Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki profil na skrzynię do wywrotki d44?

192 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 31 lipiec 2015 - 10:57

Ja w ogóle nie pożyczam sprzętu sąsiadom , ponieważ kiedyś betoniarkę użyczyłem i po jakimś tygodniu nadawała się tylko na złom . To co mam z maszyn to nikomu postanowiłem nie pożyczać , bo nie wiadomo jakie do mnie wrócą . A przyczepy postanowiłem remontować na przyszły sezon , o ile czas będzie na to wolny .

Edytowany przez Valtra123, 31 lipiec 2015 - 10:57.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki profil na skrzynię do wywrotki d44? Dzisiaj, 19:07
  •  

#162 Share Zetorsky

Zetorsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (uprawa ziemi, chów i hodowla zwierząt),mechanizacja rolnictwa,sport.

Napisany 31 lipiec 2015 - 12:40

Kolego, przyznaję Ci całkowitą rację, w tamtym roku także znajomemu pożyczyłem betoniarkę, w wyniku czego wrociła ze spalonym silnikiem :) tak samo z beczką, która, fakt nie była nowa, ale tak czy inaczej sąsiad cofając nią zrobił w tylniej częsci wgniecenie które sie przekształciło w dziurę, w przyczepie po wykopkach miałem przebitą oponę ^^ także od tamtej pory, żadnej maszyny nie pożyczam, bo wiem że nikt nie jest skłonny do jej naprawienia, albo jak juz to z wielkim trudem :) nie raz przychodzili i zostali odesłani z 'kwitkiem', trzeba wiedziec komu można, a komu nie warto użyczyć czegokolwiek :D przyczepy też czekają na remont, w tamtym roku zrobiłem dwukołówkę, nowe resory, podłoga, dwie burty, opony, oczywiscie czyszczona, malowana i śmiga cały czas, tylko przydał by się w niej siłownik do wywrotu, ale z 2 t pomiesci, dobra do piachu, nawozu, troszkę wysoka ale to nie problem :)

#163 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 16:07

Koledzy, ja też czasami sam coś pożyczam i komuś pożyczam, ale zawsze staram się oddać sprzęt w takim samym stanie, jak wziąłem. Jak się coś zepsuje, to naprawiam, albo po uzgodnieniu sprawy partycypuję w kosztach ( nie każdy element zużył się tylko i wyłącznie z mojej winy). Jak widzę urwaną śrubę czy kabelek, to reperuję, bo mnie to wk..... I życzę każdemu, żeby robił tak samo. Bo na wsi nie da się kupić w 100% całego sprzętu potrzebnego w gospodarstwie, a czasem to bez sensu. Do ukopania 3 arów ziemniaków nie potrzebuję swojej kopaczki, więc najmuję usługę, albo pożyczam sprzęt. 

A cały wątek skłania mnie coraz bardziej do zakupu przyczepy D-44 i jej modernizacji, widzę, że za około 6-7 tysięcy można mieć fajny sprzęt

#164 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 lipiec 2015 - 17:20

a kto teraz kupi sztywną przyczepę

jak ktoś szuka przyczepy to woli kupić w gorszym stanie ale wywrotkę niż ładnie zrobioną przyczepę sztywną, w sumie się nie dziwię takiemu podejściu

teraz remontować przyczepę sztywną to zostawić u siebie ją na dożywocie, bo pieniędzy już nikt nie zwróci

ja się często rozglądam za sztywną. Zakup nie prędko no chyba że naprawdę okazja. Wywrotka się robi i do zwózki z pola starczy + sztywne co mam. Tylko do wywożenia przydała by się jeszcze jedna. Raczej na dożywocie jak piszesz ale na sztywne też są chętni, mniej ale są (moją szóstkę jakbym sprzedawał to jeden gość zabiera z miejsca).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#165 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 31 lipiec 2015 - 17:28

Wszystko jest zależne od ceny. Jak cena będzie adekwatna do stany to nawet sztywną do kapitalnego remontu wezmą.

#166 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:26

kurcze zrobilem ta przyczepe jak somsiedzi zobaczyli to juz mam 2 chetnych zeby im remontowac hahha wiec chyba bedzie trzeba poszukac wiekszego kompresora do piaskowania moze Boge albo Wan aw.

#167 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:43

Mi się wydaje że do typowych remontów to jeden wan aw będzie za mały, chyba że masz małą piaskarkę. Wiem co piszę bo mam 3 vany(zwykłe, jeden 120l i dwa po 400l). Jak podłączyłem jeden do piaskarki to piaskowałem kilka sekund, a potem musiałem poczekać ok pół minuty, ale piaskarka nie była aż taka mała.

#168 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:56

Szczerze to też nie kupiłbym przeróbki za 8 tys zł. Sorki ale za tą cenę wolałbym oryginał d47 do remontu. Nie wiem dlaczego ale nie ufam tym przeróbkom choć muszę przyznać że kolega asharot robi to bardzo porządnie. Tylko w podobnych pieniążkach można wyrwać oryginał d732 choć uważam że lepsza jest d47. Remontując przyczepę trzeba mieć świadomość że nikt Ci nie zwróci za włożony w remont czas.

#169 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 23:23

Zależy jaką przyczepę się robi, bo na niektórych idzie ładnie zarobić.

