Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elwirka966

elwirka966

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:55

Czy macie jakies domowe spsoby ? Byk 400kg od wczoraj nie ma apetytu, kaszle,  ma gorączkę ? Grypa ? Czy jakies sposoby ?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share radek879

radek879

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:56

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? Spróbuj kupić drożdże, u mnie krowy straciły apetyt i kupiłem drożdże i pomogło.

#3 Share Daro05

Daro05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 luty 2015 - 17:37

Jeżeli kaszle to lepiej nie bawić się w znachora, może być coś poważnego. Trzymasz w oborze czy zimny chów?

#4 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:24

Ludzie czy wy poszaleliście ?Domowy sposób leczenia? Zastanawiam się czy Elwirka kpi czy o drogę pyta.Odpowiem tak : a/ domowy sposób leczenia byka z gorączką i kaszlem to meta Bacutil  lub b/wizyta weterynarza

#5 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:16

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? drozdze na pewno nie zaszkodzą, na apetyt dobre sa, ale jak widać tu nie chodzi tylko o brak apetytu, może mieć zapalenie pluc, nie wiem czy warto rezykowac,moze przejdzie a może nie, najlepiej by było wezwać wet, pare zl będzie kosztowac , ale poda antybiotyk i powinno pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share elwirka966

elwirka966

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:20

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? Jasne..od razu wezwalismy wet. Podal antybiotyk i rano juz byla poprawa

#7 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:05

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? Brak apetytu był spowodowany prawdopodobnie gorączką, więc drożdże mogły by dużo nie pomóc.

Co do tych którym szkoda pieniędzy na weterynarza i za darmo chcą wyleczyć zwierzęta, "domowymi" sposobami: gdy ja mam kaszel i gorączkę, zakładam bawełniane skarpetki, rozkręcam grzejniki i robię herbatę, też spróbujcie byka 400 kg wyleczyć "domowymi" sposobami, załóżcie mu skarpetki, okryjcie kocem i posadzcie przed telewizorem.

#8 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:23

Ktos nie zauważył że 02.02.2015....Byk już zapewne wyleczony

Czy to cielak czy krowa czy byk można kupić kwas acetylosalicylowy tzw.POLOPIRYNA na gorączkę, pomaga nawet w zapaleniu wymienia sprawdzone i bardzo częste zdajanie.

PS: Jeśli ktoś jest spopstrzegawczy sam zauważy jaką ,,znaną" tabletkę podaje weteryniarz przy gorączce(w moim przypadku u cielaka) .hihi sam widziałem... Na wsi jak komuś to powiedziałem to wyśmieli mnie ale poczytajcie innych doświadczonych lub zapytajcie weterynarza

Wyszukiwarka wystarczy wpisać ,,POLOPIRYNA Bydło "

,, Napisany 14 grudzień 2013 - 23:48

wszystko zależy jak zaawansowana jest choroba, czasem bywa ze jest silne zapalenie pluc, dzień i po cielaku, a czasem jest z tym lagodniej, miałem przypadki ze cielęta miały kaszel kilka dni, po czym weterynarz stwierdził zapalenie pluc, cielęta zyly by z tym , tyle ze przeszlo by w przewlekle i ciężko by było ptem calkowiie wyleczyć, moje rady, obserwować cielęta co najmiej 2 razy dziennie, zadbac o dobra wetylacje, nie dopuscic do pocenia się cieląt, unikac przeciagow, dawac dużo suchej slomy pod tylki.wrazie przyziebina warto podac cieleciu zwykla polopirynę,jest skuteczna rowiez dla cieląt.."

-pozwolę sobie zacytować  Jeśli byk ma 400kg to licząc dawkę wyjdzie 8-10 tabletek polopiryny

Edytowany przez karol210, 01 marzec 2015 - 22:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:06

brak apetytu, kaszel, gorączka- jak zwalczyć? zwykla polopiryna pomaga cielakom na przyziebienie. nie trzeba odraz dzwonic po weta który skasuje 100 zl