kreda1409

Nowy ciągnik sadowniczy od Ursusa

Polecane posty

kreda1409    0

Witam drogich użytkowników forum, planuje zakup ciągnika sadowniczego. Ciągnik ma pracować na 4 Ha sadu, z równymi polami, lecz stromymi podjazdami/zjazdami. Najprawdopodobniej kupie Ursusa 5044, jednak proszę was o opinie na temat tego sprzętu. Jeszcze jedno jeśli ktoś z was posiada takowy ciągnik będę wdzięczny za wszelkie informacje. Liczę na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wpadnij na TSW 2015 tam będzie dużo ciągników sadowniczych i może spory upust dostaniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

widziałem tą maszynkę wygląda nieźle, ale wiecej powiedziec nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damik10
      Witam
      Czy jest ktoś użytkownikiem landini rex-a 70f w tej nowej masce albo massey fergusona 3600 albo 3625?
      a jeżeli tak to mam pytanka:
      Jak sprawuje się ten traktor?
      gdzie są jakieś wycieki?
      Ile spala na pusto?
      Proszę o odpowiedź
    • Przez Narko
      Witam.
      Jesli dojdzie do zakupu to ciagnik bedzie uzytkowany w gospodarstwie 6 ha z checia powiekszenia. Choduje bydlo jak i uprawiam porzeczke i maline jesienna. Co byscie wybrali? Wady i zalety tych ciagnikow. Ursus 5044 jaka ma minimalna predkosc bo nigdzie nie moge znalezc? Jesli macie inne propozycje w cenie do tych 100-120tys zl brutto to chetnie rozwaze. Predkosci ciagnika musi byc nie wieksza jak 0,7km/h i zalezy mi na klimie juz w podanej cenie. W Ursusie w cenie do 120k brutto jest juz klima przedni wom i tuz jak na ciagnik tej mocy to zdaje takie wyposazenie egzamin? Oba ciagniki maja spory moment obrotowy co tez jest istotna rzecza bo PS-y to nie wszystko.
       
      Nie moge edytowac tytulu tematu-prosze moda o korekte. Oczywiscie chodzi o ciagnik Tym T603...
    • Przez Dawid4132
      Witam. Jaki sadownik polecacie do około 60 tys a więc mowa oczywiście o używanym traktorze miałby być bez kabiny moc w przedziale 45-65 km wymagany napęd 4x4 miałby zmienić mf255. Pytam tylko wstępnie co polecacie
    • Przez Dami663
      jaki polecacie używany ciągnik sadowniczy na 7 ha sadu oraz około 3 ha pole orne. traktor był by używany jako główny ciągnik. Współpracował by z opryskiwaczem 1000 litrów docelowo 1500-2000 litrów, rozdrabniacz, beczkowóz 4000 litrów, agregat uprawowy 2,10 m itp.
    • Przez Maseltof19
      Witam.
      Wiem, że tematów na temat hydrauliki zewnętrznej w tych ciągnikach jest już wiele ale nigdzie nie mogę doczytać na temat mojego problemu. Występuje tutaj typowy problem z nieszczęsnym zaworem pod siedzeniem (albo podnośnik albo hydraulika). Rozrysowałem sobie schemat podłączenia rozdzielaczy w moim sadowniku. Rozdzielacz oznaczony numerem 1 będzie obsługiwał tylko przód + jedno wyjście wolne na ewentualny świder przenoszony, niezaczepiany. Rozdzielacz numer 2 będzie obsługiwał podnośnik i sekcje tylne. I tu pojawia się mój problem a zarazem pytanie. Jak widać na rysunku zaznaczyłem na czerwono sekcje, która będzie obsługiwała platformę sadowniczą MCMS która posiada własny rozdzielacz do regulacji wysokości. Poprowadziłem zasilanie do tej sekcji z wyjścia N drugiego rozdzielacza, żeby można było samodzielnie podnosić się na platformie. Na ten moment muszę najpierw wcisnąć dźwignię w ciągniku a dopiero później na platformie  W momencie kiedy mam kierowce jeszcze można z tym pracować (choć wciąż denerwuje), problem pojawia się natomiast kiedy pracuje sam, gdyż ciężko jest nacisnąć dwie dźwignie jednocześnie   I tu pytanie czy takie podłączenie jest poprawne i czy zda egzamin. Proszę o pomoc, każda konstruktywna krytyka mile widziana    

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj