Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki profil na skrzynię do wywrotki d44?

192 odpowiedzi na ten temat

#21 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 07:02

dolna rama głowna to ceownik 10 cm, te poprzeczki co sa na nich oparte kołyski to ceownik 8 cm x 4,5 cm, natomiast górna rame robie z profila 80 x 40 x 4. 

Edytowany przez crickmaverick, 05 czerwiec 2015 - 07:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki profil na skrzynię do wywrotki d44? Dzisiaj, 07:24
  •  

#22 Share Kuba1232

Kuba1232

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Gospodarka, Maszyny Rolnicze

Napisany 07 czerwiec 2015 - 18:17

Witam nie będę zakładał nowego tematu będę dodawał fotki z remontu tutaj lecimy! :

wspawane kołyski i pierwsza przymiarka siłowników, użyty materiał ceownik gorąco walcowany 80 x 40 x 6 .attachicon.gif20150516_090808.jpg

Nie wiem czy czasem nie lepiej by było kupić nową przyczepę tylko że lepsza o wiele wieksza

#23 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 czerwiec 2015 - 19:18

Zobacz ile kosztuje nowa przyczepa, a ile kosztują materiały i czas.

#24 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 16:37

mam za duzo wolnego czasu i lubie majsterkowac, pozatym przyczepa autosan taka jak bym chciał tzn na balonowych to koszt ok 5500 zł do 7 tysiecy i nieraz trzeba remontowac jescze, natomiast ja mam przyczepe i remont zmiescze sie w 3,500 zł i bede miał na swoje potrzeby wiec lepiej reomontowac jak sie nie ma co robic, a jak by sie miało co robic to tez lepiej remontowac bo na kasie nie spie :)

Edytowany przez crickmaverick, 09 czerwiec 2015 - 16:40.

#25 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:04

Ja wiem dlatego to napisałem. Też mam kopę sprzętu warsztatowego i sam robię sporo remontów, obecnie agregat robię. Wyremontować przyczepę jest kilka razy taniej niż kupić nową. A jak dobrze zrobisz remont starej to wytrzyma dłużej niż nowa.

#26 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 09:12

20150605_201252.jpg 20150530_191546.jpg
Przenieś do galerii 20150530_191546.jpg
Przenieś do galerii

Załączone miniaturki

• 20150605_192240.jpg

#27 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, sport, motoryzacja, modelarstwo, rolnictwo,

Napisany 10 czerwiec 2015 - 11:16

Bębny hamulcowe nowe? 

U-R-S-U-S C-355
MF 255

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza

#28 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 06:40

wypiaskowane.

#29 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:13

nowy zaczep20150423_181120.jpg

a tutaj piaskarka mojej konstrukcji która piaskuje20150602_193334.jpg

Edytowany przez crickmaverick, 12 czerwiec 2015 - 12:13.

#30 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 13:21

Jaką masz dyszę, z czego i jaka średnica. Jaka sprężarka z nim współpracuje? Jaki masz zawór regulacyjny ścierniwa? Zbiornik piaskarki od butli gazowej(samochodowej)? Uważaj na wąż bo ten co doprowadza powietrze do piaskarki wytrzyma lata, ale ten od piaskarki do dyszy po x godzinach pracy będzie wytarty i się rozerwie jak go w porę nie wymienisz, a wtedy da ci piachem. Polecam owinąć wąż np prześcieradłem, wtedy jak ci pęknie to nie narobi szkód tobie ani otoczeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 08:38

kolego stg dziękuję za cenne uwagi bhp, ale nie martw sie to specjalny wąż do piaskowania i watpie by sie rozerwał bo jest zbrojny nie tylko stalą, dysze mam z weglika spiekanego baldonit 4mm, piaskarka kupczyk wydajnosc słab bo około 600 l na min, ale niedługo bede miał kompresor boge wydajnoc 2,800 na minute, butla piaskarki jest od autogazu. pojemosc ok 80- 100 litrów. zawór scierniwa to normalny zawór kulowy u mnie sie sprawdza, pozatym piaskarka chodzi swietnie nawet lepiej od niektórych kostrukcji sklepowych problemem jest tylko kompresor niskiej wydajnosci ale jak wspomniałem niedługo bedzie wiekszy :).

