Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ82 wyskakuje 6 i 9

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:13

MTZ82 wyskakuje 6 i 9

Wygląda na łożyska. Jak masz czym to można zdjąć kabinę bo zawsze wygodniej się pracuje. A jak nie to da radę tak zrobić tylko więcej trzeba się naskakać. Zdjąć kabinę, odjechać silnikiem, zdemontować trochę hydrauliki, dekiel od skrzyni z lewarkiem bo tam śruby są do mostu, przystawkę do napędu, odjechać można z obudową sprzęgła razem a potem rozjechać jeszcze raz. Zależy jakie narzędzia posiadasz. I wszystkie łożyska sobie wymień żeby mieć na lata spokój i jak wymieniasz koło zębate to zawsze parami co ze sobą współpracują bo inaczej będą Ci wyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ82 wyskakuje 6 i 9 Dzisiaj, 08:42
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:05

MTZ82 wyskakuje 6 i 9

Na 90% jest to nakrętka na wale głównym, odkręć sobie dekiel z boku skrzyni i jakimś łomem porusz za wał główny przód/tył zapewne ma luz.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 16:34

MTZ82 wyskakuje 6 i 9

Heh Pany mam taką zagwozdke to rozkminienia spuszczałem olej ze skrzyni i na magnesie było odgroma wiórów  ale to normalka tylko zastanawiaja mnie takie blaszki mosieżne czy jakies tam co wyleciały przez korek :D dodam tylko tyle ze blokada nie działa i podejrzewam ze pewnie cos sie mogło tam wsypac, a skrzynia po 30 latach chodzi ja miód wszysto fabryka oprócz usczelki od dekla górnego i sprexynki z kulka od zabezpieczenia :D od góry ta skrzynie wyglada jak nowa nie szumi nie trzaska nawet wałek dobrze chodzi dopiero 1 rok temu podciagałem tasmy tylko własnie te blaszki takie co se wylały z olejem co to moze być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share franciszek50

franciszek50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 17:38

MTZ82 wyskakuje 6 i 9

No i w moim Mtz-cie coś sie sypło. Najpierw od czasu do czasu wyskoczyła 9 a ostatnio gdy podczas transportu puszcze gaz to ciagnik tak wyje że nie idzie usiedzieć w nim. Wczesniej cos takiego nie miało miejsca mimo wyskakującej 9. do tego wycia doszło wyrzucanie tej wajchy od żółwia czy jak on się tam zwie. Wyrzuca na wstecznych i biegach polowych. Na szosowych nie ma to miejsca oprócz wstecznego. Od czego zacząć? Ściagać kabine o rozbierać po kolei  ? 

Dodaj odpowiedź