Skocz do zawartości

Zdjęcie

MbTrack 900 maszyna leśna

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:18

MbTrack 900 maszyna leśna Witam. Mam problem ponieważ trafiła mi się bardzo nietypowa robota. W maszynie MbTrack 900 przystosowanej do ściągania drzewa w lesie pękła główna rama trzymająca tylną płytę z podnośnikiem, mostem, oraz wciągarkami . Właściciel z polecenia przywiózł mi ją na plac i poprosił o pilną naprawę bo jest 100 kubików buka w plecy a z każdym dniem przestoju zwiększa mu się ta liczba. Niechętny zgodziłem się i zaczęła się praca pod gołym niebem w temperaturze -6 do -10 stopni. Praca polegała na demontażu pneumatyki , elektryki , hydrauliki, przekładni i reduktorów. Niektóre etapy pracy wykonywane były przy pomocy koparki ze względu na wagę. Gdy dostałem się do ramy nastąpiło naciąganie, szlifowanie, palenie palnikiem, spawanie migiem , ciecie itp. Na koniec rama wyglądała jak nowa z dodatkiem wzmocnień. Teraz MbTrack jest już poskładany i gotowy do pracy. Tylko nie wiem jak policzyć za taką usługę czy od godziny czy od całości ???? Jeśli od godziny to ile, a jeśli od całości to jakie kryteria przyjąć??? Prace wykonałem w 50 godzin i z wkładem 600zł na materiał.

http://www.forstbetr.../e7e496a7eb.jpg

http://images0.dhd.de/80966610.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MbTrack 900 maszyna leśna Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:36

Naj[ierw zgodziłeś się na robote , a teraz ustalasz cenę - -co na to właściciel MB - -nie pytał za ile ??

jak z polecenia to weż od całosci :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:38

Nie pytał ile . Dla niego liczy sie sprawna maszyna dzięki której liczy $$$$$ zamiast straty i problemy z odbiorcami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szymonl

szymonl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 luty 2015 - 23:47

waldac, jeśli autor tematu nie pracuje na co dzień z takimi przypadkami to ciężko w ogóle zgrubnie wycenić taką pracę. 

PacyficVista, podejrzewam, że jeśli policzysz wg. godzin to więcej zarobisz. Trzeba wziąć pod uwagę czy to stały klient czy jednorazowa robota. Dużo zależy od rzeczy o których nie wiemy. 

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 

Naprawy wszystkich podzespołów, wszystkich marek. 

Tulejowanie, usługi wytaczarką przenośną.

Dojazd do klienta, śląsk. 504-387-253