#170 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 04:37

Szczerze to też nie kupiłbym przeróbki za 8 tys zł. Sorki ale za tą cenę wolałbym oryginał d47 do remontu. Nie wiem dlaczego ale nie ufam tym przeróbkom choć muszę przyznać że kolega asharot robi to bardzo porządnie. Tylko w podobnych pieniążkach można wyrwać oryginał d732 choć uważam że lepsza jest d47. Remontując przyczepę trzeba mieć świadomość że nikt Ci nie zwróci za włożony w remont czas.

Powiem tak,mam już jedną D47 i już więcej żadnej D47 nie kupię.

Jest u nas ze 30-lat nigdy nie przeładowana a rama główna pęka wszędzie gdzie się da.Nie wspominając już o wyrwanej kilka razy tylnej belce,leżącej na ramie obrotnicy,wyrywających się uszach wywrotu,lejącym siłowniku,albo o tym że na samym początku trzeba wzmocnić główną ramę.

Uważam że D46 najlepiej nadaje się na przerobienie na wywrotkę.Przede wszystkim dlatego że główna rama  i wykonana jest z prostego i gorąco walcowanego ceownika.

Ta co kupiłem to była cysterna CP4 na podwoziu D46 z wojska,także spodu wogóle nie ruszałem bo prawdopodobnie służyła jako stacjonarna.

Koszt samego podwozia D46 wyniósł mnie 2,5tyś,góra z malowanie,hydrauliką,rejestrowaniem itp.to jakieś 5tyś.

Obecnie jest za rejestrowana jako rolnicza z ładownością 4,5T.Jak dla mnie super.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share KubaTeam

KubaTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:gospodarka, maszyny rolnicze i mechanika

Napisany 01 sierpień 2015 - 08:04

A burty też mogą się obić bo one są na dół tez otwierane. :)

a jak zajdzie potrzeba otworzenia na dół to sie obiją i co wtedy? :(

{Mogą się pogiąć i porysować.}

#172 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 01 sierpień 2015 - 19:32

A ja już czekam na oponki do mojej d44 i mam nadzieję że będą pasować . Naklejek szukam do tej przyczepy , niby znalazłem za 40 zł ale czy warto ?  http://allegro.pl/na...5563661000.html .

Edytowany przez Valtra123, 01 sierpień 2015 - 19:32.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#173 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 20:11

jakie opony kupiles 8.25 czy balony? a naklejki kupilem od tego samego goscia z allegro on dobre ma

Edytowany przez crickmaverick, 01 sierpień 2015 - 20:14.

#174 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 20:56

Za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tymi burtami? Osobiście uważam że do tak małych przyczep montaż burt z dolnym otwieraniem jest wogóle nie potrzebny,szkoda tylko pieniędzy.Burty są tak lekkie że każdy bez większego wysiłku je podniesie.Takie burty jak montować to tylko przy przyczepach powyżej 6T ładowności.Ale to jest moje prywatne zdanie.

Takie miałem naklejki: http://allegro.pl/autosan-naklejki

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#175 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 21:24

Nie wiem jaką Ty miałeś tą d47 ale moja jest z 87r. Od początku woziła co roku buraki cukrowe po 8T netto na kompleks. Teraz ok 6T na kiper. Jedyne co zauważyłem to lekko wygięta w bok rama ( jakieś 2cm na środku ). Poza tym nic się z nią nie działo. Skręt bez większych luzów, rama bez żadnych poprawek spawacza itp. Nie spotkałem się jeszcze żeby komuś w takiej przyczepie uszy wyrywało od wywrotu. Rama jest odpowiednia i nic nie trzeba wzmacniać jedynie zastanowić się ile się na nią ładuje. Co do ramy to profil zimno-gięty ma swoje plusy. D35, D44 to delikatne przyczepy, z delikatną pseudo obrotnicą i o małej ładowności. 

#176 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 11:28

kolego ahsarot burty dolno uchylne zamontowalem mnie dlatego ze sa ciezkie itd tylko poprostu zeby ulatwic sobie zycie i zeby sie nie obijaly o kola bo d35 ma na wierzchu. ale to jes moje prywatne zdanie ☺ druga kwestia jest taka ja czesto woze zboze sam i co mam latac na okolo przyczepy by otwoerac zamki i tracic czas? mamy ulatwiac sobie zycie czy robic tak zeby bylo trudniejsze? zamek centralny podjezdzam otwieram kipuje i moge domknac se burte nawet na polu bo nie bedzie o nic walic i nie musze jej dzwigac :)

#177 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 11:54

Jak będziesz ładować nawóz na paletach albo Big-bagi ?

#178 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 13:43

normalnie... przyczepa ma otwieranie normalne albo dolne... wtedy wiadomo otwieram laduje nawozy i zamykam. zazwyczaj jak sie pakuje nawozy i inne to nie ma cisnienia ale jak wozimy ziarka nieraz z 5 km oddalonego pola to czasu potrzeba. ktos powie "dlaczego nie zrobiles okna do sypania do dmuchawy" no nie zrobilem bo kipuje w magazynie i nie ma takiej potrzeby.

#179 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 18:49

https://www.youtube....h?v=87g-nkcLO9A.   zapraszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 18:58

Myślałem że będzie jakiś filmik z remontu. Tym kompotem pod koniec filmiku to dowaliłeś konkretnie. Na filmiku widać że przyczepa dobrze się sprawuje.