Ania11301

Krowa krwawi z podbrzusza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ania11301    0
Napisano (edytowany)

Witam, zachodząc rano (2 dni temu) do obory ujrzałam zaskakujący widok, mianowicie pod jedną z moich krów była duża ilość KRWI. Bardzo mnie to zaniepokoiło, zaczęłam szukać rozwiązania na forach lecz nic nie znalazłam. Następnego poranka krwi nie było, więc obawy znacznie zmalały. Niestety dziś rano po raz kolejny pod krową była krew - duża ilośc... Co dziwne na jej skórze nie widać żadnych śladów krwawienia ani zadrapań, zdarcia skóry, krowa nie jest nawet ubrudzona krwią !? Co może być przyczyną tego i czy da się to wyleczyć ? Moje bydło leży na gumowych materacach.Może to jakieś wrzody pękają.Czy ktoś miał taki przypadek?

 

Proszę o szybką i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam :]

 krówka jest w dobrej kondycji tłusta apetyt w porządku żadnych innych niepokojących objawów.

Edytowano przez Ania11301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A doisz ją normalnie?W sensie ma mleko?Wtedy to wyklucza strzyki, a może z tyłu coś nie tak?Musisz ją dopilnować i zobaczyć z czego leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania11301    0

Tak, dojona jest normalnie, nie zacielona tył też wydaje się w porządku jak i strzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W którym miejscu dokładnie ta krew. Trudno uwierzyć, że nie możesz zlokalizować krwawiącego miejsca. Może by tak weta zaprosić skoro sytuacja się powtórzyła. To nie jest wyciek z pochwy. Krowa jest cielna, czy czekasz na ruję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania11301    0

nie wiadomo z którego dokładnie miejsca na podbrzuszu wydobywa się krew.Ja myślę ,że to z tych grubych żył na podbrzuszu.Dokładnie sprawdzić nie mogę bo krowa kopie .Krówka przeznaczona jest na sprzedaż ,ale jeszcze chciałabym ją potrzymać gdyż daje dużo mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli domyślasz się,że to z żył brzusznych to już nie są żarty. Krowa niefortunnie nagle się położy, otworzy ranę i się wykrwawi. Wtedy to już jej nie sprzedasz. Jeśli kopie to na prawdę gdzieś ją boli. Krowa nez powodu nie kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania11301    0

Krówka dziś została sprzedana, codziennie krwawiła obficie.Lekarza nie wzywałam gdyż i tak by nic poradził.Obyło się bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może jakieś szkło w ściółce? obejrzyj dokładnie jej stanowisko, czy coś się w gumę nie wbiło i żeby Ci następnej krówki nie uszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj