Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wyświetlaczem deere 6x00

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bremek

bremek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 luty 2015 - 14:03

Witam,

Mam problem z wyświetlaczem cyfrowym w zegarach w deere 6300. Wyświetla mi tylko jedną i tą samą wartość motogodzin od czasu awarii bez możliwości przełączenia na prędkość itd. Nie reaguje na zmiany przełącznika. Jeżeli przełącznik naciskam przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce pojawia mi się tylko migający "km/h" albo "MPH" na górze wyświetlacza a później możliwość zmiany SE1 SE2 i SE3. Może to sterownik z zegarów ale może też główny sterownik z BCU? Miał ktoś podobne problemy? Znalazłem już używki koło 250euro za zegary albo BCU w niemczech ale nie wiem który kupić. Mam prośbę czy ktoś z lubuskiego albo sąsiednich woj. pozwoliłby podpiąć zegary do do swojego 6x00 żeby sprawdzić?

Edytowany przez bremek, 06 luty 2015 - 14:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wyświetlaczem deere 6x00 Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 luty 2015 - 18:49

kolego po tym co piszesz problem może być wcześniej niż na zegarach bo jeśli sam wyświetlacz byłby uszkodzony to by np zanikały piksele albo sie rozmywał. jeśli nie reaguje na polecenie to trzeba szukać wcześniej, BCU albo jakiś strerownik pomocniczy. a miałeś jakaś awarie czy sam z siebie przestał działać? 

#3 Share bremek

bremek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2015 - 16:22

Niestety mój brat dopuścił elektryka starej daty bo lekko świeciła kontrolka ładowania, który zrobił kabelkiem skrót z alternatora do zegarów bezpośrednio. Problem wyskoczył następnego dnia. Później sam doszedłem, że był kabelek przetarty z alternatora ale do tego modułu pod schodkami po prawej stronie. Naprawiłem to ale awaria została. Sam wyświetlacz jest ok ale serwisant mówił, że w zegarach też są jakieś sterowniki. Też się powoli skłaniam ku BCU ale nie mam pewności a każdy to ponad 300euro...używany

Edytowany przez bremek, 08 luty 2015 - 16:24.

#4 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 08 luty 2015 - 21:19

no właśnie przez ułomnych tak sie dzieje skrót to sobie można meczu zrobić a nie w elektronice sie bawic. może reset coś da poodłączajzasilanie z akumulatora i podłącz jeszcze  raz komputer ma właśne baterie wiec nic sie wiecej nie stanie. i bezpieczniki moze gdzies cos po drodze umarło

#5 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 19:14

witam, a ja mam takie pytanie co to jest SE1 SE2 SE3? co tym się wybiera co to oznacza? jak zmienić mph na km? z góry bardzo dziękuję za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Dominik1994

Dominik1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo dziewczyny

Napisany 11 maj 2015 - 14:21

mam ten sam problem zostało na  h i nie liczy mi tych   h i nie mogę przełączyć jedynie jak przy trzymam przy włączaniu kluczyka mam km/h mph.  i se1   se2 se3  i co to se1 oznacza ? pomoże ktoś ?

Edytowany przez kris14, 19 maj 2015 - 13:24.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

:)

#7 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 maj 2015 - 20:47

Problem z wyświetlaczem deere 6x00 już pytałem i te se i do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi więc ciężko z tym pewnie będzie aby się dowiedzieć

#8 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:01

Witam, a wie ktoś może co mogło się stać że w moim 6210 przestał działać obrotomierz i licznik godzin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share case135hl

case135hl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 20:45

miałem taki problem w jd 6506 tzn jak go odpalałem to migał wyswietlacz z km/h lub m/h i se1 se2 se3 ale do szlem do tego wiec tak. w moim jd był ułamany cypelek pod wyłącznikiem wycieraczek a służy on do zmiany wyświetlania obrotów silnika, wom, prędkości mth itd. gdy go posklejałem i zamontowałem by przełącznik działał to wszystko zaczęło działać. Podsumowując gdy uruchamiamy zapłon i cypelek trzymamy by był włączony to wtedy przechodzimy w opcje wyświetlacza i mruga nam km/h lum m/h i tak jak mruga tak mam będzie wyświetlał prędkość w km lub milach co do se1 se2 se3 to nie wiem ale przypuszczam ze to jest ukryte menu wyświetlacza które uruchamiamy przy wciśniętym cypelku i wlaczamy wtedy zaplon. gdy cypelek jest wciśnięty przełącznik jest rozłączany a gdy go puścimy to sprężyna mechanizmu cypelka załącza przełącznik samoczynnie i wtedy działa wyświetlacz bez menu serwisowego. pozdro:):):)