Polecane posty

witam. zastanawiam się nad kupnem prasy ursus 594 , nie interesują mnie zachodnie prasy na mój mały areał . chciałbym wiedzieć jakie opinię macie na temat wyłącznie tej prasy jak się sprawuje w słomie oraz sianokiszonce itd. pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszmen12    18

Nie mam tej prasy więc mogę się mylić, ale raczej nie są zbyt dobre. Lepiej wziąć używaną zachodnią a jak ma być nowa to unia lub sipma chyba będą lepsze. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam już prasę sipme farmę 2 (zdjęcia tej prasy mam w galerii) no i powiem ze prasa jest dobra tylko niedopracowana chociaż posiadam model z 2011roku z najnowszym aparatem do siatki . chciałbym kupić prasę z rotorem i nożami i akurat ten model z ursusa mi się spodobał za taka cenę wystarczy mi bo robie rocznie koło 500 bali słomy i 200 sianokiszonki. przez ten czas może podciąglem trochę łańcuchy i nic oprócz ciągłego smarowania olejem łańcuchów itd. jak ktoś dba o sprzęt to służyć mi będzie parę lat bez żadnej awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Chyba tylko Tobie ta prasa się spodobała bo nie spotkałem się z użytkownikiem takiej prasy w mojej okolicy i nawet na necie jest 2-3 filmiki z tą prasą. To jak dla mnie już ją wyklucza z wyboru prasy, a brak haków na komorze prasy i słaby aparat do siatki który nie rozprowadza ją do krawędzi beli to już duży minus. Jeszcze pewnie coś można by było się doszukać a nawet tej prasy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

+- kilka tyś powinna być Unia 1,8 VD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Jeżeli już jakaś nowa polska z rotorem i nożami to moim zdaniem Unia 1,8 VD. Mój kolega taką ma i zbija ładne i kształtne bele, natomiast jeżeli chodzi o obsługę i budowę to jest bardziej skomplikowana od mojej New Holland 544 cc a komputer w ciągniku też gorszy, jeden przewód od hydrauliki i aparat od siatki ciężko ustawić przy zmianie siatki na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale wiesz jak ustawie siatkę grecka lub niemiecka 3000m to nie będę musiał często ustawiać. ja najwyżej zrobiłbym od razu na 2 węże bo podobno często to psuje bo takie same jest rozwiązanie w metal fach a teraz co mam simpie mam na 2 i elegancko. a i czy dałaby 902 w niej radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

powinna dać radę 902, nie wiem jak w sianokiszonce z iloma nożami sobie poradzi (jak rozdajesz bydłu widłami to 7 noży to max, bo jak więcej to przez widły przeleci) kolega prasuje z tą prasą Zetorem 115 KM ale niema noży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no racja. a tak mniej więcej ile ta prasa kosztuje . widziałem na youtube ze każdy prawie bez noży ta prasę ale bale robi eleganckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie wiem ile kosztuje, bo nie uważam za dobry polski sprzęt (wole używany zagraniczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A co powiecie o prasie metal fach. z rotorem i nożami , posiadam z tej firmy tura i owijarke i jestem zadowolony.

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

powiem  jedno polskie prasy to porazka  jakosc i zgniot  wiele odbiega od pras zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakby zrobili prasę w cenie zachodniej to pewnie tak strasznie jakością by nie odbiegała :D

@kamil jeśli chodzi o Metal Fach jak masz mało to ok. Mogła by nawet być. Jednak na więcej belek to jakościowo porażka, Znajomi: jeden zamienił starego Claas-a (robi ponad 1000 bel rocznie), drugi Welgera rp12 (może mniej jak Ty) na nówki Metal facha w tym samym roku i teraz żałują. Ten co robi więcej po 3 latach mówi, że już mu się remont tej prasy szykuje. Podbierak, zębatki i prawdopodobnie łożyska na walcach do wymiany niedługo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

no  bo ogolnie  te prasy sa  bardziej awaryjne ale kto co lubi jedni aby  byla  młodsza a inni aby  dobrze prasowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach czytałem o tej prasie że już ja dopracowali tylko że ścina zabezpieczenia na podbieraczu ale moim zdaniem powód jest taki że trawa jest zgrabiany na wąski pokos.

U mnie pokosy są takie (

) więc nie powinno ścinać śrub . A widzę na youtube że dużo osób ma te prasy i ładne robią bale .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bele jak bele, operator dobry to belka ładna wyjdzie. Jak je oglądałem to dobrze były zbite i równe. Może jakiś użytkownik się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od operatora, masz rację romek6340. :) Właśnie czekam żeby jakiś użytkownik tej prasy się wypowiedział o tym modelu nowszym (dopracowanym) metal fachu z rotorem i nożami. mam nie daleko dealera od którego brałem tura i owijarke tej firmy. Może od niego dowiem się co ludzie sądzą o tej prasie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z dealerem i powiedział mi ze teraz ta prasę dopracowali, chodzi o części w tej prasie . poleca mi ta prasę na mój areał . tylko ciekawe czy 902 da radę z nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

dealera to ja bym nie słuchał tylko niech da namiary na rolnika co kupił taką prasę bo on jest bardziej wiarygodny, a dealer chce sprzedać i taką prasą nie będzie nigdy pracował więc nie orientuje się jak ona pracuje tylko jak wygląda nowa na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Natomiast jeśli chodzi o noże to 902 za słaba będzie. Przy mocniejszym zgniocie z samym rotorem będzie stękał ten ciągnik. Jednak noże mogą się przydać na przyszłość jak już tyle kasy masz wydać na prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wiesz morfi81 on sam ma ta prasę bo posiada gospodarstwo i chyba w tygodniu pojadą obejrzeć jak wyglądają bale słomy i sianokiszonki. Ale masz rację zapytam o te namiary innych rolników. :) Pisze ze 60 kw więc kilka koni braknie ale mniejszy bieg i powinno pójść.

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Im więcej się dowiesz i zobaczysz sam tym lepiej jeżeli chodzi o zakup tej prasy, a najlepiej to zobaczyć przy prasowaniu. Generalnie nie ma się czegoś cudownego spodziewać po tej prasie jeżeli chodzi o materiał z jakiej jest zrobiona ale to wychodzi dopiero z czasem po zrobieniu kilku tysięcy bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj