Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

mariuszd93    559

Można nawet  poniżej  10 miesiecy , zdarza sie  że  krowa bydłuje po 3  tygodniach od wycielenia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

@mariuszd93 potwierdzasz to swoimi takimi zarejestrowaniami? Wiem,że kiedyś było coś że pierwsze wycielenie jałówki w wieku min 2lat, max odtatnie wycielenie krowy w wieku 20lat [swoją drogą dziś chyba nie ma krów w tym wieku].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Napisano (edytowany)

Wycielenia z przerwą 10,5 miesięczną to żaden problem,w zeszłym roku miałem przypadek w którym jałówka wycieliła się w 20 miesiącu życia, ot wypadek w trzymaniu cieląt mieszanych w grupie. Żadnych kłopotów z zarejestrowaniem takiego cielaka w arimr nie miałem.Znam przypadki gdzie jałówki mięsne  w stadzie cieliły się w jeszcze młodszym wieku.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Rok temu jałówka wcieliła mi się w 18 miesiącu życia, problemu z rejestracją cielaka nie było. A cielaki od krów zdarzało mi się rejestrować po 9.5 miesiąca po wcześniejszym wcieleniu czyli możesz śmiało rejestrować.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Kuzwa od dwóch tygodni system nie działa.Miał ruszyć od 01.05 i d*pa.teraz niby przerwa do 06 maj.Idz i stój w kolejce a teraz większość składa doplaty.Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie mów że do rejestracji ta sama kolejka co i do dopłat . :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja też zgłosić nie mogę system nie działa 3 jałówki się urodziły i na kartach będzie inna data niż na paszporcie. Wiecie czy może będzie można to reklamować że z powodu systemu przekroczyło się 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To chyba lokalny problem, 26 kwietnia zgłosiłem urodzenie - paszport wydano od ręki, to samo z nową pulą numerów na kolejne urodzenia. Następnego dnia wnioskowałem o duplikaty brakujących kolczyków u bydła i żadnych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

ja też zgłosić nie mogę system nie działa 3 jałówki się urodziły i na kartach będzie inna data niż na paszporcie. Wiecie czy może będzie można to reklamować że z powodu systemu przekroczyło się 7 dni?

Z tego co ostatnio mi mówiono w agencji to to że już nie ma tego obowiązku że do 7 dniu po urodzeniu musisz zgłosić. Chyba ze u Ciebie jest inaczej. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Chodzi mi o zgłoszenia przez internet .Apka nie działa juz dw tygodnie niby z powodu konserwacji serwerów.

To chyba lokalny problem, 26 kwietnia zgłosiłem urodzenie - paszport wydano od ręki, to samo z nową pulą numerów na kolejne urodzenia. Następnego dnia wnioskowałem o duplikaty brakujących kolczyków u bydła i żadnych problemów nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Witam. Miesiąc temu kupiłem krowę, przemieszczenie zostało przekazane do agencji. Dzisiaj chciałem zgłosić duplikat kolczyka i spisać numer z paszportu i okazało się ze płeć ma wpisana jako samiec. I czy teraz w agencji zrobią mi korektę płci? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Gdyby to była sztuka z Twojej hodowli to bez problemu zrobiłbyś to w agencji. Niestety sztuka jest z zakupu, więc  z doświadczenia wiem,że będziesz potrzebował zaświadczenia od weterynarza, że sztuka o danym numerze , jest samicą. Wtedy zrobisz korektę płci i dostaniesz nowy paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowie co zrobić, gdy do agencji zostało zgłoszone ciele z błędną płcią. W tym przypadku jest samica a zgłoszona jest jako samiec. Dodam, że cielak jest kupiony i na paszporcie jest błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Taki błąd trzeba jak najszybciej zgłosić w Powiatowym Biurze Agencji, bo im dłużej tym gorzej dla Ciebie.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Z racji,że cielę jest z zakupu, zaopatrz się w zaświadczenie od weterynarza, że sztuka o nr..... jest płci takiej a takiej i z nim oraz paszportem udaj się do ARiMR po korektę paszportu. Weź ze sobą Księgę Stada, bo pracownik Agencji odnotuje Ci na odpowiedniej stronie fakt w/w korekty i poinstruuje Cię, jak to odnotować w dokumentacji którą jesteś zobowiązany prowadzić. Raczej z tym nie zwlekaj, bo w przypadku kontroli wszystkie okoliczności świadczą na Twoją niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
Dnia 2.01.2018 o 17:59, Fugeo napisał:

Panowie co zrobić, gdy do agencji zostało zgłoszone ciele z błędną płcią. W tym przypadku jest samica a zgłoszona jest jako samiec. Dodam, że cielak jest kupiony i na paszporcie jest błąd. 

