Jarko89

Pług obrotowy do Agrotrona 4.90

Polecane posty

Jarko89    0

Witajcie. 

Dość niedawno stałem się posiadaczem takiego właśnie ciągniczka i teraz szukam do niego odpowiedniego pługa. Przesiadłem się na niego ze starej, poczciwej "czterdziechy" z lat 60-tych więc skok cywilizacyjny jest dosyć spory.

Przewertowałem już chyba wszystkie możliwe tematy na temat pługów i dalej nie jestem przekonany czy odpowiednia będzie trójka czy czwórka. Skłaniam się jednak bardziej do trójki, gdyż nie chcę "zajechać" ciągnika. 

Mam możliwość kupienia takiego oto pługa i prosiłbym Was o opinie, rady, co o nim sądzicie? Czy Deutz dawałby sobie z nim radę? Czy pług jest warty zachodu? Czy te zabezpieczenia sprężynowe nie są zbytnią ekstrawagancją i czy nie okażą się zgubne w pracy na ziemiach pozbawionych kamieni (takie posiadam)?

Handlarz twierdzi, że to Huard, ale jak widać jest świeżo malowany więc ciężko stwierdzić. Tabliczki też żadnej nie posiada. Osobiście na żywo go nie widziałem, ale wysłannicy twierdzą, że wygląda naprawdę porządnie i nie wymaga wkładu finansowego. Sprzedający oferuje możliwość przetestowania go na własnym polu lecz ze względu na pogodę na razie nie ma takiej możliwości. Z drugiej strony nie chciałbym żeby ktoś mi go sprzątnął sprzed nosa.

Czy będę zadowolony z ewentualnego zakupu? Będę wdzięczny za Wasze sugestie i spostrzeżenia.

 

post-147002-0-32065600-1423239224_thumb.jpg

 

post-147002-0-98798900-1423239228_thumb.jpg

 

post-147002-0-44926200-1423239227_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

deutz ze spokojem sobie z nim poradzi będzie śmigał aż miło tylko jeżeli jest tak jak napisałeś że masz ziemie pozbawione kamieni to moze lepiej coś na zabezpieczenia śrubowe i jedna odkładnia wiecej też sobie poradzi 4 lemkena na ramie 90 i też nie będzie najmniejszego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ja mam taką sugestię że przydały by się przedpłużki znacznie by poprawiły jakość i wygląd orki albo chociasz ścinacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarko89    0

Też myślę o tych przedpłużkach, że to dobra sprawa. Pług ten przekonuje do siebie naprawdę dobrym stanem, czyli do pracy bez wkładu no i ceną. Pewnie powinienem to dopisać w pierwszym poście - szukam czegoś do 6 tysięcy maks. Gdy widzę jak te pługi pracują, mam na myśli zabezpieczenia sprężynowe, to mam wrażenie, że na moich ziemiach bez kamieni on może "świrować" bez powodu. Czteroskibowy nie będzie dla niego za ciężki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158
Napisano (edytowany)

kumpel ma case 5140 i kupił do niego właśnie 4 lemken taką prostą lekką i ma też case 845xl i mowił że ze spokojem też sobie z nim śmiga tylko że ma tura z przodu na możliwe że mogło by wystąpić lekkie niedociążenie przodka ale przy tak lekkiej ramie nie powinno być problemu deutz też sobie powinien ze spokojem poradzić ale to już Twoja wola,

A jakie jest rozstaw tego pługa na zdjęciach ?

 

Tu masz przykład że deutz spokojnie sobie poradzi 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/525183-massey-ferguson-3070-lemken-opal-110-lemken-variopack/

Edytowano przez szopen158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarko89    0

Właśnie nie wiem jaki ma rozstaw. Tak jak mówiłem, nie byłem osobiście, a handlarz nie wiedział, ale to duży pług. Co do tura to również przymierzam się do kupna bo adaptacja już na nim jest więc szkoda żeby się marnowała.  ;)

Przy wyborze mocno ogranicza mnie cena, jak widać w poprzednim poście. Ciężko znaleźć coś sensownego. No i poniekąd region - lubelskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158
Napisano (edytowany)

Hmm patrzą na szybko po akcjach to szałowego wyboru w waszym rejonie nie ma wiec jeżeli masz okazję i nie ma wkładu własnego to warto by się szybko zastanowić co i jak a przedpłużki zawsze można dołożyć a jak będziesz chciał kupić wszystko przy małym wyborze na rynku to możesz długi czas szukać a okazje Ci uciekną

Jest gdzieś w necie na aukcji ten pług ?

Edytowano przez szopen158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarko89    0

Tak też myślę. Tym bardziej, że teraz zaczął się gorący okres. Handlarze, przynajmniej u nas, mają oblężenie. Maszyny znikają w oczach z placów. Obawiam się tylko czy nie będę później żałował, że jednak nie wziąłem czwórki, albo najlepiej 3 + 1. No i żeby skiby w tym pługu nie wariowały mi na polu, tak jak na przykład na tym filmiku:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ja osobiście polecał bym trójkę albo czwórkę z odkrecaną ramą i czwartym korpusem ,robiłem agrotronem 106i k90 cztero-skibowym lansbergiem pewnie że ziemia była dość ciężka ale to była męka dla ciągnika i traktorzysty a jak był plug zagłębiony to przy podnoszeniu przód ciągnika szedł do góry. I przy przejazdach też nie da się szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Powiem tak na kapitał jakim dysponujesz może być ciężko nawet w całej polsce coś sensownego z 4 korpusami znaleźć  ale patrząc na to co pokazuje filmik powyżej to strach się bać tylko jeżeli ktoś to wyprodukował to też i ktoś użytkował i następuje zużycie części i też warto zauważyć to to nie były lekkie ziemie na filmiku a wiadomo coś zawsze kosztem czegoś elementy robocze ideal a zabezpieczenia do regulacji bo nie możliwe żeby tak pług wyszedł z fabryki i tak zabezpieczenie nie trzymało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

hmm wg mnie bardziej rabe chociażby z tego względu że masz lemiesze z dłutami w dobrym stanie pytanie jak wyglądają odkładnie rabe ma przedpłużki a niemayer tylko słupki zostały po nich :P no i rabe masz 2++ wiec możesz nawet 4 dołożyć jak by była możliwość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarko89    0

W takim razie kolejny krok to obejrzeć tego Rabe. Dzięki wielkie. Odezwę się jak będę miał nowe informacje.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj