Gość murtek

Jaki ciągnik 120-150KM?

Polecane posty

b0gdan    90

takie dziwne, że się ciąga 4 skiby w obrocie ciągnikiem 90 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pług pługowi nie równy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jeszcze od ciągnika,pługa,gleby, i uformowania terenu... :D Jak ktoś ma piaski na górkach,lekki pług do ciągnięcia,i np.johna 5090R to na równiutkim terenie będzie latał aż miło...Gorzej będzie z gliną,albo czarnoziemem...Tam już potrzeba min.110km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rondel96    1

Ja jednak proponowałbym Mc Cormick XTX 165 miałem okazke nim jeździć jest w nim bardzo cicho czuć nadwyżkę mocy, dasz gazu i idzie przy pługu 5-skibowym fajna kabina dużo miejsca za rozsądną cene około 270 tyś zł

http://maszyny.romanowski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

drodzy koledzy wy tylko te JOHN DEERE a moze by tak Massey cos z serii 64XX?? 6480 145km ciekawa propozycja i dobra alternatywna dla JD a na pewno tańszy i calkiem niezle wyposazony. Ewentualnie dla amatora wiekszego komfortu seria74XX mysle ze cos ciekawego by wybrał a Masseye calkiem niezle wygladaja w starciu z konkurencja:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W moim przypadku raczej MC Cormick nie wchodzi w grę. Różne są opinie o tym sprzęcie. Wolę trochę dopłacić i mieć coś pewnego.

 

Odnośnie MF to mam do tej marki niechęć. Znajomy posiada 200 KM od nowości to nieustannie mu się psuł. Z poważniejszych awarii siadła mu pompa (nie pamiętam czego). Z kolei mój kuzyn kupił nowego 70 KM- w kilka miesięcy zepsuł się 3 razy, po czym oddali mu Korbanki kasę i kupił JD. To wszystko może być przypadek, ale nie ukrywam,że trochę boję się tej marki. Na niekorzyść przemawia również fakt, iż sprzedażą tych maszyn zajmuje się jeden dealer...

Natomiast za kupnem tej marki przemawia rozmowa z mechanikiem Korbanków podczas pokazów, który stwierdził, iż MF jest lepszy, tańszy i łatwiejszy w naprawie od Fendt`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zak8    0

witam a ja sobie chwale swojego MC:) mam MTX135 od 2008r 1500mg i chodzi jak ta lala cichy silny i bez awaryjny tak jak kolega pisał xtx165 jest bardzo fany też miałem okazie testować xtx145 mój ma 4półówki a xtx ma 8 są to duże i ciężkie maszyny z tego co wiem to xtx165 warzy 8ton i jest to ciągnik ramowy ale wybór należy do ciebie ja też się bałem ale teraz nie żałuje pozdrawiam

Edytowano przez zak8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

W moim przypadku raczej MC Cormick nie wchodzi w grę. Różne są opinie o tym sprzęcie. Wolę trochę dopłacić i mieć coś pewnego.

 

 

McCormick jest bardzo pewnym sprzetem, szkoda ze z gory zakladasz ze McC jest salaby. Skontaktuj sie z ludzmi ktorz posiadaja te maszyny, oni moga najlepiej ocenic co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper99k1    0

Ja wybrałbym Deutz Fahr bo john deere jest nie dobrym ciągnikiem, ponieważ wciąż coś się psuje i ma drogie cześci.Deutz farh to podeżny ciagnik też ma drogie części , ale jest lepszy od john deere.

Edytowano przez milanreal1
brak argumentacji posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Yes,yes,yes-jak widzę takie posty to normalnie jestem pełen podziwu dla coraz to nowszych reform szkolnictwa-słów brak...

Nie wiem ile lat ma ten koleś powyżej ale uwierzcie mi-składniejsze zdania kleciłem w "zerówce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Deutz Fahr bo john deere jest nie dobrym ciągnikiem, ponieważ wciąż coś się psuje i ma drogie cześci.Deutz farh to podeżny ciagnik też ma drogie części , ale jest lepszy od john deere.

 

 

ja bym powiedzial ze deutz fahry czesciej sie psuja niz jd, tak jest przynajmniej u mnie w okolicy patrzac po sasiadach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja bym polecał mssey i case. kolega ma mF 120km i nie narzeka. U nas pokupywali starsze case mx 135 i bardzo dobrze się sprawują, są bardzo wygodne, i jest bardzo wysoki komfort jazdy. U nas są ciężkie ziemie i przy pługu ( lemken 4 obrotowy) bardzo dobrze idą bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Case to jest prawdziwa moc .......mój kolega ma MXM 190 to co by nie zapiął to wszystko pociagnie , tylko gwizd słychać jak przez wieś jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wcześniej wątpiłem w tą markę. Jednak po ostatnich pokazach tych maszyn, a konkretnie przeprowadzonych rozmów z kilkoma znajomymi użytkownikami polecają niezmiernie te ciągniki. Do zalet jakie zapamiętałem:

-niskie spalanie (w porównaniu niestety do chociażby JD)

-wytrzymałość, bezawaryjność

-atrakcyjna cena, tj. przykładowo za JD w wersji Comfort można nabyć Case w niezłej opcji

-ciągłe inwestowanie, doskonalenie, a nie jak chociażby to mam miejsce "klepanie" jednego i samego przez kilkanaście lat, aczkolwiek niby sprawdzonego

 

Kilku dealerów wspominało, iż New Holland a Case to jeden h.j. Niczym się nie różnią, oprócz koloru i ceny... Mieli racje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek913    0

Dlaczego każdy (no prawie) jest przekonany święcie o tym że JD spala najwięcej-czegoś tu zresztą nie rozumiem-kupujecie ciągniki po 300-400 tys (100000 l ropki jakby kto nie wiedział )a potem 1 l/h więcej to czarna rozpacz i rwanie włosów-ile rocznie tracicie na przepale-500-800 l ?(jakby nie liczyć to 2-3 tys)-byle część jak się zepsuje to kosztuje więcej...na piwo czasami wydaje się więcej  :),jedno wesele to parę razy więcej-a potem piszą ze chłop chytry jest-a potem chłop się oburza  :)

 

 

Fendt jest bardzo drogi i czasem nie warto przepłacać. John Deere to dobry ciagnik ale niestety sporo pali wiem bo mialem model 6130. Df sa oszczedne i kolega ma to chwali, słyszałem tylko że skrzynie maja jakies usterki. A może Valtra?? Ja posiadam n101 i jestem bardzo zadowolony. Pamietaj kupuj ciagnik ciężki bo sama moc na silniku to nie wszystko.miałem okazje jeżdzić Valtra T160 to jest maszyna 9 ton masy to ciagnik mojego znajomego dilera jak chcesz dam Ci namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

DF bardzo oszukuje na mocy bo podaje ją maksymalną w normie ISO czyli jest to około 20KM róznicy w porównaniu ze znamionową w ECE E24 jaką podaje JD.

Radze zwrócić uwage na MF 74** bo mają one taką samą skrzynie biegów i tylni most jak Fendt Vario czyli niezawodność tego ciągnika napewno jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemooo    0

Moim skromnym zdaniem JD-jest przereklamowanym towarem!Napewno nie jest tyle wart,na ile sobie go wyceniają!Kto z tych posiadających JD się przyzna że oczekiwał więcej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseji    0

Nikt sie nie przyzna. Kazdy Ci w końcu powie JD to JD. Jadą na opini jak mercedes, kidyś beczka byla b. dobra dzis z tego tylko została gwiazda, ale ludzie dalej mowią bez gwiazdy nie ma jazdy ;)

Edytowano przez kaseji

to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint6070    1

Bardzo polecam nh t6070 range command. Z przednim tuzem wyjdzie około 285 tyśi taki z side winterem. Ja takim jeżdże u wuja i jestem zadowolony z komfortu i mocy. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Witam. Panowie mógłby się ktoś wypowiedzieć, mam opcje wziąć DF Agrotron M610, przedni Tuz i WOM, klima ręczna, 140KM, w cenie 250tyś netto. Co myślicie o tej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kurde myśle że cena jest dobra (to już z Ad Blue ???) Mi za M625 290 proponowali jeszcze w 2011 tuz miękka ośka kapcie 540 650. Jeśli można wiedzieć to który diler Ci tyle proponuje?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Jeśli można wiedzieć to który diler Ci tyle proponuje?

 

Firma Rolmech, w Agromie Ciechanów podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Witam chce kupic nowy ciagnik ze stajni NH moc do 130 km 6 cyl co proponujecie nie orientuje sie w NH. Jaki model jaka skrzynia co i jak wybrac chce pisac wniosek na roznicowanie z LGD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj