Skocz do zawartości

Zdjęcie

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

173 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 19:59

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt A co jak w przypadku kiedy bydło jest na pastwisku i rano miało kolczyki a podczas kontroli po południu brak po jednym na 3 sztukach? A jedno ucho ma tak rozerwane że nie ma gdzie przywiesić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Dzisiaj, 04:05
  •  

#122 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:20

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt W moim powiecie ma być i koniec

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#123 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2013 - 20:56

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt u mnie jałówka ma jedno ucho rozerwane na pół. Przy kontroli powiatowy zauważył że akurat ona jako jedyna w stadzie nie ma jednego kolczyka właśnie na tym przepołowionym uchu, drugi miała i mówi "gdzie kolczyk?" a ja na to "w domu, pokazać?",
on zaś żeby go przynieść i przy nim założyc bo zanotuje w protokole, wkurzyłam się i zapytałam czy jest ślepy i nie widzi że nie ma na czym założyc tego kolczyka jałówce, ucho jest rozerwane całe na pół i nie mam zamiaru męczyć jej, a jak on chce to niech sam zakłada kolczyk na tym biednym uchu.
Odpuścił, ale zapamietał sobie tą krowinkę bo przy nastepnych kontrolach jak ją widzi to nic już nie mówi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 maj 2013 - 11:22

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Czy możecie się zalogować a może mają dlugi weekend , bo ja od kilku dni próbuje i nic.

#125 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 21:49

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt hehehheh może i mają, na ich stronie praktycznie co drugi dzień jest wpis "przepraszamy za utrudnienia.. itd."

ja za to złożyłam wniosek w Agencji o możliwość rejestracji zwierząt przez internet, i dostałam hasło, login do konta przez które mozna składać dopłaty..... a to sa dwie różne sprawy hehehe
nie mam pojęcia kto tam pracuje :D

#126 Share pikul139

pikul139

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:13

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt kto cale rodziny wujek ciotka synitd a jakie jest wasze zdnaie co do ksiazek rejestru bydla tego nowego wzoru miejsca mal a tyle trzeba wpisac za niedlugo jeszcze odcisk ogona zwierzecia i posiadacza bedzie trzeba

#127 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:40

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Witam ,pierwszy raz zapłodniłem stucznie krowę. Podczas rejestracji wpisujemy numer indefikacyjny nasienia ?

Witam ,pierwszy raz zapłodniłem stucznie krowę. Podczas rejestracji wpisujemy numer indefikacyjny nasienia ?

#128 Share Byk1995

Byk1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:03

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt A

#129 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:46

Koledzy mam do was pytanie o wypełnianie księgi rejestracji  bydła , problem polega na tym że ja tą księgę przez wszystkie lata wypełniałem tak piąte przez dziesiąte a teraz chciałem z tym zrobić porządek i wziąłem z biura ARIMR wydruk z wszystkich lat ,czyli zgłoszenia i sprzedaży od roku 2003 ,i tam są dane jaki numer kolczyka miało zwierze ,kiedy się urodziło ,i kiedy było sprzedane , a nie ma danych o numerze matki od której się cielak urodził i jaka była jego płeć .

proszę doradźcie mi jak tą księgę wypełnić , i jeszcze takie pytanie - jak wpisuję urodzenie to mam wpisać w jednym wierszu nr. kolczyka ,data urodzenia ,data przybycia do stada ,kod zdarzenia i czy w rubryce 8a powonieniem wpisać kiedy zwierze ubyło ze stada ? czy dopiero w kolejnych pozycjach ( niżej w księdze )?   

#130 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 23:36

K*urde bodajże kupiec nie dostarczy papierów a mija mi 10 dni do wyrejestrowania co robic, i co moze Arimr zrobic?
ps: po kupcu ślad zaginął...

Edytowany przez karol210, 12 grudzień 2014 - 23:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 13 grudzień 2014 - 20:01

Wnioskuję,że sprzedałeś sztukę , a sprawę zgłoszenia przemieszczenia pozostawiłeś kupującemu? Powinieneś wobec tego wypełnić druczek, zaznaczając zdarzenie "sprzedaż" i udać się do Agencji, wyrazić skruchę i powinno się rozejść po kościach. Kiedyś było takie niepisane prawo, ze jeżeli skorygowało się błąd, zanim oni Cię dopadli- to kary nie było. Mam nadzieję, że dalej to obowiązuje. W każdym razie odradzam chowanie głowy w piasek, bo sprawa może stać się poważna.Powodzenia i napisz jak to się skończyło w Twoim przypadku :)

#132 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:51

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Karolu arimr z automatu nasyla kontrole powiatowego lekarza weterynarii jeżeli minelo 7 dni. Kontrolę możesz mieć gdzieś nawet za pol roku. U mnie się to skonczylo punktami karnymi na protokole co przelicza pewnie na pieniądze z doplat.

#133 Share rolniklodzkie

rolniklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:50

nieprawda nieraz zdazylo mi sie przekroczyc termin zgloszenia wyrejestrowania a ostatnio ponad miesiac przekroczylem a pani w arimr tylko sie usmiechnela i powiedziala ze troszke poźno i nie prawda ze kontrole automat przysyla bo gospodarstwo mam juz 5 lat i jeszcze nigdy nie mialem kontroli a juz na poczatku przekraczalem terminy niestety taka mam prace a gospodarstew zajmuje sie tak troszeczke zeby dorobic.

#134 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 09:46

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Napisalem to co mi powiedzial lekarz na kontroli. Tez nie raz przekraczalem terminy ale dopiero w tym roku mialem z tego powodu kontrole. zasady wzajemnej zgodności obowiązują wiec muszą być i kary.

#135 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 10:36

Karolu arimr z automatu nasyla kontrole powiatowego lekarza weterynarii jeżeli minelo 7 dni. Kontrolę możesz mieć gdzieś nawet za pol roku. U mnie się to skonczylo punktami karnymi na protokole co przelicza pewnie na pieniądze z doplat.

tez miałem tak samo i z dopłat 500 zł poleciało

#136 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 luty 2015 - 14:10

Moja kontrola skutkowała odebraniem 5% dopłat.  Także terminów trzeba pilnować bo sie nie opłaca 

#137 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 10:56

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Mam pytanie omylkowo zarejestrowalem jaloweczke Mo jako byka co zrobic aby to skorygowac
?

#138 Share Ela1971

Ela1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 09:34

Musisz iść do arimr i powiedzieć o co chodzi.Wypełnisz nowy druczek jako korekta i wtedy dostaniesz nowy prawidłowy paszport.

#139 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 19:29

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt dziękuję za odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 19:40

Mam pytanie omylkowo zarejestrowalem jaloweczke Mo jako byka co zrobic aby to skorygowac
?

A   w  ,,naszej''   agencji  w  takim wypadku  wysyłają  do weterynarza  -  on wystawia  druczek  ,,co to''   jałówka  czy byk i z tym  do  nich.   Sąsiad  tak miał.