Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETOREXX85    333
Napisano (edytowany)

Witam.

Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html

Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone ;)                         

                                                                                                                     

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Ładnie wygląda, aczkolwiek nie jestem pewien czy wytrzyma tyle co rozdrabniacze dawnej produkcji. Ja posiadam H 111/3 i wydajność dla: mieszanka zbożowa (owies, jęczmień pszenżyto), sito fi 5 ~ 300-350 kg/h ; kukurydza sito fi 4 ~ 450-500 kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Ogólnie to poziom zapylenia zależy od jakości worków, ale na pewno mniej niż w tradycyjnym na kamienie ;) Jeżeli uszczelki są w dobrym stanie to pył może pochodzić tylko z nieszczelnych worków, no i w czasie zmiany ale tragedii nie ma. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

szukaj w internecie, ja kupiłem niedawno bąka, prawie nówka, z silnikiem 7kW za 900zł, już rok śmiga, prod. koniec lat 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Szukaj używanych. Nie ma sensu wydawać na za samego bąka bez silnika 2500 zł. W tej cenie spokojnie znajdziesz ze dwa używane w dobrym stanie  z silnikami :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Dokładnie bywa że trafiają się warte uwagi okazje, ja za swojego dałem 1300 z 88 roku, babcia z dziadkiem robiła osypkę dla kilku kurek. Jedyne co musiałem wymienić to właśnie uszczelki bo rozsypywały się w rękach a reszta git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Sprzedałem bąka z silnikiem 5,5kW za 900zl

Wydajność  ok 300 kg pszenicy  na godzinę ale jak dojdzie jęczmień i owies to szkoda mówić.

Na pewno bym więcej takiego sprzętu nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

owies bąkiem to porażka, ale pozostałe zboża to super śrutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Wszystko zależy od tego jakie wydajności musisz osiągnąć, śrutownik bąk raczej nie nadaje się to dużych hodowli. Ja przy 24 sztukach bydła nie narzekam na ten sprzęt. A jeżeli chcesz większych przerobów to ssąco-tłoczący na pewno będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie nie wiemy jakiej wydajności Autor oczekuje... ZETOREXX85 jaki miałeś ten stary śrutownik? Jak stary polski na kamienie to różnica w wydajności będzie znaczna na korzyść bąka :) Jak dla mnie jeśli chodzi o wydajność baka 7,5 kW, to tak po chłopsku tłumacząc: mam max kilka metrów od zagrody ze zbożem (zależy która) do śrutownika. Śruta mieszanka owies, żyto(pszenżyto) i trzeba wcześniej naszykować bo wiadrami trzeba się streszczać dobrze aby zdążyć donieść zanim przemieli... :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

@romek6340-Tak właśnie mam  ten stary, szary polski śrutownik ;) A jak bąk radzi sobie z owsem i żytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek879    6

Ja osobiście też bym polecił niemiecki srutownik cramer, bardzo wydajny a w porównaniu do "baka" to pracuje cicho i wydajnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kurczę nie wiedzialem ze tyle bak może kosztować a ja swojego myslalem oddać za poldarmo to chyba go potrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Nie warto kupować mniejszego jak 11kW. To jest optymalny wybór ciągnie zboże z ok 12m. Te słabsze mają dużo mniejsza sile zasysania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

owies bąkiem idzie fajnie dopuki bijaki są nie przydarte, potem to porażka, potrafi się zapchać, bo nie przemiela łuski, śrutuję na sicie chyba 4mm,

prosiakom śrutuję na sicie 3mm, pszenicę i jęcznień to idzie całkiem przyzwoicie

 

śrutuję tygodniowo około 400-550 kg, w zależności od ilości odchowywanych prosiaków, bijaki zmieniam około raz do roku, w międzyczasie je odwracam, jak już się zużyją jedną stroną,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333
Napisano (edytowany)

janekbender6930P- Ssąco-tłoczący kosztuje 4,5 tys. zł dla 15 sztuk świń jest w ogóle sens go kupować? :huh:

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 tyś netto 11kw ssąco-tłoczący w kurzetniku, mam go już hmm, dobre 5 lat, prześrutował dobre 4-5 tyś ton, tylko noże i sita wymieniane, za 4200 zł netto 15 kw można nowy u nich kupić, wiem bo bede go brał teraz. co jak co przy ssąco-tłoczącym tyle sie nie narobisz.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Hmmm... Przy ssąco tłoczącym się tyle nie narobi to prawda tylko, że do niego musi jeszcze mieszalnik dorobić albo jakiś kosz żeby nie kurzyć. Do tego Ty przerabiasz rocznie 1000 ton zboża, a kolego raptem będzie miał kilka- kilkanaście ton w roku do przerobienia więc między ilością pracy u Cb, a u niego jest spora różnica i nie ma co porównywać :D Jednak jakby nie było ssąco tłoczący do duża wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333
Napisano (edytowany)

U jednego gościa ze wsi w tym tygodniu mają mu przywieźć jakiś mały ssąco-tłoczący ;) Zobacze u niego jak to wygląda :)

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
    • Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez szybki19
      Witam
      Mam takie pytanie 
      Chciałbym przerobic srodek czesci stodoly na tuczarnie dla trzody chlewnej ktora byla by na glebokiek sciolce 
      Trzeba bedzie miec jakies pozwolenie ? 
      Jak to wyglada z punktu widzenia  urzedowego  ?
    • Przez Laver
      Witam, mam problem z śrutownikiem bijakowym, śrutownik zbyt drobno mieli zboże wymiana sit nie ma wpływu na wielkość śruty. Śrutownik kupiłem używany jest to cramer hm 150, na początku było sito 3 teraz jest 5 i nadal robi mąkę, worki odpylające są nowe, łopatki wyrzucające też, bijaki obrócone. Skończyły mi się pomysły co może być przyczyną. Zauważyłem że z nożami jest trochę dziwna sprawa na dwóch sworzniach jest ich po 8 a na drugich dwóch po 6 nie wiem jak powinno być możliwe że to może być przyczyną? Nie wiem ile noży powinno być oryginalnie teraz jest 28.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj