Skocz do zawartości

Zdjęcie

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

173 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 październik 2009 - 17:48

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt A paszporty pocztą przyślą czy trzeba po nie jechać??

Tak chodziło mi o zgłaszanie, sam nie wiem dlaczego napisałem zamawianiu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Dzisiaj, 17:47
  •  

#42 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 październik 2009 - 19:15

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt No to fajnie, dzięki za info
Jutro w takim razie składam wniosek
A na ten login długo się czeka?
Bo mam też jednego byczka do rejestracji to może poczekam sobie z nim żeby był zgłoszony przez net :]
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 10:59

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Paszport trzeba odebrać samemu :) No ale możesz zarobić przy okazji. Ja ostatnio odbierałem od 2 sztuk.

Nie wiem ile teraz trzeba na to czekać. Ja to już dawno to mam.
Byczka zgłoś jeszcze normalnie. Następnego zgłosisz z kompa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 październik 2009 - 11:35

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Eee to lipa trochę, bo na zarejestrowanie cielaka jest czas chyba 7 czy 14 dni to i tak przy okazji w tym czasie do agencji można zajechać i zarejestrować

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 12:49

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt 7 dni. Ale sobie dziś zarejestrujesz a paszport odbierzesz za miesiąc.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 październik 2009 - 15:06

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Dziwna sprawa, miła pani w powiatowym biurze moim (poznań) powiedziała mi że oni generalnie to odradzają u siebie używanie zgłoszeń przez internet...
Na co ja jej mówię że wiem, iż hodowcy z tego korzystają i są zadowoleni, a ona że lepiej nie bo są jeszcze błędy i nie działa poprawnie, ona wniosek może przyjąć ale cudów niby nie będzie...
Nic z tego nie rozumiem
Wniosek złożyłem, bo co w końcu, jest system ludzie mówią że działa to ja też chce mieć cyfrowe stado bydła :)
ja rozumiem że cudów nie ma ale miałem wrażenie że Pani się chyba trochę boi tego systemu, albo ktoś jej naopowiadał
a swoją drogą już naprawdę nic nie mówię bo UE wymagała od Polski wdrożenia tego całego internetowego IRZ do funkcjonowania do końca 2007 roku podobno
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:22

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Boi się o swoją prace. Jak każdy zacznie zgłaszać przez neta to nie będzie ona tam już potrzebna.

bullet_black.png

#48 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:58

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt tak jak mówisz..
ale moim zdaniem lęk nie uzasadniony bo i tak ktoś te zgłoszenia musi zatwierdzić, wydrukować paszporty, przygotować decyzje na kolczyki etc etc całą drogę administracyjną przeprowadzić
to nie ma służyć zlikwidowaniu miłych pań z agencji tylko nam życie ułatwić żeby niby tyle nie jeździć i papieru marnować, bo nikt nie zaprzeczy że w 7 dni od tak dla przykładu urodzenia wiele rzeczy wydarzyć się może i człowiek zgłoszenia nie zdąży zawieźć (bywało)

no i czy tak wszyscy od razu przejdą na to?
według mnie nie, dzisiaj stałem pół godziny w kolejce właśnie do Pań od rejestracji bo było dużo ludzi z jakimiś zgłoszeniami, a nawet potem jak się rozluźniło to i tak na brak pracy Panie raczej nie narzekały (no pomijam ewentualnie te momenty kiedy odbierały prywatne telefony i wysyłały kogoś tam - najwyraźniej współpracownika po jedzenie do sklepu)
no nic, zobaczymy jak dostane login czy to działa i czy tak bardzo jest to straszne :)
- Oh damn!

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2009 - 17:07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt No ty musiałeś tam jechać, postać w kolejce i wrócić. Ile czasu ci to wszystko zajęło i jaki koszt podróży??
Ja w kilka min na spokojne nie ruszając tyłka z łóżka mogę to samo zrobić za darmo. :)

W tako pogodę jak mam dziś to nawet nie chce mi się wyjść na podwórko a co dopiero jechać do biura agencji 25km w jedno stronę.

bullet_black.png

#50 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 luty 2010 - 20:31

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie
Kolega z innego forum(nie rolniczego) ma problem, a mianowicie przysłał mi taką wiadomość
Cytat
"Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich zgłosili do agencji jako kupione.
Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?"
Z uwagi że ja specjalizuję się w drobiu to nie mogę mu pomóc bo nie wiem jak to jest z tymi kolczykami .
Czy moglibyście udzielić Mi informacji jak to załatwić.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Madzia91

Madzia91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:19

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Mój tata złożył wniosek i dopiero po miesiącu przysłali nam login i hasło. Ale za to jest to teraz dużo bardziej wygodniejsze i...TAŃSZE.
ALL RIGHTS RESERVED

#52 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:23

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt @Ferdek1
hmm wg mnie najprościej to wystarczy że twój znajomy zgłosi sprzedaż na normalnym formularzu zgłoszenia,
jedyne co jest problemem to że musi posiadać numer siedziby stada tego producenta któremu sprzedał - numer siedziby stada to najczęściej numer ewidencyjny producenta plus 3 cyfry dodatkowe
wtedy te sztuki w ewidencji będą własnością kupującego - warto mieć jakąś fakturę bądź rachunek na potwierdzenie sprzedaży

To można zrobić po czasie tłumacząc chęcią uzupełnienia dokumentacji, żadnej kary za to nie dostanie raczej, gorzej będzie jak wpadną mu na kontrole i wykryją taki brak, wtedy będzie spory problem

Inna wersja to załatwianie lewych dokumentów z jakąś zaprzyjaźnioną ubojnią, lub uboju gospodarczego z zaprzyjaźnionym weterynarzem, ale tych rozwiązań nie polecam
Lepiej będzie jak zgłosi sprzedaż bo i nie jego problem wtedy i zgodnie z prawdą załatwione
- Oh damn!

#53 Share adrianoo

adrianoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 22:28

Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie
Kolega z innego forum(nie rolniczego) ma problem, a mianowicie przysłał mi taką wiadomość
Cytat
"Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich zgłosili do agencji jako kupione.
Z uwagi że ja specjalizuję się w drobiu to nie mogę mu pomóc bo nie wiem jak to jest z tymi kolczykami .

Z tym jest problem jeśli niema ani paszportu ani numeru stada do którego sztuki poszły, będzie bardzo trudno z nimi coś zrobić, kiedyś jeszcze była możliwość "wyrzucenia" sztuki ze stada która urodziła się przed 2003 rokiem jak dobrze pamiętam teraz już takiej możliwości niema, jedyne rozwiązanie "prawne" to podczas kontroli kolczyków wystawiają Ci protokół z którym należy się udać do agencji i Powiatowy lekarz weterynaryjny może zalecić wyrzucenie nie posiadanej sztuki, jeśli są to byki to niema z tym problemu a natomiast jeśli są to krowy człowiek z agencji musi wysyłać wniosek do warszawy o sprawdzenie czy dana krowa nie miała jakiś zdarzeń (wycielenia etc.) i wtedy to schodzi dość sporo czasu. Jeszcze można wyrobić duplikat paszportu i zrobić ubój z konieczności w warunkach domowych chyba jest coś takiego, ale to trzeba mieć jakiegoś zaufanego lekarza weterynarii który to weznie na swoja głowę bo gdyby odnalazł się właściciel danych sztuk i zaczął z nimi robić jakieś zdarzenia (tzn chciał je na siebie przerejestrować) wtedy byłyby już niezłe nieprzyjemności

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 11:11

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Działa wam strona do zgłaszania??

bullet_black.png

#55 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 25 marzec 2011 - 11:28

Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie
Cytat

Jeśli ci "nieuczciwi" sprzedali krowy na rzeź to nie powinno być problemów z załatwieniem sprawy (będzie zapis w systemie że trafiła do ubojni). Jeśli przerobili te krowy na kiełbasy w własnym zakresie to jest problem i będzie trzeba zrobić przemieszczenie do nieznanej siedziby stada (agencyjny kosz) ale z tym to sporo papierków jest.

@andrzej2110- strona do IRZ działa.

Edytowany przez slaw17, 25 marzec 2011 - 11:30.

antyfan AF

#56 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:46

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Faktycznie już działa. Od kilku dni mi nie otwierała się.

bullet_black.png

#57 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 17:22

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt elektroniczny system IRZ działa już bez problemów około pół roku, wcześniej było troszeczkę kłopotów

#58 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 25 marzec 2011 - 18:47

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Dzisiaj przeczytałem w "hoduj z głową" że Bruksela zafunduje elektroniczną identyfikację bydła i świń na nasz koszt.:( I niestety za rok lub dwa będzie kolczykowanie kosztowało więcej. ;[
antyfan AF

#59 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:44

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Jak się zalogować pierwszy raz bo otrzymałem kod i hasło ale nie działa???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:39

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt Pewno serwer przeciążony. Spróbuj innym razem.

bullet_black.png