crickmaverick

jaki profil na skrzynię do wywrotki d44?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TEVEZ    3

Ramę do kipra robi się z ceowników a nie z profili,masz wtedy mocniejszą ściankę.

 

Zaletą ceownika jest też to że krawędzie pospawasz z każdej strony.

Taką masywną zrobiłeś ramę że przy takiej ładowności na pewno wytrzyma.Będzie dość ciężka i pewnie finansowo wyjdzie drożej.

Obramowanie mogłeś zrobić z kątownika,profil stanowczo za gruby tam jest.

Nie jestem pewien ale skrzynie masz szeroką a uszy chyba za blisko ramy,przy wywracaniu skrzynia będzie opierać się o koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

nie nie bedzie sprawdzalem. dlatego skrzynia jest nad rama 3 cm na tagich twardych gumach bedzie. te boczne profile na dole one sa obciete bo burty beda centralnie na dole zamykane tak jak w pronar. burty beda uchylne. i w tym profilu jest krawedz zostawiona 2 cm na uszczelnienie burty. bo burty beda tez jak w pronarze.

post-10129-0-33352300-1435347495_thumb.jpg

post-10129-0-85311700-1435347594_thumb.jpg

post-10129-0-19479600-1435347671_thumb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Widzę patent z podspawaniem ceownika w przedniej osi jak u mnie. Strach ze urwie siłownik był i tez to wycielismy. Choć w dwóch przypadkach widziałem nie wycięte. Uszy wywrotu samorobka?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Solidna robota. Nie myślałeś żeby do felg przyspawać takie "okręgi" żeby burty nie zapierały się o śruby podczas wywrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

nie ma takiej potrzeby poniewaz burty beda dolno uchylne tak jak w nowych przyczepach. bedzie miala zamykanie centralne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

W takim razie faktycznie nie ma potrzeby, ale jeśli, tak jak pisałeś, będziesz "wywracał" ziemię lub torf to przy dolno uchylnych burtach trzeba uważać. Ja bałbym się ryzykować pogięcia burty, chyba że bedzie na przyczepie naładowane tylko w "burtach". Raz do roku można "przeżyć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Ja robiłem z ceownika, nawiercalem w środek pręt fi 22 i trochę zaoszczędzone pieniędzy, ale nie czasu :) Żeby nie pogiac burt przy "górnym otwieraniu" naspawam obręcze na felgach.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

panowie a co powiecie o dwuteowniku 100 na ramy górną i dolną do wywrotki jednoosiowej, takiej koło 3T ładowności??? wystarczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Widziałem kiedyś ramę z dwuteownika w przyczepie dwuosiowej i nie wykorzystałbym takiego materiału nawet jakbym miał za darmo. Był to dwuteownik 120 lub 140 i pękał na spawach na tej wyższej pojedynczej ściance. Jest ona cieńsza niż ta w ceowniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

przyczepa glownie do zboza ale sporadycznie raz na rok tez przewiezie jakies drewka czy torf do ogrodu ;)  edzie miala lancuch miedzy burtami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

przepraszam że zaśmiecam temat, jeśli nie dwuteownik 100, to może profil 100x100x4 lub ceownik hutniczy 100, z czego zrobić ramy w wywrotce jednoosiowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

rob albo z ceownika 100 x 45 albo z profila o przekroju prostokatnym unika sie kwadratowych bo maja mniejsza nosnosc jak prostokaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

ceownik mam, tylko nie starczy mi na obie ramy, więc zrobić górną czy dolną

a co do dwuteownika i profila 100x100 chodzi o to że takie coś mam, a na własnym materiale można zaoszczędzić zawsze parę groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

post-10129-0-02058800-1436252454_thumb.jpg

post-10129-0-45836000-1436252637_thumb.jpg

post-10129-0-99564300-1436253117_thumb.jpg

dolna rame juz postawilismy obok bedzie piaskowana teraz i malowana, natomiast górna rama ma juz przyspawana blache i niedgługo bedzie miała zakładane burty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

a mi się akurat kolor podoba, niech będzie coś innego, a nie jak wszyscy albo zielono-czerwona albo na Wieltona pomalowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

kolory to kwesta gustu nie kazdemu sie takie zestawienie podoba, a mi sie podoba, pozatym mam juz jedna przyczepe tak pomalowana. na poczatku tez chciałem pomalowac na jakis inny np grafit i zółty. ale zona powiedziała ze skoro juz tamta przyczepe taka mamy to wszytkie malowac podobnie zeby nie było za pstrokato. dodam jescze ze to sa lakiery wilickens nopolux kolory od john deera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaTeam    5

Racja że kolory to kwestia gustu, ja robiłem to kolory mi kolega dobrał bo ja nie wiedziałem jakie więc dobrał jak do przyczepy od ursusa czarny i czerwony.

Ewentualnie jak kto chce może jakies naklejki potem dodac, ja dodałem od ursusa bo kolega miał jeszcze naklejki i chciał wywalić to odkupiłem.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Fajnie ci to wychodzi ale fakt faktem trzeba chcieć. Ja mam zamiar robić wywrotke jednoosiową (lepsze dociążenie ciągnika + cofanie) i tak zastanawiam się jak by kupic rozrzutnik jednoosiowy  i wykorzystać ramę? chyba że robić od podstaw na ramie od stara. A nie myślałeś o kołach balonowych? według mnie jak troche sypniesz zboża a przeważnie w żniwa ciągle pada i gleba jest mięka to może się topić.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Według mnie to lepiej zrób z rozrzutnika jak masz możliwość taniego kupna. Sam tak chciałem zrobić, ale raczej zostawię sobie jako rozrzutnik, bo założe sobie plandeke lub coś podobnego i zboże sobie też przewiozę, a do ziemniaków to taśma i samo zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No mam możliwość kupic fajny rozrzutnik nawet w lepszym stanie jak na foto za 2 tyś i zostają mi z tego jeszcze burty a na podłoge mam już blache rame wzmocnić jeszcze  i mam też potężną oś od wanny chyba opony balonowe 40 cm szerokie i zastanawiam sie właśnie co z tym zrobić... myślę o ładowności 6 ton. 242182847_1_644x461_rozrzutnik-jednoosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez pawel777716
      Jak odkręcić ten dół od siłownika przyczepa sanok d47b? Ktoś pomoże? Są tu jakieś zabezpieczenia których nie widzę?

    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj