Peron

PROW 2014-2020 Rozwój usług rolniczych

Polecane posty

Gość   
Gość

Czy trzeba będzie przejść na ZUS, bo kiedyś gdzieś coś takiego czytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeśli jestem ubezbieczony w krusie jako domownik a nie mam na siebie żadnego pola to mógłbym skorzystać z tego programu? Oczywiście zakładając że założe działalność czyli startowałbym do naboru za min dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za minimum dwa lata kolego to musisz mieć działalność 24 miesiące zarejestrowaną. Więc jak chcesz coś myśleć nad przyszłością to trzeba w tej chwili firmę zakładać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najszybciej ZUS. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli chciałbym teraz pozyskać jakieś fundusze unijne na rozpoczęcie działalności to czy mogłbym się później ubiegać o to wsparcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Według rozporządzenia tylko Ci, którzy skorzystali z Modernizacji gospodarstw rolnych z PROW 2007-2013 nie będą mogli skorzystać z tego poddziałania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pieniędzy jest na tyle mało, że prawdopodobnie cała pula zostanie wykorzystana w tym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Zastanawiam się czy w nastepnym PROW bedzie podobny program dla uslug z podobnym kryteriami. Teraz już bym mogł założyć działalność i ten staż wyrabiać. Dodam że jestem na pełnym etacie to miesięcznie będe płacił tylko około 300 zł zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1984    0

Witam, śledząc wątek młodego rolnika sądziłem że tu też dużo ciekawych rzeczy się dowiem, a tu cisza...

jestem ciekaw jakie macie pomysły na zakup maszyn,

ja się zastanawiam nad rębakiem gałęzi, przyczepą, pługiem obracanym, opryskiwaczem oraz sprzętem komputerowym

chciał bym rozwinąć wachlarz usług i pójść w kierunku przywracania potencjału rolnego gruntom rolnym,

tylko czy ten sprzęt się zakwalifikuje ? czy zakup samochodu dostawczego wchodzi w grę, jadąc na usługę traktorem z przyczepą potrzebował bym auto do przewiezienia rębaka, i odwrotnie, jadąc traktorem z rębakiem, auto ze skrzynią służyło by do załadunku zrzynek 

ktoś doradzi czy taki pomysł ma szanse na dofinansowanie w tym programie

w PKD niby jest nadmienione o pozyskiwaniu drewna z surowców leśnych

PKD 01.61.Z - Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną  
Sekcja ta obejmuje działalności związane z: - eksploatacją naturalnych zasobów roślinnych i zwierzęcych, - uprawą zbóż i innych roślin uprawnych, - chowem i hodowlą zwierząt, - pozyskiwaniem drewna i surowców leśnych, - pozyskiwaniem zwierząt lub produktów zwierzęcych z gospodarstw rolnych lub ich naturalnego środowiska.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1984    0

Już się dowiedziałem że rębak nie wchodzi w grę :(

 

przesyłam linka do strony z PKD z której korzysta agencja

 

https://www.biznes.gov.pl/tabela-pkd//-/pkds/list?q=&c=8299#8299

 

w grę wchodzą tylko maszyny bezpośrednio związane z produkcją, 

 

dowiedziałem się również że fv muszą być dokładnie opisane, w moim przypadku jak pewnie i w wielu innych jest wpisane usługa rolnicza

w takim przypadku będzie trzeba zrobić noty korygujące żeby uzyskać punkty za innowacyjność

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba padło tu wcześniej pytanie jak udokumentować usługi.

Na ten moment tylko i wyłącznie FV, żadna umowa zlecenie, rachunek itp. FV na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te wymogi są chore czemu przeciwnicy 500 + tu nie grzmiąże to nie sprawiedliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chore nie chore. Jest mało kasy i zrobili to tak aby skorzystało jak najmniej osób. A kto prowadzi usługi dla rolnictwa od kilku sezonów? Nie wiem kto ale ostatnio widziałem jak wieźli z ukrainy dwa nowe lexiony całe brudne. A na nich naklejki z informacją ,,usługi dla rolnictwa,, Kilka firm z obrotem w mln. sobie przytuli po pół bańki i tyle w temacie.

Mogli by nie robić w tej postaci naboru a kasę dać dla faktycznych rolników na modernizację. Ewentualnie na miejsca pracy jak było w poprzednim prow. Korzysta i zakład i lokalne społeczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja spełniam prawie wszystkie warunki, oprócz jednego: korzystałem z MGR 2007-2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Peron, na tym forum jest dużo osób które spełniają prawie wszystkie warunki oprócz tego jednego ;)

a takie duże firmy (często dilerów maszyn) tymi 100 tys z różnicowania sobie gitary nie zawracały, ale o pół mln każdy już się obejrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

pieniędzy przy maksymalnym zwrocie jest na około 500-530 wniosków w całym kraju, jak dla mnie, jeśli ktoś nie zgarnie prawie max punktów z dostępnych to szkoda pieniędzy na wniosek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

pieniędzy przy maksymalnym zwrocie jest na około 500-530 wniosków w całym kraju, jak dla mnie, jeśli ktoś nie zgarnie prawie max punktów z dostępnych to szkoda pieniędzy na wniosek....

 

PATr a Ty startujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mnie wyklucza stara mgr więc nie mogę, jakbym startował to tylko z wnioskiem u firmy gdzie płaci się za wniosek po załapaniu się na zieloną listą(osobiście składałem w takiej na wiosnę na mgr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś wie dokładnie jak jest z zakupem ciągnika?

Cena ciągnika ma nie przekraczać 50% kosztów kwalifikowanych ale razem z ciągnikiem czy bez?

Czyli np. innych maszyn kupujemy za 300 to ciągnik można kupić za 300 czy za 150 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiada ARiMR

Jaki procent pozostałych kosztów kwalifikowalnych może stanowić zakup ciągnika rolniczego?

 

październik 17, 2016

W § 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 określono, iż: "Koszt zakupu ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, może być kosztem kwalifikowalnym w części nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowalnych." 
Zatem, jeżeli koszty kwalifikowalne, z wyłączeniem ciągnika, stanowią 300 000 to kwalifikowalny koszt zakupu ciągnika może wynosić maksymalnie 150 000 zł co oznacza, że koszty kwalifikowane w tym przypadku będą wynosić 450 000 zł.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Nie ma sobie co głowy zawracać, wszystko zgarną dilerzy, którzy już od dawna szykowali na zgarniecie tej kasy. I ten program jest pod nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj