Skocz do zawartości

Zdjęcie

GPS Drogowy

85 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:45

GPS Drogowy

czy któraś z takich nawigacji ma możliwośc mierzenia powierzchni???

posiadamy TomTom one i nie da rady pomiarować pól... ale predkosci robocze traktora da radę zbadać :)

Chyba ze ktos wie czy da rade pomiarować pola to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GPS Drogowy Dzisiaj, 12:29
  •  

#42 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 23:24

GPS Drogowy Ja używam navigacji Garmin Mobile XT na noki N95. Mapy (GPmapa) mam wgrane na kartę a Program do navigowania można zassać z netu. Każde użycie nawigacji wiąże się z połączeniem Internet GPRS ok. 5 kB a za 100 kB połączenia płaci się chyba 3 gr. Więc to prawie za darmo. Chociaż głowy nie dam bo to służbowy telefon nie wiem jakie są rachunki . Swoją drogą to nie wiem po co to połączenie z internetem bo mapy są zapisane na karcie pamięci.

Pokrycie GPmapy jest moim zdaniem wystarczające a nawet dobre ,trzymanie sygnału Gps dobre, dokładność na drodze wystarcza w zupełności. Sprawdzone po całej Polsce (jestem przedstawicielem handlowym.) Jedyny mankament to wyszukiwanie bardzo małych miejscowości ,które trwa czasem ok. 1 minuty. Mozna narzekać ze wyświetlacz nie tak duży jak w typowej nawigacji. Ale największą zaletą takiej navigacji w telefonie jest to , że masz ją zawsze przy sobie.

Na mape można nagrać sobie różne punkty np. niebezpieczne miejsca na drodze , niebezpieczne przejazdy kolejowe, itp punkty o których navi ostrzega w czasie jazdy. Ja np. mam nagrane tylko miejsca w których stoją słupy do fotoradarów (nie wszystkie są naniesione ale większość jest)

.

#43 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 08:22

GPS Drogowy

no i tak przeszliście z drogi na pole . Ja zjezdziłem całą europe z gps i bez i mam jedną uwagę nie ważne jakie urządzenie i jaką mapę ma się wgraną ,to i tak normalną mapę trzeba mieć .Zawsze jakiś objazd albo korek morze się trafić.

po co Ci normalna mapa jak z takiego gps mozna korzystac tez jak ze zwyklej mapy a poza tym objazd urzadzenie chyba samo ci wyznaczy?? w polsce jeszcze tego nie ma(byc moze juz niedlugo sie pojawi) ale jak przekroczymy zachodnia granice przydatna jest funkcja tmc(traffic message channel). ja bym raczej za to doplacil niz za ekran 4.3 cala. Owszem wiekszy lepiej wyglada i jak ktos napisal lepiej jest wpisywac nazwy ale podczas nawigowania jak dla mnie bez roznicy.

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 08:35

GPS Drogowy No cóż faktycznie jak ktoś tu pisał Nokia Maps jest taka że o kant pupy rozbić-od niedawna mam wgranego Garmina XT-nawet sygnał łapie dużo szybciej,co do danych pobieranych też za bardzo nie muszę brać do głowy bo i tak w telefonie tkwi Blueconnect z limitem 5 GB :).

#45 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 styczeń 2009 - 14:51

GPS Drogowy pomysle aby to sprawdzić mam e51, mam miec gps na bluetoothie do aparatu fotograficznego to może je zaprzęgnę do pracy, a telefon służbowy też mam to się zobaczy ile to zasysa danych, nie mniej jakos mnie to nie przekonuje

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#46 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 15:40

GPS Drogowy ja właśnie na E51 mam zainstalowanego Garmina, ale on nie generuje żadnego transferu danych, chyba że chce się dowiedzieć o stanie pogody, korkach itp, ale w Polsce z tego co się orientuje to nie działa

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 17:26

GPS Drogowy Działa,działa tyle że nie wszystkie usługi-ale np.pogoda czy zdjęcia ciekawych punktów w okolicy (z opcją nawigowania do nich)działają

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 17:28

GPS Drogowy ile ten garmin kosztuje? ktora to jest dokładnie wersja?

sam teraz nie wiem co powinienem zrobić - zbanować cię czy nie, dla dobra sprawy tylko usunę link i dodam 10%, prosze nie rób tego wiecej, następnym razem poleci ban

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#49 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:08

GPS Drogowy ok usunąłem post, wiem o co chodzi

#50 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:16

GPS Drogowy aplikacja 300zl wiec moze lepiej kupic dedykowane urządzonko 4.3cala z mapamap?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:33

GPS Drogowy GPS na komórkę to super wyjście jeśli chce się bawić w piesze wycieczki, bo doliczając do tego jeszcze koszt uchwytu do komórki, to już można kupić najtańszego Garmina z ekranem 3,5

#52 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:38

GPS Drogowy lark 3.5 ze wszystki to wydatek 280zl lark ze wszystkim 4.3 cala to 380zl :)

#53 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:00

GPS Drogowy Za takiego Larka dałem 199zł, a ten model nie blokady i da się wgrać inne oprogramowanie. Próbujcie, szukajcie softu, obadajcie jak to działa w terenie. Chętnie poczytam i skorzystam przy pomyślnych wynikach.