korektę powinien zrobić ten u którego urodziło się cielę , może również ten kto kupił ale książka musi być od pierwotnego właściciela ,jeżeli nie da Ci oryginału książki to powinno wystarczyć xero z odpowiednią stroną  (tak załatwiałem) i nie trzeba było żadnego zaświadczenia odnośnie płci  , paszport do odbioru następnego dnia bo to musi zatwierdzić wa-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Sprzedałem krowę - w Zgłoszenie przemieszczenia w typie zdarzenia mam KUPNO/SPRZEDAŻ czyli zgłoszenie podpisuja jednocześnie sprzedający i kupujący. Ja miałem zgłosić to do ARIMR, ale zapomniałem o tym i dzisiaj zgłosiłem to przez internet jako SPRZEDAŻ.

Będzie dobrze czy kupujący powinien jeszcze zgłosić KUPNO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupujący musi zglosic kupno żeby sztuka znalazla się w jego stadzie.

Teraz tylko usunąłeś ją ze swojego stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, soltys147 napisał:

Sprzedałem krowę - w Zgłoszenie przemieszczenia w typie zdarzenia mam KUPNO/SPRZEDAŻ czyli zgłoszenie podpisuja jednocześnie sprzedający i kupujący. Ja miałem zgłosić to do ARIMR, ale zapomniałem o tym i dzisiaj zgłosiłem to przez internet jako SPRZEDAŻ.

Będzie dobrze czy kupujący powinien jeszcze zgłosić KUPNO?

Jeden tylko zgłasza w takim przypadku,czyli tak jak zrobiłeś jest w porządku i więcej nie należy kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wprowadzasz w błąd . Jeden , gdyby podał kupno - sprzedaż . Podał tylko sprzedaż . Paulina dokładnie wytłumaczyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Sołtys ma już wszystko w porządku .  Kupujący musi teraz zgłosić KUPNO . Przez internet nie da się złożyć wspólnego oświadczenia  . Poinformuj go jak najszybciej ... i żeby daty się zgadzały z twoimi . Kłopot będzie jeśli minęło już 7 dni od zdarzenia . Zetorki myślę że ws71 przeczytał tylko połowę  posta Sołtysa :) .

14 godzin temu, soltys147 napisał:

Sprzedałem krowę - w Zgłoszenie przemieszczenia w typie zdarzenia mam KUPNO/SPRZEDAŻ czyli zgłoszenie podpisuja jednocześnie sprzedający i kupujący. 

 

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Wprowadzasz w błąd . Jeden , gdyby podał kupno - sprzedaż . Podał tylko sprzedaż . Paulina dokładnie wytłumaczyła .

Coś  faktycznie popierniczyłem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
Dnia 1.12.2018 o 20:54, soltys147 napisał:

Sprzedałem krowę - w Zgłoszenie przemieszczenia w typie zdarzenia mam KUPNO/SPRZEDAŻ czyli zgłoszenie podpisuja jednocześnie sprzedający i kupujący. Ja miałem zgłosić to do ARIMR, ale zapomniałem o tym i dzisiaj zgłosiłem to przez internet jako SPRZEDAŻ.

Będzie dobrze czy kupujący powinien jeszcze zgłosić KUPNO?

  1. Sołtys , to co w poprzednich postach pisaliśmy , dotyczy składania wniosku papierowego . Jeśli twoje zgłoszenie zostało już zaakceptowane przez pracownika agencji , to na koncie IRZplus kupującego pojawi się jedynka na czerwonym tle przy " propozycje zgłoszeń " . Wystarczy kupującemu kliknąć w tę ikonkę , a następnie  w " złóż dokument " i to wszystko .                                                                                                                                                               Pytanie :  Zamawiał ktoś paszport pocztą ? . W IRZplus jest możliwość wpisania czy chcemy paszport pocztą , czy odbiór osobisty . Jeśli kliknę pocztą , to jak dalej to wygląda . Wiem że trzeba  najpierw zrobić przelew , tylko nie wiem jaki . Dawniej trzeba było jeszcze złożyć wniosek o wysłanie paszportu pocztą . Czy teraz wystarczy tylko kliknąć " odbiór pocztą " ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Mam pytanie, sprzedałem sąsiadowi byka. Zrobiłem u siebie "sprzedaż" ale nie zmieściłem się w terminie tych 7 dni ze zrobieniem "kupna" u sąsiada(wprowadziłem go w błąd bo myslałem że skoro przesunąłem go u siebie to on już nic nie musi robić). Na chwilę obecną zwierzę jest u niego w stadzie, ja mam zdarzenie "pasujące" i niby jest ok ale jednak spóźniłem się z tym o 2 dni. U sąsiada jest czerwona ramka że zdarzenie zarejestrowano "po terminie" Coś mu/mi grozi z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj