Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posów hydrauliczny w rozrzutniku

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:22

Witam panowie mam takie pytanie czy jeżeli jest posów hydrauliczny w rozrzutniku to trzeba cały czas trzymać dżwignie przy ciągniku żeby działał posów czy jak to działa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posów hydrauliczny w rozrzutniku Dzisiaj, 06:52
  •  

#2 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 luty 2015 - 20:37

Posów hydrauliczny w rozrzutniku ee to sa różne sytemy. cześć rozrzutnikow ma wlasna hydraulike. wtedy masz tylko sterownnik. włączasz wom i włącza się hudraulika. inne maja pobór oleju z ciagnika wtedy robisz stały obieg. plus sterownik.

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:39

Zależy jaki ciągnik jeżeli jest taka funkcja to działa cały czas bez trzymania , w moim belarusie niby powinno tak działać a dzwignia odbija i trzeba ją trzymać przez cały czas ,to troche drażni niestety .U mnie to zależy od ustawienia kostki w rozrzutniku czyli jak jest mały posuw to nie wyskakuje ale za długo taśma idzie .

#4 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:40

W jakim to modelu rozrzutnika jest taki system? Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu .... Ale tak na logikę to na pewno nie trzeba trzymac dźwigni, tylko będzie jakaś pompa napędzana z wom-u razem z przekładnia adapteru i zawór regulujący dawke i tyle ... Ale to tylko moje domysły ... 

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 luty 2015 - 20:52

Być może jest to zastosowane w jakimś starszym sprzęcie, skądinąd niepraktyczne.

W nowych systemach rozrzutnik ma własną hydraulikę a do niego masz w zestawie sterownik, który odpowiada zależnie od wyposażenia i rocznika za pracę posuwu hydraulicznego, jak również otwierania zasuwy oraz tylnej klapy. Za pomocą potencjometru można płynnie regulować prędkość posuwu taśmy, zaś przełącznikiem żółw - zając dokonuje się zmiana prędkości posuwu wolno - szybko, kolejnym przełącznikiem można zmieniać kierunek posuwu (przód - tył).

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:53

Jak to w jakim wszystkie forschnity tak maja taśma napędzana na dwa węże na których mocujesz kostkę dławiącą bo bez niej nie ujedziesz większością ciągników .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:55

chodzi mi o rozrzutnik metal fach nowy

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:12

To spytaj przedstawiciela co mają w ofercie. Jak nie ma własnej hydrauliki, a raczej na pewno nie ma to muszą być dwa węże (lub więcej- do klapy) do posuwu a w nowszych ciągnikach jest zawsze jeden rozdzielacz który się blokuje w pozycji "praca" i nie trzeba trzymać. Z praktyki powiem że warto dopłacić do opcji ze sterownikiem w kabinie bo wtedy możesz za każdym razem pod koniec rozrzucania zwiększać posuw a nie zmniejszać prędkość jazdy żeby było równo. Jak weźmiesz z regulatorem (zaworem) przepływu zamontowanym na rozrzutniku to do zmiany dawki za każdym razem będziesz musiał wysiadać.

#9 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 04 luty 2015 - 07:16

Posów hydrauliczny w rozrzutniku Mam rozrzutnik metal fach i nie ma własnej hydrauliki i raczej nie mają tego w ofercie. Podlaczasz dwie sekcje do ciagnika jedna to jest klapa tylna a druga posów. Ma regulator przepływu i powiem że bardzo równomiernie rozrzuca.
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#10 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:01

No chyba wszystkie większe rozrzutniki polskich producentów mają posów hydrauliczny. Ja mam w tytanie bez regulacji z ciągnika więc prędkością ciągnika pod koniec trzeba regulować bo wysiadać to mi się nie chce. Bardzo dobre rozwiązanie, przy uwrociach wystarczy wyłączyć posów, a wałki się kręcą ciągle, posów się załącza przy rozpędzonych wałkach, nie ma wielkich przeciążeń wtedy. Raczej większość ciągników ma opcje stałego przepływu, może jedynie być dzwignia rozregulowana tak jak kolega Tomasz78 pisze o belarusie. Pewnie jakaś sprężyna wymagała by regulacji w tym belarusie i powinno nie rozłączać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prezes3p

prezes3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 luty 2015 - 19:04

a tym tytanem siejesz może wapno?? na jaką szerokość rozrzuca twój rozrzutnik??