Skocz do zawartości

Zdjęcie

kultywator wielozadaniowy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:48

na jednej z wystaw maszyn rolniczych natknąłem się na jednobelkowy kultywator o głębokości pracy do 40cm zagregowany z kompaktową broną talerzową

http://www.agro-tom....lozadaniowy-kw/

pierwotnie chciałem sam zbudować coś podobnego, ale to rozwiązanie wydaje mi się bardzo solidne i dodatkowo posiada TUZ na dwóch siłownikach i może być wyposażony w zabezpieczenia non stop,

co sądzicie o takim rozwiązaniu? znacie jakiegoś użytkownika, który posiada taką bądź podobną maszynę? czy inni producenci też oferują takie lekkie pseudogłębosze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kultywator wielozadaniowy Dzisiaj, 14:52
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:01

Co do talerzówki to rewelacja dobrze przykrywa resztki pożniwne może służyć jako agregat uprawowy ale raczej z wałem rurowym szczególnie na lekkich glebach może być stosowana do siewu bezorkowego ale nie mam siewnika talerzowego więc nie wiem jak się spisuje .Co do głębosza z przodu to fajny pomysl tylko wymaga dużego ciągnika z dobrym udźwigiem.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:19

Ani to gruber ani talerzówka. Coś podobnego jak Cros T drive z  Uni, tylko że on ma 11 redlic i gorszą talerzówkę.

Po ściernisku za szybko tym nie pojedziesz, paliwa spali ale  dość ładnie zrobi, ładnie wszystko wymiesza, pytanie czy jest to potrzebne.

Bez orkowo nie nadaje się, za mało redlic, za dużo pozostawia. Może wystąpić problem z wodą i równiomiernością roślin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:27

Ile chcieli za sam kultywator 6ścio zębny? To by się nadało do modyfikacji w celu stworzenia strip till kukurydzianego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 22:22

3m kosztował około 8 tysięcy netto, bardzo mi się to podoba, bo na głębosz nie mam czasu, gdyż muszę po nim równać pole