Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanka gorzowska

71 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krystian1982

krystian1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 13:30

Mieszanka gorzowska

troche sie zgodze ale dsv i barenbrug to nr 1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanka gorzowska Dzisiaj, 08:41
  •  

#62 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 10:44

Mieszanka gorzowska No dobrze wszystko super ale jaka jest technologia uprawy mieszanki? W sensie jakie nawozy, coś pod korzeń? Jakiś azot wiosna? opryski jakieś? Uprawę to wiem ze orka i ciężki agregat mam po którym pole jak stół ale to co pytałem wcześniej jak wyglada?
Chciałbym zasiać na pole po oborniku

#63 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:01

Mieszanka gorzowska

No dobrze wszystko super ale jaka jest technologia uprawy mieszanki? W sensie jakie nawozy, coś pod korzeń? Jakiś azot wiosna? opryski jakieś? Uprawę to wiem ze orka i ciężki agregat mam po którym pole jak stół ale to co pytałem wcześniej jak wyglada?
Chciałbym zasiać na pole po oborniku

Dzień dobry,

Na pewno żadne opryski nie są potrzebne :)

Uprawa - zależy jaki przedplon i co ma być później. Jeśli obornik no to z zasady lepiej przeorać.

Jeśli ma być kukurydza to albo orka pod M. Gorzowską, a pod kukurydzę uprawa bezoorkowa albo odwrotnie ale proszę pamiętać że pod kukurydzę mamy stosunkowo mało czasu więc nie ma zbytniego sensu przewracanie ziemi wiosną... M. Gorzowska pozostawi glebę stosunkowo w dobrej strukturze...

Nawozy NPK przedsiewnie oczywiście dać należy... ile? Zależy to od zasobności i tego czy zastosuje Pan właśnie obornik (i jaki to obornik).

Wiosną azot, dużo azotu. Osobiście stosuję również potas i siarkę - wszystko kompleksowo jednym zabiegiem - nasz nawóz NK(S). Polecam.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zakupu oryginalnej Mieszanki Gorzowskiej DSV u nas na big-agro.pl

PS Postaramy się w tym roku pokazać na tym forum (i na naszym fb) siew, rozwój jesienny no i efekt na wiosnę :)

#64 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:53

Mieszanka gorzowska Kolego obornk od byków w ilości około 30 ton na ha, ziemia 5 klasa, obornik bede oral teraz na około 20 cm, a ile azotu trzeba na hektar i w jakiej formie najlepszy?
Po mieszance miałaby byc kukurydza wiec tam wjadę tylko gruberem

#65 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 18 sierpień 2016 - 10:15

Mieszanka gorzowska Panowie potrzebna pomoc przy ustawieniu siewnika Poznaniak 2,70 do siewu Mieszanki Gorzowskiej a mianowicie robiłem próbę kręcona,ustawilem siewnik na C5 wysiew zmniejszony na rolkach do drobnych nasion i wyszło mi jakieś 155 gram po zwazeniu i jak to dalej liczyć proszę o pomoc z góry dziękuję.

#66 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2016 - 15:03

Mieszanka gorzowska

Kolego obornk od byków w ilości około 30 ton na ha, ziemia 5 klasa, obornik bede oral teraz na około 20 cm, a ile azotu trzeba na hektar i w jakiej formie najlepszy?
Po mieszance miałaby byc kukurydza wiec tam wjadę tylko gruberem

Wszystko dobrze. Ja zwykle stosuję azot razem z siarką więc polecam wiosną saletrosan - stosuję go razem z solą potasową - mieszanka nawozowa comAGRO (mamy ją w opcji NK(S) 24-6-(30) lub 21-12-(26) lub na zamówienie inne składy). Polecam - efekty świetne. Dawka czystego azotu 50-70 kg/ha wiosną. Jesienią oczywiście też trochę w NPKu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 22:06

Mieszanka gorzowska

Panowie potrzebna pomoc przy ustawieniu siewnika Poznaniak 2,70 do siewu Mieszanki Gorzowskiej a mianowicie robiłem próbę kręcona,ustawilem siewnik na C5 wysiew zmniejszony na rolkach do drobnych nasion i wyszło mi jakieś 155 gram po zwazeniu i jak to dalej liczyć proszę o pomoc z góry dziękuję.

Jeśli kręciłeś korbą 19 razy i tyle wyszło,to znaczy,że na hektar wychodzi 15,5 kg.Ustaw na C-6 i pokombinuj z zapadkami,żeby ci wyszło 0,5 kg na wadze,to wtedy będzie 50 kg/ha.

Edytowany przez foka71, 18 sierpień 2016 - 22:07.

#68 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 11:56

Mieszanka gorzowska

Jeśli kręciłeś korbą 19 razy i tyle wyszło,to znaczy,że na hektar wychodzi 15,5 kg.Ustaw na C-6 i pokombinuj z zapadkami,żeby ci wyszło 0,5 kg na wadze,to wtedy będzie 50 kg/ha.

Udało mi się ustawić siewnik dzięki za podpowiedź pozdrawiam.

#69 Share lukaszszczotka16

lukaszszczotka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 19:47

Mieszanka gorzowska ja dziś zasialem 1.5h mieszanki gorzowskiej

#70 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 20:39

Mieszanka gorzowska a czy wałowales?

#71 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 15 wrzesień 2016 - 07:48

Mieszanka gorzowska U mnie sahara problem zaorać bo też bym myślał żeby coś zasiać
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#72 Share zybek2110

zybek2110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 październik 2016 - 22:53

Mieszanka gorzowska

Dzień dobry,

Na pewno żadne opryski nie są potrzebne :)

Uprawa - zależy jaki przedplon i co ma być później. Jeśli obornik no to z zasady lepiej przeorać.

Jeśli ma być kukurydza to albo orka pod M. Gorzowską, a pod kukurydzę uprawa bezoorkowa albo odwrotnie ale proszę pamiętać że pod kukurydzę mamy stosunkowo mało czasu więc nie ma zbytniego sensu przewracanie ziemi wiosną... M. Gorzowska pozostawi glebę stosunkowo w dobrej strukturze...

Nawozy NPK przedsiewnie oczywiście dać należy... ile? Zależy to od zasobności i tego czy zastosuje Pan właśnie obornik (i jaki to obornik).

Wiosną azot, dużo azotu. Osobiście stosuję również potas i siarkę - wszystko kompleksowo jednym zabiegiem - nasz nawóz NK(S). Polecam.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zakupu oryginalnej Mieszanki Gorzowskiej DSV u nas na big-agro.pl

PS Postaramy się w tym roku pokazać na tym forum (i na naszym fb) siew, rozwój jesienny no i efekt na wiosnę :)

a mam takie pytanie po siewie kukurydzy jakimś specjalnym środkiem pryskamy żeby nam nie rosła ta trawa czy np może być taki którym zawsze pryskamy kukurydze ?