Skocz do zawartości

Zdjęcie

bliźnieta

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MasiaaMaka

MasiaaMaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:14

bliźnieta

ociliły sie bliźnięta cielisia i byczek, myslimy nad zacieleniem cielisi i czy mozna gdyz mowia ze nie bo moze miec hormony, geny byka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bliźnieta Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 01 luty 2015 - 14:25

bliźnieta U nas kiedyś stały razem bliźniaki i niespodziewanie się okazało ze cieluszka jest w ciąży. I teraz jest normalna krowa.

#3 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:26

bliźnieta W trakcie ciąży hormony byczka mogły przejść na płód cieliczki, taka jest wtedy tylko na mięso, z byczkiem natomiast po takiej ciąży wszystko jest ok.Nie jest teraz pewne czy będzie można ją zacielić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:26

bliźnieta

Cieliczki z bliźniąt gdy jest z byczkiem (cieliczka+byczek) są nigdy nie płodne- Przerabiane setki razy. 

Tylko cieliczki z bliźniąt gdzie jest cieliczka+cieliczka (2xcieliczka) są płodne i można trzymać.

#5 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:32

bliźnieta @kamil1985 czyli ta cieliczka tylko na opas i nie ma wyjątków?

#6 Share MasiaaMaka

MasiaaMaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:24

bliźnieta

a skad wiadomo ze ten hormon wplynol? no te cieleta nie sa do siebie wogole podobne 

#7 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:30

bliźnieta Przez krew przeniknął.A co ma wygląd do hormonów?

Edytowany przez maciejo360, 01 luty 2015 - 15:30.

#8 Share MasiaaMaka

MasiaaMaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:07

bliźnieta

no ale to wiadomo w 100% ze przepłnoł? no niewiem u ludzi jest tak ze jak sa podobne to oznacza ze sa jednojajowe i wtedy wystepuje ryzyko nieplodnosci a u bydła nie wiem i dlatego tu pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:29

bliźnieta Odpowiedź na Twoje pytanie:

maciejo360
Dzisiaj, 14:26
W trakcie ciąży hormony byczka mogły przejść na płód cieliczki, taka jest wtedy tylko na mięso, z byczkiem natomiast po takiej ciąży wszystko jest ok.Nie jest teraz pewne czy będzie można ją zacielić

Kolejna odpowiedź i potwierdzenie:

kamil1985
Dzisiaj, 14:26
Cieliczki z bliźniąt gdy jest z byczkiem (cieliczka+byczek) są nigdy nie płodne- Przerabiane setki razy.
Tylko cieliczki z bliźniąt gdzie jest cieliczka+cieliczka (2xcieliczka) są płodne i można trzymać.

Z takiej ciąży najczęściej jałówka nadaje się tylko na mięso, chociaż w Internecie kiedy o tym czytałem znalazłem wyjątek, ale to szansa jak w totka.

Możesz ją zostawić i sprawdzić czy się zacieli, a jak nie to na ubój.

#10 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 02 luty 2015 - 09:29

bliźnieta

MasiaaMaka - w moim gospodarstwie też miałem taką sytuację z bliźniakami (jałóweczka, byczek) zostawiliśmy je do dalszej hodowli, jałówka sobie stała i nie okazywała żadnych objawów rui, przy okazji zacielenia krowy inseminator z ciekawości zbadał jałówkę, okazało się, że nie ma w ogóle rozwiniętej macicy, dlatego byliśmy zmuszeni ją sprzedać.

#11 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 luty 2015 - 10:05

bliźnieta

Tak, o ile z bliźniąt warto odpasać. zazwyczaj takie sztuki są słabsze i trudniej je odpasać. Mają gorsze przyrosty. A jeżeli chodzi o to czy się zacieli to jeszcze się nigdy nie spotkałem aby tak się stało. Z mojego doświadczenia i wiadomości to takie cieliczki nie mają wcale rozwiniętych narządów płciowych. Tylko odpas.

@kamil1985 czyli ta cieliczka tylko na opas i nie ma wyjątków?

#12 Share Emmmilka723

Emmmilka723

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:52

bliźnieta

Kiedy skończy rok wet. powinien zbadać czy jest macica ale to się zdarza 1na10000

#13 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:57

bliźnieta

W moim gospodarstwie dwa razy juz zacieliłem cieliczki z ciąży bliźniaczej (byczek i jałóweczka) i jako krowy nie ma z nimi żadnego problemu (weteryaże robią oczy jak 5 zł jak o tym opowiadam) jako ciekawoska jedna z nich na 5 wycieleń 5 byczków :huh:

Edytowany przez EppS, 02 luty 2015 - 18:43.

NAPIS ćWICZEBNY

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 luty 2015 - 14:11

bliźnieta szansa że będzie normalna to 10% ale z tego co zauważyłem te jałowki które są bezpłodne rosną lepiej niż normalne jałowki. Poczekać do roku i wtedy zbadać jak się rozwija. Kiedyś 3 razy badałem jedną jałowke. Gospodarz jak dowiedział się że bezpłodna sprzedał sąsiadowi nic nie mówiąc o jej wadzie. Ten chciał ja zacieli ale się nie goniła i mnie woła żebym zobaczył. Sprzedał ja dalej i w trzecim miejscu to samo:) ciekawe w ile miejsc jeszcze trafiła:)

#15 Share matthew96

matthew96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,bydło mleczne

Napisany 07 luty 2015 - 00:06

bliźnieta

cieliczki z ocielenia (byczek,jałóweczka) nie nadają się do hodowli,gdyż w ich układzie rozrodczym nie ma szyjki macicy.Ruję może miec normalnie ale do zapłodnienia nie dojdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 luty 2015 - 16:07

bliźnieta

Jałówka z bliżniąt dwupłciowych na 90% nie będzie miała rozwiniętych narządów rozrodczych, ale osobiście mam jałówkę BBBxHF z takiej ciąży, którą znjomy mi sprzedał bo okazło się, że kiedyś byk mu się urwał i o dziwo skutecznie ją zapłodnił a gość się wystrszył, że jak BBB to npewno się nie wycieli i odsprzedał mi w cenie mięsa. Ocieliła się u mnie i teraz jest ponownie zcielona. Czyli wniosek, że ta u mnie załapała się w te 10%. To ta z lewej: http://www.agrofoto..../#commentsStart