#32 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 22:51

Sam spawałeś tą butlę od autogazu? Jaki zawór masz(do regulacji ścierniwa) bo ja mam 3/4 i chyba trochę mały bo nie idzie dobrze ustawić.

#33 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 08:55

Jak sam? butla ze złomu w całosci, wspawywałem jedynie gwinty do niej, ja na dole mam 3/4 zawór i idzie bez problemu istotna rzecza jest kruszywo ja uzywam piasku kwarcowego, w castoramie po 7 zł ale ja biore od producenta. cała instalacja na butli jest zrobiona z rurek 3/4, jedynie górny zawór wsypu kruszywa to chyba 1 i 3/4 cala. 

#34 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:03

Ja się zastanawiałem czy wykorzystać butlę gazową bo są łatwo dostępne, ale znalazłem ładny zbiornik o poj. 80 litrów. Ja butli od gazu bym nie spawał. Też mam zawór 3/4(regulacyjny) ale czasami mi się przypcha. Ja na razie piaskowałem zwykłym przesianym piaskiem na bardzo drobnym sicie(sito z siatki do szlifowania tynków),

piaskuje bardzo dobrze, jedynie ten zawór i by było idealnie

#35 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 22:15

stg boisz sie ze jak bedziesz spawal to wybuchnie? wystarczy napelnic ja woda i po sprawie. woda wypchnie resztki po gazie. wiec spoko20150620_203935.jpg

#36 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 18:25

No lekki strach. Warto kupić rozrzutnik Warfama N 217 w stanie db, nieużywany chyba od dwóch lat, brak koła, burty do remontu, reszta db, brak luzów na łożyskach, listwy proste, cena 1700. Warto go kupić? Dało by się sprzedać części tzn, łożyska z obudowami, listwy, łańcuchy, skrzynię i adapter? Planuję zrobić sobie z niego przyczepę.

#37 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 06:51

to jest jednoosiowy???

nikt nie kupi używanych części do rozrzutnika, jeśli nowe są za grosze

a jak chcesz robić przyczepę to zobacz czy rama jest chociaż w miarę, u nas z rozrzutnika na przyczepę nadawały się tylko osie i resory

#38 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:16

Jeśli wiesz jakiej jakości są te nowe części i te stare warfama, to ja wolę kupić starą dobrą część niż tą nową która pochodzi 2 sezony, nawet te najdroższe części są często warte tyle co te najtańsze(oczywiście nie wszystkie). Też myślę że będzie ciężko sprzedać jakieś części, ale jak wystawię trochę taniej niż wszyscy na olx to chyba coś bym sprzedał. Mam pytanie czy adapter od rozrzutnika warfama N217 będzie pasował do czarnej białostockiej http://agrotrader.pl...y-ID161683.html ? Wątpię żeby adapter pasował, a czy inne części też nie będą pasowały?  Rama jest dobra, prosta, niespawana i nieskrzywiona.

#39 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:21

nikt nie zapłaci ci za części i za wysyłkę, bo w tej samej cenie bez czekania ma nową, a że wytrzyma mu sezon czy dwa, tak samo może być z twoją używaną częścią

łańcuchów ci nikt nie kupi, używane łańcuchy są wyciągnięte, nawet jak założysz nowe zębatki to będą przeskakiwać

a przekładnia??? w okolicy wyrzucają je na złom podczas przeróbek rozrzutników na lawety do słomy, nie ma komu za nią 200zł zapłacić

a jeśli mi nie wierzysz to spróbuj się o tym przekonać na własnej skórze, zresztą kiedyś już pisałem ci o remoncie przyczepy, na początku mi nie wierzyłeś, a teraz widzę piszesz innym to co ja kiedyś tobie...

Edytowany przez bratrolnika, 23 czerwiec 2015 - 08:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:45

Łańcuchu i listwy t oma założone nowe, właściciel sprzedaje bo zlikwidował hodowlę. Nie przypominam sobie żebyś pisał mi kiedyś o remoncie przyczepy.