Skocz do zawartości

Zdjęcie

GPS Drogowy

85 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:24

GPS Drogowy czyli to nie jest klasyczny GPS, no ale zwracam honor - kwestia tylko taka:
1. telefon ma do d*py wyswietlacz - malutki
2. jak rozumiem musi byc online - wiec trzeba płacić za transmisję danych
3. uzytkownicy musza poinformowac system ze na ulicy strzegomskiej 56 stoi patrol z radarem, jak nie podadza to system i tak jest o kant d*py rozbic :lol:

nie podoba mi sie to, mimo ze moze i funkcjonalne

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GPS Drogowy Dzisiaj, 23:05
  •  

#22 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:31

GPS Drogowy tak jak przy cb jak ci nikt nie powie to się nie dowiesz

telefon współpracuje z odbiornikiem GPS przez bluetootha. Wyświetlacze w telefonach są różnej wielkości ale funkcje głosowe w zupełności to nadrabiają
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#23 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:45

GPS Drogowy testowałem nokia maps w e51 - dziękuję

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#24 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 22:59

GPS Drogowy nokia maps jeszcze nie próbowałem a e51 wyświetlacz ma kieski faktycznie, poza tym naviexpert działa na telefonach z Javą a nie tylko na symbianach

#25 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 23:25

GPS Drogowy Jezeli mozesz wydac troche wiecej kasy to polecam jednak 4.3 cala. Kiedys duzo uzywalem jvc ktory posiadal wlasnie taki wyswietlacz i po przesiadce na palmptopa mio 560 stwierdzam ze troche brakuje mi panoramicznego widoku. Wg mnie te male gps z 3.5 calowym kwadratowym wyswietlaczem jak dla mnie sa kompletnym nieporozumieniem :lol:
A co do mapy to na Polske tylko i wylacznie automapa! kazda osoba ktora testowala rozne mapy zawsze powtarza ze na nasz kraj jedynym sensownym wyjsciem jest wlasnie automapa...

#26 Share smiarek

smiarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 23:34

GPS Drogowy mam okazje używać gpsa zarówno z 3,5 i 4,3'' ekranem i jak dla mnie to różnica w nich jest taka, że po prostu wygodniej się wpisuje adres na klawiaturze w matrycy 4,3". Pozatym 3,5calowy łatwiej mieści się w kieszenie i pomocny może być poza samochodem.
Odnośnie fotoradorów to np w garminie nie ma żadnego problemu aby sobie wrzucić w gpsa ściągnięto z neta mape fotoradarów

#27 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:02

GPS Drogowy a na poscigowe tez?????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#28 Share smiarek

smiarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 00:14

GPS Drogowy na pościgowe jak już ktoś wcześniej napisał: cb i antyradary i uważna jazda.

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 01:00

GPS Drogowy wiadome jest ze nie ma idealnego rozwiazania
najlepiej jest miec antyradar z gpsem, gps i radio, wtedy można grzac w miare bezpiecznie, ale uwaga przydałby się jeszcze termometr :lol: i przede wszystkim rozwaga, bo ja swoją fure skwasiłem w sylwestra tylko przez nieuwage :D

#30 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:01

GPS Drogowy No gpsik polecam bardzo fajna sprawa szczególnie jak się przejeżdza przez jakieś tam nieznane miasta i trzeba pod konkretny adres trafić doprowadzi po sznureczku:-) a w trasie jak dla mnie kompletnie nei przydane trasy są super oznakowane wole Radyjko CB troszkę chłopaki są zawsze pomocni zawsze krzykną co i gdzie na trasie w krzakach siedzi:P Jest radio jest jazda nie ma radia nie ma jady:P hehe a co do rozwagi to jak najbardziej pajaca na drodze nie ma co odstawiać, ludzie przecież w ameryce jak się jeździ szybko? Tak się człowiek delektuje jazdą!! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:20

GPS Drogowy czy któraś z takich nawigacji ma możliwośc mierzenia powierzchni???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:28

GPS Drogowy wg mnie tak ale jeszcze nie sprawdziłem na własnej skórze,
urządzenia typu lark - jakie chce kupić http://allegro.pl/it..._gb_gratis.html
są oparte na windows ce 5.0 i ten windows jest na nich otwarty - tzn nie ma blokady uruchamiania innych aplikacji jak ma to miejsce w przypadku innych tego typu urządzeń.

