wino36

Ustawienia agresywności rewersa w Manitou 727 95r.

Polecane posty

wino36    4

Witam posiadam ładowarkę teleskopową manitou 727 z 95r. z rewersem hydraulicznym. Problem jest z delikatnym, płynnym ruszaniem. Cały czas szarpie przy ruszaniu, nawet jeżeli korzystam ze sprzęgła.Jest to dość uciążliwe jeżeli ładunek nie jest stabilny lub potrzeba precyzji. Czy da się jakoś ustawić płynność (agresywność) rewersu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

a jak to sprawdzić bo nie mam pojęcia jak jest załączany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm,,, zobaczec na gorze skrzyni biegów czy jak wlączasz kierunek jazdy do rusza sie linka czy kierunek jest wybierany elektrycznie albo dzwignią jak zadajesz kierunek jazdy to dzwignia wlącza przekazniki w skrzyce bezpieczników czy tez ta dzwignia pociąga za linkę albo wysłac mi zdjecie dzwigni   rewersu w kabinie jeszcze napisz mi skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4
Napisano (edytowany)

Sprawidziłem. Kierunek jazdy załączany jest poprzez linkę. Jestem z okolic Chełma, woj. Lubelskie.

Zdjęcie rewersu.post-53816-0-95751700-1423488894_thumb.jpg

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok .teraz juz widze co i jak ... zapytam inaczej czy jezdziles jakąś inna manitou na takim samym rewersie sterowanym linką jak u ciebie?    bo wydaje mi sie ze nie   a sprzegło w tej maszynie podczas normalnej jazdy generalnie uzywaj wciskaj tylko i wyłacznie podczas zmiany biegow na wyższy badz niższy i tyle   ,,nie uzywaj nigdy sprzegla przy zmianie kierunku jazdy a jesli jedziesz za szybko to poprostu przyhamuj hamulcem ,,   kolejna sprawa jesli chcesz ja ruszyc powiedzxmy 5cm   to trzynaj hamulec -zadaj kierunek jazdy i popiuszczaj hamulec wowczas bedziesz hamulcem kontrolowal predkosc jazdy   i nie przejmuj sie niezniszczycsz hamulcow w yej maszynie takim sposobem jazdy    chociaz jeszcze jedno pytanie jak dawno jezdzisz ta maszyna oraz czy ta agresywnosc ruszania byla zawsze taka sama czy od jakiegos czasu sie pogorszyło bo to tylko bedzie swiadczyło ze masz jakąkolwiek usterkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

jeżdżę nią niecały rok. jest to moja pierwsza ładowaka i uczyłem się na niej. innymi jeździłem tylko chwilę podczas kupowania. Dzięki za radę z hamulcem. nigdy tak nie robiłem bo bałem się że uszkodzę hamulce. dziś przetestuje to przetestuje. spróbuje jeszcze zmniejszyć minimalne obroty silnika. wydaje mi się że są za wysokie i może dlatego przy ruszaniu tak szarpnie. Agresywność ruszania od kupna była taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

przetestowałem z ruszaniem na hamulcu i powiem że można bardziej precyzyjnie podjechać, ale dzwięk jaki wydają hamulce jest taki jakby coś tarło mocno o siebie. poza tym trzeba dość mocno wcisnąć hamulec aby ładowaka się zatrzymała. gdy rozładowałem tira to naga mnie już bolała.

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@wino36

Zapewne masz już zdarte tarcze hamulcowe i dlatego tak hałasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Witam. Wie ktos może przypadkiem gdzie moge dostac linkę do rewersu do 626 MLT????? Oraz jakie sa koszty wymiany hamulców?????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj