Gość Profil usunięty

PRZYDOMOWY ODCHÓW PERLIC

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapraszam wszystkich do udzielania informacji w sprawie odchowu perlic- od pisklaka do doroslego ptaka. Chodzi mi o karmienie, opieke, rozmnazanie. Jesli ktos cos wie to prosze pisac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

oooo jaa cie... jak perliczki to nie przy domu i jak najdalej!!!! Albo zainwestuj od razu w stopery do uszu :) Masakra, moja mama ma 14 perliczek, 

Biegają, krzyczą, wszędzie ich pełno. Drą się że czasami to kijem w ich strone puszę bo nie wytrzymuję... chwila ciszy i potem jeszcze głośniej się drą. 

 

chowa się to identycznie jak kurczęta, z resztą, u nas kura wysiedziała i wychowała 14 perlic. Bez problemu. 

Potrzebują bardzo dużo miejsca, uwielbiają zielonkę, Jak masz mało miejsca to trzeba wolierę zrobić bo fruwają jak bażanty, wszystkie pola oblecą dookoła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Mam

na razie dorosle 4 sztuki i obcielam im lotki bo uciekaly. Na wiosne

dokupuje mlodych. Maja jakies szczegolne wymagania pokarmowe?

No i te 4 szt nie robia szumu zbytniego. Moze jakby wiecej ich bylo to by krzyczaly?? A moze dlatego ze sa na nowym miejscu??

I w jakim wieku zaczynają się nieść?

Edytowano przez brumbram
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania1983    1

młode perliczęta karmiłam tak samo jak kurczaki. zresztą, razem z kurczakami sie chowały.

co do tego, ze się drą...zależy co kto lubi :) dla mnie im głośniej tym lepiej :D

moje perliczki wyklute w czerwcu, niosą się od stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witaj Aniu, widzę że i tu zaglądasz. Moje samice nie niosą się jeszcze, a w gniazdach siedzą. Co do krzyku, to zauważyłam, że jak kota zobaczą to jest panika niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moje małe stadko perełek

post-148111-0-50020100-1425028110_thumb.jpg

post-148111-0-76370900-1425028155.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk1996
      Witam
      Chciałbym na wiosnę założyć chów tuczników ok 12-15 szt a w żywieniu tych tuczników chciałbym podawać ziemniaki, pszenice oraz pszenżyto... pomóźcie czy mi się to uda.... jest jeden problem ponieważ mam tylko 1,5 ha pola... proszę doraćcie mi co mam robić
    • Przez stg
      Planuję budowe klatek piętrowych dla królików. Jak zbudować aby gnojowica nie leciała z górynych klatek na króliki które znajdują się na dole?
      Mam kilka klatek, ale są to zwykłe jednokondygnacyjne klatki, więc gnojowica leci sbie na ziemię. Jakie macie plany aby uniknąć spadania gnojowicy w klatkach kondygnacyjnych?
    • Przez sirmatti
      Witam.
      Z tatą zastanawiamy się jaki sposób chowu drobiu jest najbardziej opłacalny
      1.)Kupić inkubator i  jaja od swoich kur  ogrzewać(około 200zł)
      2.)Zrobić sam inkubator.
      3.)"Kłaść" jaja pod kwoke.
      4.)kupić na giełdzie 1 dniowe kurczątka.
      I teraz to co was rośmieszy chodzi tutaj o chów 60-100. tak na własne potrzeby/komuś sprzedać  małe ilości.
      BTW.gdzie na podkarpaciu najbliżej mielca mozna kupić kurczęta 1.dniowe?jakie to są koszty???
    • Przez rolni
      Karmiłem cielę preparatem mlekozastępczym po 8 tygodniach czym dalej najlepiej karmić?
    • Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj