Peron

PROW 2014-2020 Rozwój usług rolniczych

Polecane posty

Gość   
Gość

Aha, a jeśli w papierach ARiMR do MGR jest podany jeden z małżonków. Natomiast w papierach na różnicowanie jest podany drugi z małżonków i ten drugi od dawna też prowadzi DG a teraz dodatkowo dopisał sobie usługi dla rolnictwa. Oboje posługują się tym samym nr. producenta to co w tedy?

 

Pewnie zawiłe pytanie i sami w ARiMR jeszcze nie wiedzą :P
ale zakładając że to koliduje to co w takiej sytuacji wniesie rozdzielność majątkowa ustanowiona dzisiaj - znaczy się przed ruszeniem procedury nowej dotacji? Czy coś to da?

 

Czy z tego programu mogą korzystać osoby które brały mikro w 2007-2013?

 

Wy się tym zajmujecie więc na pewno już rozporządzenie czytaliście, ja nie miałem jeszcze czasu, więc dzięki jeśli ktoś będzie tak miły i ugasi ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Czy jeśli prowadzimy stajnie (nauka jazdy, pensjonat i inne rzeczy z tym zwiazane) na wsi to czy mozemy się na to załapać czy trzeba typowo rolniczo usługowa działalnośc prowadzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia to działanie odpada. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wyboru, do koloru :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czytałem troche rozporządzenie i rozumiem że jak ktos ma firmę od dwóch lat z usługami rolniczymi to może składać? Ojciec ma firmę z główną działalnością budowlaną ale usługi rolnicze też ma dopisane od jakiś 3 lat.  i 50% zwrotu jest ? od kwoty netto ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A Jest coś w nowym PROW jak różnicowanie w poprzednim ? Bo chciałem sobie kupić prasę rolkę  na usługi a na mgr nie mam szans, po 3 latach można prowadzić działalność gospodarczą i być na krus. Piszę to ponieważ gdzieś czytałem iż jak weźmie się wsparcie trzeba będzie podlegać pod ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze projektu rozporządzenia na tego typu operacje więc na razie wiemy tyle ile z zatwierdzonego przez KE dokumentu PROW 2014-2020.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Podpowie ktoś, jak to jest jeśli wypłata pomocy była by w dwóch etapach. Jeden dostajemy na początku a  drugi po zakupie maszyn czy jak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Możesz złożyć wniosek o płatność pośrednia. Tak wynika póki co z projektu rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ciekawe, czy prościej będzie kupić ciągnik + maszyny do zielonek z MGR obszar D, czy poprzez rozwój przedsiębiorczości na firmę za min. 2 lata?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Ale kto ma problem i do kogo pretensje? Przecież wstępne projekty są już od dawna znane. I także od dawna poruszałem temat zakładania uśpionych spółek mających chęć świadczenia usługi dla rolnictwa. ZUSu brak, koszt to okresowe sprawozdanie, wpis do KRS ale i tak warto było dla pół bańki.

 

Ja ryzykowałem, jeszcze nie czytałem rozporządzenia ale myślę że ci co mają usługi dla rolnictwa od 1 roku bo z różnicowania korzystali będą się łapać za rok?

 

A jeśli ktoś brał MGR a następnie rożnicowanie?

Jestem świeży w temacie dlatego pytam o ten brak ZUS-u, bo wydaje mi się iż świadczenie usług dla rolnictwa wykracza poza działalność rolniczą i trzeba płacić ZUS ewentualnie 2x większą składkę na KRUS jak już się jest tam 3 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oczywiście trzeba płacić podwójną składkę krus lub jeśli przekroczysz próg dochodów to wchodzisz na zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są. Minister Sawicki podpisał rozporządzenie. Termin naboru jeszcze nie jest znany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zbliża się termin naboru wniosków na rozwój usług rolniczych. Choć na razie jest tylko Projekt rozporządzenia (link i aktualne informacje na stronie dotacja.info) to warto się z nim zapoznać.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 września 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk tak odpowiadał Marszałek Sejmu na interpelacje jednej z Posłanek dotyczącej opóźnień w PROW: 

 

Ogłoszenie naborów na operacje w ramach podziałania:

  • Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój,
  • Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej, typu Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych

planowane jest na październik bieżącego roku, a sam nabór wniosków na grudzień br.

 

Jak widać są kolejne poślizgi ale teoretycznie grudzień jest możliwy. 

Minister podpisał rozporządzenie 23 października. Teraz tylko publikacja i następnego dnia można ogłaszać konkurs. Już teraz można zapoznać się z rozporządzeniem i szykować się do składania wniosków bo nabór będzie na podstawie tego rozporządzenia.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do rozporządzenia (podpisane przez ministra ale jeszcze  przed publikacją)

 

http://dotacja.info/blog/prow-rozw%C3%B3j-przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci-rozw%C3%B3j-us%C5%82ug-rolniczych

 

 

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj opublikowano pierwsze z sześciu rozporządzeń podpisanych przez Sawickiego 23 października. Inne podpisane tego dnia to m. in. Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych i Restrukturyzacja małych gospodarstw. Mogą zostać opublikowane wkrótce. Po publikacji rozporządzenia mogą być ogłaszane nabory. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszono dziś Rozporządzenie dot. działania Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych. Link i dodatkowe informacje tutaj http://dotacja.info/blog/prow-rozw%C3%B3j-przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci-rozw%C3%B3j-us%C5%82ug-rolniczych

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czy jeżeli nie mam z żoną rozdzielności majątkowej, a korzystałem z MGR 2007-2013 i żona prowadzi działalność zgodną z wymogami rozporządzenia, to będzie mogła ubiegać się o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że nie (ze względu na numer gospodarstwa) ale zobaczymy jeszcze jak będzie finalnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj