Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
IMATEUSZI    20

Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

1. okolo 0,5ha

2. zalezy czy letnia czy jesienna

3. zaorac, posiac wapno, zasiac gryke, opryskac na jednoliscienne, zebrac gryke, poczekac troche, opryskac randoupem, zaorac, wsypac nawozy i sadzic

4. zalezy czego brakuje

5. jesli masz to tak ale niekoniecznie

6. nie, wyslij probe do oschru.

7. nie

8. odstepy 0,5m x 4m

9. nie sadz po lace malin, zasiej pomiedzy gryke

10. 4-5 tys/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

a zamiast gryki może być gorczyca na poplon? chodzi mi o malinę jesienną, która owocuje do przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

srednio. Gryka odstrasza pedraki a tych po lace mozesz miec sporo. A pedrak i malina na jednym stanowisku nie beda, ktos musi ustapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

To ja się podłączę po temat, bo miałem zakładać podobny. Mam kawałęk pola o wymiarach 17m x ok. 100m czyli taki prostokąt. Pole to inaczej pas w kierynkach wschód-zachód. Jak sadzić malinę? Rzedy wschód-zachód (pasy po 100m co ok. 3m) Czy krótkie pasy po 13-15m północ-południe? Czy jakby dac pierwsza opcję to maliny bedą dobrze nasłonecznione? Mam ciągnik c330, zbiór bedzie ręczny ale jakby trzeba gryzarką wjechać między rzedy to chyba lepiej długie pasy, bo w krótkich dużo manewrowania ale byłoby to do przejścia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

polesie dobre, ale skupy juz nie czynne jak jeszcze owocuje. Jak poradzić sobie z rdzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

1. okolo 0,5ha

2. zalezy czy letnia czy jesienna

3. zaorac, posiac wapno, zasiac gryke, opryskac na jednoliscienne, zebrac gryke, poczekac troche, opryskac randoupem, zaorac, wsypac nawozy i sadzic

4. zalezy czego brakuje

5. jesli masz to tak ale niekoniecznie

6. nie, wyslij probe do oschru.

7. nie

8. odstepy 0,5m x 4m

9. nie sadz po lace malin, zasiej pomiedzy gryke

10. 4-5 tys/ha

 

 

U mnie na polu był poplon peluszka. Pole zaorane, sadzić teraz na wiosnę czy na jesień? Odmiana Polka.

Przed sadzeniem dawać obornik? Z obornikiem mam problem, nie posiadam.

Podobno jest różnica między sadzonymi na jesień a tymi na wiosnę, różnica jest tylko w pierwszym sezonie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

Po ile u was w okolicy są krzaki malin? na jaką głębokość sadzić w jesieni? jaka pora jest optymalna? czy trzeba je zasilać nawozem po zasadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

U mnie na polu był poplon peluszka. Pole zaorane, sadzić teraz na wiosnę czy na jesień? Odmiana Polka.

Przed sadzeniem dawać obornik? Z obornikiem mam problem, nie posiadam.

Podobno jest różnica między sadzonymi na jesień a tymi na wiosnę, różnica jest tylko w pierwszym sezonie?

 

 

to daj nawozy NPK zamiast obornika. Ale najlepiej to analize gleby zrobic. Roznicy nie ma, mozesz i na wiosne sadzic aby suszy nie bylo. Tu chodzi tylko o wode, jak beda mialy wode to i w maju mozesz sadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz74    1

polesie dobre, ale skupy juz nie czynne jak jeszcze owocuje. Jak poradzić sobie z rdzą?

ja pryskalem srodkiem na zboza , tylko jest problem ze nie pamietam jak ten sie srodek nazywal bo wyzucilem, butelke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekk01    0

Mam 2 rzędy po 1 km każdy odmiana polka sadzona na jesieni 2014. Jak radzicie sobie z chwastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekk01    0

Mam jeszcze stary Buracyl który leży u mnie kilka lat. Mogę nim pryskać (np za miesiąc) po malinach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Zapowiadają trochę deszczu. Czy można by teraz sypnąć trochę polifoski na maliny jesienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Diwad890
      mam takie pytanie, tydz czasu leżał nawóz rozsiany (viking i siarczan magnezu) i nie było deszczu po tygodniu popadało dopiero, dużo procent moglo sie ulotnić ?
    • Przez agrofoto1
      Cześć! Jak sobie radzicie w sytuacji kiedy wyjezdzacie z pola na asfalt a maszyna jest oblepiona glina? Ja sam czyszcze z grubsza pług czy co tam jest podczepione ale nie wyobrażam sobie wydlubywania gliny z protektorow na oponach.
    • Przez tomek1377
      Witam. Stosował ktoś nawozy dolistne adob npk foliar?  Sa jakieś zauwazalne efekty? I jaki zastosować najlepiej na zbozai w jakiej dawce?  (4-12-38) czy 20-20-20 czy lepiej 10-40-8? 
    • Przez PIMR_BR
      chciałbym się do Państwa zwrócić z wielką prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety.
       
      Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu realizując projekt Europejski SmartAgriHubs (http://smartagrihubs.eu/ ) mający na celu wdrażanie rozwiązań cyfrowych w wielu aspektach produkcji rolniczej i spożywczej, chciałbym prosić Państwa o wyrażenie opinii w przygotowanej ankiecie dotyczącej określenia potrzeb i stopnia zaawansowania wykorzystania produktów cyfrowych w uprawach szklarniowych na małą (przydomową) oraz produkcyjną skalę. Zapraszam do wyrażenia opinii producentów warzyw, owoców, kwiatów i innej produkcji specjalistycznej, gdyż wyniki tej ankiety będą pomocne w rozwoju produktów przeznaczonych właśnie dla Państwa.
      Na końcu ankiety znajdą Państwo także formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w projekcie i zostania testerem wybranych technologii (pilot). W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie 3 pilotowych wdrożeń.
      Ankieta nie ma na celu prowadzenia żadnej reklamy ani promocji.
      Ankieta dotycząca potrzeb i rozwoju zaawansowanych usług w uprawie szklarniowej
       
      Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj