zachwycić oświetleniem drogi jakie ujrzałem po włączeniu świateł drogowych - po prostu GÓRNE REFLEKTORY ROBIĄ ROBOTĘ!!! dlatego w niedalekiej przyszłości w dolne reflektory też wepnę przekaźniki. Koszta są na poziomie 30/40pln.

P.S. na dniach postaram się umieścić zdjęcia z owej przeróbki, schemat podłączenia i efekty końcowy pracy...

Dosyć ciekawe. Czekamy.

#18 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 marzec 2011 - 20:37

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami nie wiem co ty kombinujesz ale z twojego opisu widze że podłączyłeś górne tak żeby żarówki świeciły na obwodzie drogowych, moze do pola będzie dobrze ale u mnie jak robie czasami w nocy to powiem że lampy świecą mocno nawet jak jadę drogą to gdy włączone mijania mam to niektórzy mi drogowymi szczęlą abym zmienił na mijania, napisałeś że zakładałeś przekaźniki, myślałem że w 7340 są światła na przekaźnikach u mnie zarówno , mijania, drogowe, i góne są obsługiwane przez przekaźniki.

#19 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 22:09

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami u mnie w 7245 gorne halogeny niestety swieca bardzo kiepsko ale mam zamiar dostawic drugie w dachu co napewno poprawi efekt. co do switeł mijania w seri zetorów 5211-7745 sa okragłe lampy z przodu jak kazdy wie. ja zmieniłem je na lampy od duzego Fiata które sa na zarówke H4 wstawiłem H4 z efektem xenonu(white light) swiatło jest faktycznie białe i efekt bardzo zadowalajacy a koszt nie wielki wiec jak komus sie zbija oryginalne zetorowskie proponuje na zmiane na takie ;)
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 13:40

[Zetor] Połączenie świateł mijania z górnymi lampami Już dawno mam takie, w Agromie właśnie proponują te dedykowane do sam. fiat125, star200.