Skocz do zawartości

Zdjęcie

przewód hydrauliczny 3/8 jaki max przepływ

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 23:42

jaki mają max przepływ węże hydrauliczne 3/8 bo chce podłączyć do mtz  osobny rozdzielacz i nie wiem czy te wężę będą dobre czy będą miały za mały przepływ 

pompa w traktorze to nsz 32 o przepływie mniej więcej 50l 

rozdzielacz jaki chce podłączyć ma przepływ max 80l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przewód hydrauliczny 3/8 jaki max przepływ Dzisiaj, 01:02
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 31 styczeń 2015 - 11:10

po pierwsze to jeśli pompa ma przepływ około 54 l/min max (chyba) to nie wiem czy warto stosować rozdzielacz tak duży, zwłaszcza że przy takim wężyku 3/8 (około 10 mm średnicy) to i tak go nie wykorzystasz.. biorąc pod uwagę prędkość przepływu to przy max wykorzystaniu pompy było by to około 11-12 m/s co jest jeśli się nie mylę nie prawidłowe i nie powinno przekraczać 8 m/s co by oznaczało że najlepiej by było zastosować wąż hydrauliczny 1/2 przy założeniu że pompa będzie wykorzystywana do wielkości nominalnej (znaczy do oporu). przewód 3/8 raczej powinien być stosowany w tym przypadku przy wydatku pompy około 30 l/min nominalnego. jeśli chcesz żeby w pełni wykorzystać pompę i prawidłowo wykonać instalację to wężyk 1/2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 19:46

rozdzielacz taki duży bo mniejszy ma przepływ 40l i bałem się ze bedzie za mały i olej będzie się grzał

mam troche tych przewodów o przekroju 3/8 i dlatego zastanawiałem się nad ich wykorzystaniem ale zacząłem się zastanawiać nad tym ze mogą mieć za mały przekrój przez co może grzać się olej jeźli nie będą wstanie przepuścić tego co daje pompa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:30

no właśnie przy 3/8 pozostaje kwestia prędkości przepływu  który jest zdecydowanie za duży bo jednak między 8 m/s a 12 m/s to troszkę duża różnica no i wiadomo wtedy też trwałość pompy troszeczkę by spadła bo jednak spore opory przy mniejszej średnicy- teoretycznie nie duża różnica (1/8) ale w praktyce to dużo

Dodaj odpowiedź