#54 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:20

GPS Drogowy kuzyn mnie ma nokię N95 8Gb namawiał mnie na coś takiego... http://www.allegro.p...rto_zobacz.html

tylko w tej cenie jest nawigacja, radio CB i średni telefon...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#55 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:05

GPS Drogowy Ale kto tu mówi o kupowaniu Aplikacji Garmin na komórkę. Można ściągnąć z netu. Wszystko czego potrzeba żeby mieć darmową navi w Telefonie to : telefon z wbudowanym GPS , trochę wolnego miejsca na karcie pamięci, komp i kabelek USB . Uchwyt to wydatek ok. 20 zł a i nawet bez korzystania z navi warto go mieć w samochodzie.

Zgodzę się, że komórka nigdy nie będzie tak ergonomiczna jak typowe navi samochodowe. I jak ktoś używa tylko jednego samochodu to ok. Ale ja prawie codziennie używam w pracy innego samochodu (w zależności od potrzeb) więc mam spokój z przekładaniem navi z auta do auta. Czasem też jeździ się jako pasażer i wtedy też można kogoś poprowadzić taką komórką.

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 luty 2009 - 15:37

GPS Drogowy Mam nawigację w Nokii N95-2. Testowałem 3 programy.

Na początek Nokia Maps. Na początku miałem wgrane stare mapy i było wszystko ok (były nawet małe wioski). Postanowiłem załadować najnowsze mapy, bo myślałem, że będą dokładniejsze, a tu lipa... wioski niektóre poznikały, a dokładnośc polegała tylko na tym, że polepszyli dokładność w miastach (więcej ulic). No i druga sprawa na minus dla Nokia Maps- aby korzystać z navi trzeba wykupić licencję.
Druga aplikacja to TomTom- bardzo rozbudowane manu i dokładne mapy. Ale moja wersja nie obsługiwała wewnętrznego GPS, a w internecie nie mogłem znaleźć na ten problem tzw. "witaminki" (przetestowałem tylko kilka razy z zewnętrznym GPS podłączonym do N-ki).
Trzecia opcja to Garmin Mobile XT- podobnie jak TomTom, ale udało mi się bez problemu skonfigurować pod wewn. GPS. Mapy bardzo dokładne i co najważniejsze aktualizowane co kwartał. Bardzo szybko łapie sygnał. Ma wiele funkcji- pokazuje aktualną prędk., śr. prędkość, czas dojazdu itp. Aktualnie korzystam z teg GPS-a i jestem bardzo zadowolony.

Dodatkowo w aucie mam jeszcze CB w razie czego navi wywiezie mnie w pole hehe :). No i oczywiście CB super sprawa na korki, wypadki i misiaczki :).

Pozdrawiam.

#57 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 21:47

GPS Drogowy :)

#58 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:17

GPS Drogowy @coolman111
Też korzystam z tej nawigacji ;) dosyć dokładna jest i nawet prędkość dobrze pokazuje :D

a w Nokia Maps nie trzeba czasami płacić za pobrane kb? :>
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#59 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 marzec 2009 - 14:25

GPS Drogowy @Avendrion, tak mapki z Garmina są dokładne :D. Teraz udało mi się poszukać uaktualnienie z 3kwartału 2008 (poprzednio miałem 2007.3)- przybyło trochę dróg w mniejszych miastach, są wszystkie małe wioski i drogi gruntowe z dojazdem do nich :D.
Co do Nokia Maps to pobieranie nowych map jest za darmo za pomącą kompa z dostępem do internetu i programem Nokia Map Loader. Płacisz tylko jak chcesz aby program Nokia Maps Cię nawigował. Przeglądanie mapy oraz pokazywanie na niej gdzie w danym momencie się znajdujesz jest za darmo :D.

Niedawno przetestowałem jeszcze Targeo.mobi. Mapa też jest super dokładna, ale niestety zaraz przy odpaleniu program korzysta z internetu aby mapa chodziła (wap lub gprs) i na dodatek ładnie pożera kasę ;) (u mnie przez 10 minut zabawy zjadło mi ok. 4,20zł).

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 14:29

GPS Drogowy Ja używam Nokii maps ijestem zadowolony... Co prawda czasem (najczesciej w lasach) na trasie potrafi zgubic zasieg no ale cóż ;)

mam go od listopada i jeszcze nie szukalem aktualizacji bo i tak ma wiekszosc drog...

Dodaj odpowiedź