Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont silnika czy jest to opłacalne?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:18

Remont silnika czy jest to opłacalne? cześć jak sadzicie czy opłaca sie remont silnika ??? czy lepiej kupic drugi silnik po remoncie.. 10lat temu wyszlła korba bokiem blok został zaklejony . przy wciskaniu sprzegła przesuwa sie wał korbowy bierze olej i od 4 lat ma niskie
cisnienie oleju na ciepłym 0,5 bara
.
Mam cześci drugi wał po 2 szlifie nowe koła rozrządu i dwie głowice które zregenerowałem

ile mnie wyniesie taka zabawa remont chce robić sam ile moga wynieść mnie części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont silnika czy jest to opłacalne? Dzisiaj, 18:21
  •  

#2 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:22

z całym szacunkiem ale nie zawracaj sobie tyłka kup silnik z agregatu od zetora poczujesz moc spalanie zostanie na poziomie 4011:) remont będzie cię kosztował ze 3tys minimalnie plus dotarcie 1tys a za 4kupisz silnik zetora też się zastanawiałem nad remontem swojego ale potrzebowalem kilku koni extra i do c355 trafil silnik 72xx :) na zdanie w zakładzie silnik kosztuje średnio 4-4,5tys od c360..

#3 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:32

Remont silnika czy jest to opłacalne? tylko na 5 ha to nie potrzeba mi więcej koni a silnik zetora moge mieć od ręki za 4100 z ,agregatu i gwarancja na miesiąc

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:45

Nie ma sensu tego remontować bo tu praktycznie wszystko jest nowe potrzebne. Lepiej kupić drugi z pewnego źródła i mieć problem z głowy.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:05

Remont silnika czy jest to opłacalne? czy ja wiem czy wszystko nowe ?? najgorsze jest to ze ten wał sie przesuwa

mam drugi wał po drugim szlifie
nowe koła rozrzadu
dwie głowice po regeneracji a z czterech jeszcze 2 wybiore dobre zostanie mi kupic 4 zestawy naprawcze panewki wałek rozrzadu tulejki do korbowodów i wałka uszczelki pompa oleju mogłaby zostać stara
tylko zeby zregenerować zabezpieczenia wału żeby sie nie przesuwał i po remoncie

#6 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 03 luty 2015 - 00:31

hm no to faktycznie na 5ha ciapkiem to obrobi:) jak uważasz :) blok napewno do przetoczenia i osiowania.. ale dziwne że się wal rusza.. to że pękniety blok jak nie przecoeka to pół biedy sam mialem i był z 10lat zalepiony poxiliną:) 

jeżeli pompa olejowa da poprawne ciśnienie może zostać chociaż pompa to nie duży koszt:) za korbowód u mnie koło 100za regeneracje zestawy naprawcze ursus 700-800zł ciekawe w jakim stanie pompa paliwowa:) ciekawe ile zgarnie za naprawę bloku zakład no ale koło 2tys możesz szykować

#7 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2015 - 06:08

Remont silnika czy jest to opłacalne? pompa paliwa ma 7 lat od regenwracji i ma ciśnienie

#8 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:39

Remont silnika czy jest to opłacalne? http://olx.pl/m/ofer...code=28029fd9d1 co o tym myślicie

#9 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:42

Ciekawa propozycja. Nawet bardzo, aż sam się zastanowię nad nią...

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 luty 2015 - 12:15

Remont silnika czy jest to opłacalne? witam ostatnio zauważyłem ze w moim ursusie przesuwa sie wał korbowy a co za tym idzie trzeba zrobić remont z moich wyliczeń wyszlo ze na drugi blok i reszte czesci potrzebuje około 3800 i zastanawiam sie czy nie kupić całego ciagnika na części i znalazłem tylko nie wiem czy to sie opłaci
byłem dziś ogladnać c4011 cena 4500 blok w 2 miejscach spawany brak chamulców cieżko pali i strasznie kopci na biało w skrzyni ponoć 2 i3 bieg hałasuje opony z tyłu do wymiany bo ktoś je, na śruby łatał instalacja do poprawy miekki przód bez luzu przednie opony ok podnosnik działa

#11 Share DanielKocima

DanielKocima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,hodowla zwierząt, wędkarstwo

Napisany 09 luty 2015 - 12:37

Remont silnika czy jest to opłacalne? Jak chcesz ja osobiście bym go nie brał nie lepiej kupić silnik?

#12 Share piotr1975

piotr1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2015 - 12:54

Remont silnika czy jest to opłacalne? luz ośowy wału ma być jak jest za duży można go wyregulować podkładki oporowymi są madwymiarowe i po problemie

#13 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 luty 2015 - 13:17

Remont silnika czy jest to opłacalne? ale jak wciskam sprzegło to wal korbowy sie przesuwa ze 3,5 cm i słychać tarcie w silniku

#14 Share piotr1975

piotr1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2015 - 13:28

Remont silnika czy jest to opłacalne? podkładki oporowe mają ok 5 mm grubości może są pobycie ranę trzeba to sprawdzić

#15 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 luty 2015 - 14:01

Remont silnika czy jest to opłacalne? tyle przy tym robiłem i nie spotkałem sie z tym kiedys to było kołkowane i wytrzymało 8 lat teraz tego juz tanim kosztem nie zrobie bo jak wał sie przesuwa ponad 3 centymetry to tam,jest wszystko wytarte i podkładki nie pomogom

#16 Share sikor210

sikor210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 maj 2015 - 08:27

Witam

Otrzymałem  od  Ojca  3p. I jak to często  bywa chciałbym z  nim  zrobić trochę  porzadku ( a muszę dużo ). W zeszłym  roku zrobiłem pompę i  opony. Teraz  zabieram się za remont generalny. Głównym powodem  jest   pobór  oleju ( w ciągu 50 mth   pobrał  około 5 litrów!) , olej  był na tyle pobierany ,że nie  udało się silnikowi go całkowicie  spalić i wydmuchiwało  go zaraz za kolektorem. Mam też wrażenie że ubywa wody w chłodnicy, a chciałbym to  zalać  płynem  bo wkurza mnie ciągłe wlewanie i wylewanie wody zimą. Jak naleję wody w chłodnicy pod korek to  po pracy tej wody jest  odrobnia wyżej  niż  kanaliki w chłodnicy. Pytanie do Was czy też macie podobnie z tą wodą. Czego nie pominąć w czasie remontu i na co zwrócić uwagę. Oczywiście nie robię remontu sam  bo nie jestem mechanikiem, a jedynie asystuję w czasie pracy.  CHciałbym mieć tak zrobione, żebym nie musiał już tam zaglądać. W tym momencie pracuje ciągnikiem śladowe ilości ( 100 mth / rok ). Wrzucam jeszcze fotkę  którą zrobiłem po zdemnotowaniu   głowicy. Liczę na Wasze porady by mając  rozpołowiony silnik nic nie pominąć

Załączone miniaturki

• DSC_0039.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 12 maj 2015 - 09:43

kolega mój woził silnik od 3p do paciorkowej woli koło zwolenia, płacił 3tysie i jak rano zawiózł to koło 18 odebrał zrobiony silnik, chodzi super już drugi sezon ale robili wszystko od wału po regeneracje pompy wszelkie regulacje itp. moim zdaniem warto bo sam tak nie zrobi żaden mechanik a policzyc koszty szlif wału, osiowośc, zrobić głowice itp itd to wyjdzie drożej a i tak nie wyregulujesz tego tak jak oni na profesionalnym sprzęcie