Skocz do zawartości

Zdjęcie

bendix nie zarzuva za kazdym razem

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 luty 2015 - 08:47

bendix nie zarzuva za kazdym razem Panowie mam problem z rozrusznikiem R11 rozebralem juz kilka rozrusznikow i wszystkie dzialaja ale teraz mam dziwny problem nie moge wymuslec o co chodzi. Nie wskakiwal bendix czasem wskoczy czasem nie zobaczylem ze jest wieniec na kole zamochowym troszke zuzyty wiec go odwrocilem ale problem nadal jest zalozylem nowy bendix i dalej to samo czasami wrzuci a czasami nie tylko slychac jakby zamiast wpasc na zeba to odbija sie od kola i wraca. Wirnik jest dobry, na stojanie bylo przebicie wiec oddalem do regeneracji,tulejki nowe, bendix mierzylem to jest taki jak stary. Zalorzylem do tego ciagnika swoj rozrusznik i jest dobrze wiec zmiana wienca jest dobrze zrobiona. Macie jakies pomysly co moze byc nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bendix nie zarzuva za kazdym razem Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 01 luty 2015 - 08:54

Sprawdź rozrusznik na zewnątrz czy faktycznie bendix się przesuwa. Bo sam trzask nic nie mówi może walić elektromagnes. Czy załącza się silnik rozrusznika po przekręceniu kluczyka?

KPK Kumurun Team

#3 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 luty 2015 - 09:20

bendix nie zarzuva za kazdym razem A moze styki w elektromagnesie nie załanczają.

#4 Share rafiursus60c

rafiursus60c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2015 - 09:23

Ja miałem coś podobnego ostatnio, ale poodkręcałem wszystkie kable oczyścilem je dokładnie i wszystko gra

Edytowany przez rafiursus60c, 01 luty 2015 - 09:29.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 luty 2015 - 09:41

Zmień bendix, teściu tak miał w bizonie, kombinował cudował, i nic. Podmieniliśmy u  mnie rozrusznik i to samo, wtedy się przekonał że bendix do wymiany, a tak twierdził ze dobry, nikt mu nie przegadał.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 luty 2015 - 09:48

Sprawdź elektrowłącznik. W jaki sposób zregenerowali Ci ten stojan?

#7 Share Piotr12

Piotr12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2015 - 11:46

Sprawdz czy ząbki na wieńcu są zaszlifowane, bo jak nie to właśnie bendiks może nie wskakiwać bo poprostu nie może trafić.

#8 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:21

Ząbki na nowym bendixie powinny być wyszlifowane pod przeciwnym kątem do ząbków na wieńcu koła zamachowego, nazywane jest to systemem ,,zamek-klucz" jeśli na innym rozruszniku jest ok to.

1.Cewka elektromagnetyczna nie dociąga sprzęgiełka do wieńca/.

2. Musisz wymienić sprzęgiełko.

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:43

bendix nie zarzuva za kazdym razem Podmień od innego rozrusznika ten elektromagnes no ten elektrowłącznik a jeszcze wcześniej zewrzyj na krutko czy kręci dobrze tylko żeby nie zaiskrzyło przy akumulatorze .

#10 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:54

bendix nie zarzuva za kazdym razem Elektromagnest podmienialem z mojego i to samo bylo. A stojan to popostu jak go odebralem to byl calutenki na nowo oizolowany i sam sobie sprawdzilem to przebicia teraz nie ma. Bendix to zakladalem nowy bo koles chcial ze jak wieniec odwrocony i nowy to i bendix nowy. A jak zalozylem ten rozrusznik do mojej tytki to niez nie wrzuca tylko u mnie tak cicho i zaraz w rzuci a u tego kolesia to balnie jak dzwon w kosciele i tyle i odnowa trzeba stqrter naciskac az sie uda. Czasami za pierwszym zaskoczy i odpali czasami za 5 i nie wiem juz co jest grane w tym rozruszniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:02

bendix nie zarzuva za kazdym razem A krótko kręci.To znaczy bezpośrednio do tego przewodu ze stojana.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:03

Tak namieszałeś że ciężko się połapać. Sprawdź go na zewnątrz bo na razie wiesz że coś wali i nic poza tym. Bendix ma wyskakiwać i rozrusznik kręcić. 

Czy silnik rozrusznika kręci gdy startujesz?

KPK Kumurun Team

#13 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:16

bendix nie zarzuva za kazdym razem Wedlug mnie jest jasno napisane. Rozrusznik zawsze kreci i jak jest wyciagniety z ciagnika to dziala elegancko automat wbija rozrusznik dziala. Tylko gdy wloze do ciagnika to nie zazebia za kazdym razem kreci i zazuca tylko nie trafia na zab

#14 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:26

bendix nie zarzuva za kazdym razem Nowy bendix to nie znaczy że dobry ,no chyba że co źle po składane np.widełki co wysuwają bendix

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:31

Jak nie trafi na ząb to jest niemożliwy łoskot. Według mnie albo wieniec nie ma wcięć po stronie na którą obróciłeś albo bendix jest do bani i ślizga w nim sprzęgło.Dźwięk jak by nagle rozrusznik szedł na luzie lub rzegoce. 

Edytowany przez seweryn20, 01 luty 2015 - 13:34.

KPK Kumurun Team

#16 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:15

bendix nie zarzuva za kazdym razem Widelki napewno zalozone na bendix prawidlowo. A co do wienca to mozesz mi powiedziec jak to mozliwe.ze na moim rozruszniku jest ok a na tego kolesia nie wiec to wina rozrusznika a bendix to na starym i na nowym tak samo wiec raczej to nie to. Myslalem ze moze luz na tulejkach i nie zazebia ale tulejki nowe i luzu nie ma

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:27

Nie umiem ci powiedzieć nie będąc przy tym. Wszystkie możliwości masz podane. Musisz szukać.

KPK Kumurun Team

#18 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:28

Miałem podobny problem, zaczęło się po tym jak mnie koleś 130 konnym DF kawałek przeciągnął z pełną D 47 zboża. Rozrusznik był po regeneracji, przewody OK, nowy przycisk startera. Kupiłem drugi nowy rozrusznik z przekładnią, bo szybko w pole musiałem jechać i było to samo, w jednym miejscu wieńca nie zazębiało. Wystarczyło przekręcić zamach o 3-4 zęby i problem znikał. U mnie była to kwestia dopasowania, znajomy poradził żeby dać standardowe podkładki pomiędzy blok a rozrusznik tam gdzie przychodzą śruby i już 4 lata mam spokoju. Czasem jest to kwestia dopasowania odlewów bloku i rozrusznika.

#19 Share MarkoPolo93

MarkoPolo93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:35

bendix nie zarzuva za kazdym razem No ape kiedys bylo dobrze a teraz nie jest? To jest jakas glupota w tym rozruszniku tylko nie wiem jaka poprostu chcialem zapytac ze moze macie jakies pomysly i mi podrzucicie je. We wtorek zaczne rozbierac swoj rozrusznik i podmienie czesci zobacze moze wtedy dojde co moze byc przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:36

Miałem podobny przypadek i też wydawało mi się że nie zazębia się bendix w wieniec. Odgłos rozrusznika był podobny do nie trafiania w wieniec. Jednak wszystko ładnie wchodziło. Przyczyna okazał się bendix który co któryś raz blokował się a ze 5 razy puszczał obroty w obie strony.  Dodam ,że wadliwy bendix miał może z pół roku. Po wymianie na inny wszystko jest w porządku.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.