otwartą pozostaje kwestia znalezienia darmowej aplikacji do mierzenia pól dla windows CE lub zakup dedykowanego programu.
Wrócę do Polski - kupuję takiego GPSa i będę męczył temat

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:33

GPS Drogowy Są programy na symbiana którymi można mierzyć powierzchnie, ale dokładność jest około 5 m, czyli o kant d... :lol: Niestety odbiornik za sto parę złotych nie posiada dokładności wymaganej do mierzenia dokładnego pól . tj 0,3 m

#34 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:07

GPS Drogowy chcesz powiedziec ze takie aplikacje na windows ce maja duzo mniejsza dokładność od takich aplikacji dla garminów którymi są robione "kontrole"?
ja tam z dokładnymi super hiper pomiarami nie mam problemów bo u mnie wiekszosc pol ma granice naturalne - tu droga, tu nasyp kolejowy, tu rów więc nie musze sie tym przejmowac zbytnio, druga kwestia taka ze nie mam zbyt duzej rożnorodnosci upraw a przeciez skoro wpisze w dopłatę 3.5 ha pszenicy a obok 4ha jeczmienia a tak na prawde bedzie 3.58 pszenicy i 3.92 jeczmienia to kary nie dostane bo to ta sama grupa upraw :lol:

#35 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:10

GPS Drogowy tak yacenty masz racje ja właśnie posiadam larka nawet powinno być jego zdjecie na AF wczoraj wysłałem i nie ma :-( ale jak będzie to mój:-) super maszynka:-) windows core 5.0 na tym jest i odblokowany:-) mam Automapke punkty poi i wiele wiele innych ciekawych rzeczy gorąco polecam tego gpsa. Mój akurat nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę a to się przydaje czasami więc zwróćcie na to uwagę:-) pozdrawiam

#36 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:36

GPS Drogowy Bratanek jest informatykiem w firmie telekomunikacyjnej ,chciał mi zmierzyć pole sprzętem który testował w pracy (nowy model telefonu z nawigacją )Przejechał pół Polski, normalnie wskazywał dokładność około 1 metra .A jak poszedł w polu w doliny to wskazywał dokładność 10-15 metrów.

#37 Share piecewo

piecewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:09

GPS Drogowy no i tak przeszliście z drogi na pole . Ja zjezdziłem całą europe z gps i bez i mam jedną uwagę nie ważne jakie urządzenie i jaką mapę ma się wgraną ,to i tak normalną mapę trzeba mieć .Zawsze jakiś objazd albo korek morze się trafić.

#38 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:41

GPS Drogowy

chcesz powiedziec ze takie aplikacje na windows ce maja duzo mniejsza dokładność od takich aplikacji dla garminów którymi są robione "kontrole"?
ja tam z dokładnymi super hiper pomiarami nie mam problemów bo u mnie wiekszosc pol ma granice naturalne - tu droga, tu nasyp kolejowy, tu rów więc nie musze sie tym przejmowac zbytnio, druga kwestia taka ze nie mam zbyt duzej rożnorodnosci upraw a przeciez skoro wpisze w dopłatę 3.5 ha pszenicy a obok 4ha jeczmienia a tak na prawde bedzie 3.58 pszenicy i 3.92 jeczmienia to kary nie dostane bo to ta sama grupa upraw :lol:

Tu nie chodzi o dokładność aplikacji, tylko o jakość modułu GPS. Wiadomo że moduł w nawigacji samochodowej np SiRF Star III, jak pokazuje z dokładnością do 3-5 m to nie ma żadnego znaczenia w użytkowaniu w trasie., ale dla pomiarów to się już nie nadaje. U mnie taki moduł zależnie od pogody miał dokładność od 1 do 10m. 1 metr to super czyste niebo.
tu znalazłem teścik GPS z tym modułem, zerknijcie i powiedzcie czy można tym mierzyć pola, moim zdaniem nie, chyba że nie zależy nam na pełnej wysokości dopłat :lol:
http://gps.astronet.pl/new/gps.htm

#39 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:26

GPS Drogowy Używa ktoś może gpsa na telefonie? Dużo to wychodzi za połączenie?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:42

GPS Drogowy np. podróż 70km- pobranie i wysyłanie danych razem 38KB. W sieci ERA najtańszy pakiet 5MB-5 zł następny 50MB- 20zł

Dodaj odpowiedź