PacyficVista

MbTrack 900 maszyna leśna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Mam problem ponieważ trafiła mi się bardzo nietypowa robota. W maszynie MbTrack 900 przystosowanej do ściągania drzewa w lesie pękła główna rama trzymająca tylną płytę z podnośnikiem, mostem, oraz wciągarkami . Właściciel z polecenia przywiózł mi ją na plac i poprosił o pilną naprawę bo jest 100 kubików buka w plecy a z każdym dniem przestoju zwiększa mu się ta liczba. Niechętny zgodziłem się i zaczęła się praca pod gołym niebem w temperaturze -6 do -10 stopni. Praca polegała na demontażu pneumatyki , elektryki , hydrauliki, przekładni i reduktorów. Niektóre etapy pracy wykonywane były przy pomocy koparki ze względu na wagę. Gdy dostałem się do ramy nastąpiło naciąganie, szlifowanie, palenie palnikiem, spawanie migiem , ciecie itp. Na koniec rama wyglądała jak nowa z dodatkiem wzmocnień. Teraz MbTrack jest już poskładany i gotowy do pracy. Tylko nie wiem jak policzyć za taką usługę czy od godziny czy od całości ???? Jeśli od godziny to ile, a jeśli od całości to jakie kryteria przyjąć??? Prace wykonałem w 50 godzin i z wkładem 600zł na materiał.

 

http://www.forstbetrieb-h.../e7e496a7eb.jpg

 

http://images0.dhd.de/80966610.jpg    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Naj[ierw zgodziłeś się na robote , a teraz ustalasz cenę - -co na to właściciel MB - -nie pytał za ile ??

jak z polecenia to weż od całosci :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pytał ile . Dla niego liczy sie sprawna maszyna dzięki której liczy $$$$$ zamiast straty i problemy z odbiorcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

waldac, jeśli autor tematu nie pracuje na co dzień z takimi przypadkami to ciężko w ogóle zgrubnie wycenić taką pracę. 

 

PacyficVista, podejrzewam, że jeśli policzysz wg. godzin to więcej zarobisz. Trzeba wziąć pod uwagę czy to stały klient czy jednorazowa robota. Dużo zależy od rzeczy o których nie wiemy. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin192
      Witam ,
      Chciałbym zapytać jak poradzić sobie ze zbyt rzadkim kałem u bydła mlecznego . Dokładniej ujmując , mocznik mam na poziomie 160 przeciętny tłucz 4,2 białko 3,4.
      daje 2 kg swojej pelnoporcjowej
      Mieszalnik wyglada tak
      1)500zboz 100 kukurydzy , 300 koncentrat , bufor, drożdże i witaminy
      plus 2 kg pelnoporcjowej z De heaus 20%
       
      -sianokiszonka ogólnie była troszkę później koszona i włókna jest dość dużo 
      -kukurydza dobrej jakośći 390 skrobi
       
      Zywieniowiec kazał zwiększyć białko lecz to powoduje od razu rzadsza kupę , drugi natomiast więcej buforu 
       
      prosze o rzetelne rady
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj