Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

To jest na stronie ARiMR !-tylko zaszyte w kącik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Odświeżę temat.

Ktoś zgłaszał przez neta?? Jak jest z paszportem?? Przyślą pocztą czy trzeba samemu odebrać w dogodnym terminie?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Ostatnie urodzenia już zgłaszałem przez internet ;) , od około dwóch miesięcy działa prawidłowo! Po paszport udaję się sam do biura - przy okazji, najwcześniej po upływie 1 dnia. Zamówione duplikaty kolczyków same ( pocztą ) dotarły do domu. Z wysyłaniem paszportów to można się porozumieć w biurze??? Czyli samemu zapłacić za ich wysyłkę??? Tego nie sprawdzałem.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja zgłosiłem na Początku stycznia. Narazie nie miałem czasu tam się wybrać osobiście a myślałem ze przyślą poczto.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Z pocztą mieli wcześniej problemy - bo ginęły wysyłane paszporty, dlatego "z reguły" tego rozwiązania nie stosują. A tak mają podpis: "odebrałem osobiście" i wszystko pasuje w IRZ.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Ja zgłaszam już od sierpnia i bez problemu potem tylko zajeżdżam odbieram paszporty podpisuje i wszystko bez stania w kolejce i czekania na paszport kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

I na jakich zasadach w końcu jest te całe zmieszanie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Wszystko jest ok. U mnie to działa. :)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Użytkując cały ten system, jestem zadowolony :) , nie potrzeba wypełniać papierów, nie ma zamieszania, a co do odbierania paszportów to żaden problem, bo często jesteśmy w biurze powiatowym.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zamawiał ktoś kolczyki przez neta?? Jeśli tak to niech napisze dokładnie jak to się odbywa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Zamawianie kolczyków przez neta odradzili nam pracownicy agencji, ponieważ przy zamawianiu składa się opłatę za paszporty do zamówionej liczby kolczyków, i tu pojawia się problem, aby dokonać daną płatność jeżeli zamówiliśmy kolczyki internetem. Ojciec osobiście wypełnił papier w agencji i opłacił paszporty i jest git, kolczyki już są w domu :) . Natomiast przy zamawianiu duplikatów wszystko idzie sprawniej, bo one są od razu wprowadzone do systemu, a opłata pobierana jest przy odbiorze.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Hej a trzeba mieć w końcu ten podpis elektroniczny czy nie? Bo kiedyś jakieś takie wieści chodziły

ja do swojego biura nie mam daleko, po za tym miłe panie są więc zawsze jeżdżę :) , ale tak sobie myślę żeby zrobić sobie ten login itd

Bo może będzie wygodniej :)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie potrzeba podpisu. Ja zgłaszam teraz przez neta.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zamawianiu?? Chyba zgłaszaniu.

 

Nie jest to trudne. Wchodzisz na stronę https://www.doplaty.gov.pl/ckirz-web/index.jsp , logujesz się, potem klikasz składanie dyspozycji, następnie Zgłoszenie bydła do rejestru, wypełniasz pola, klikasz weryfikuj, jesli nie ma błędów klikasz zapisz a potem zakończ. Cielak zgłoszony.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A paszporty pocztą przyślą czy trzeba po nie jechać??

 

Tak chodziło mi o zgłaszanie, sam nie wiem dlaczego napisałem zamawianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

No to fajnie, dzięki za info

Jutro w takim razie składam wniosek

A na ten login długo się czeka?

Bo mam też jednego byczka do rejestracji to może poczekam sobie z nim żeby był zgłoszony przez net :]


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Paszport trzeba odebrać samemu :) No ale możesz zarobić przy okazji. Ja ostatnio odbierałem od 2 sztuk.

 

Nie wiem ile teraz trzeba na to czekać. Ja to już dawno to mam.

Byczka zgłoś jeszcze normalnie. Następnego zgłosisz z kompa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Eee to lipa trochę, bo na zarejestrowanie cielaka jest czas chyba 7 czy 14 dni to i tak przy okazji w tym czasie do agencji można zajechać i zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

7 dni. Ale sobie dziś zarejestrujesz a paszport odbierzesz za miesiąc.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Dziwna sprawa, miła pani w powiatowym biurze moim (poznań) powiedziała mi że oni generalnie to odradzają u siebie używanie zgłoszeń przez internet...

Na co ja jej mówię że wiem, iż hodowcy z tego korzystają i są zadowoleni, a ona że lepiej nie bo są jeszcze błędy i nie działa poprawnie, ona wniosek może przyjąć ale cudów niby nie będzie...

Nic z tego nie rozumiem

Wniosek złożyłem, bo co w końcu, jest system ludzie mówią że działa to ja też chce mieć cyfrowe stado bydła :)

ja rozumiem że cudów nie ma ale miałem wrażenie że Pani się chyba trochę boi tego systemu, albo ktoś jej naopowiadał

a swoją drogą już naprawdę nic nie mówię bo UE wymagała od Polski wdrożenia tego całego internetowego IRZ do funkcjonowania do końca 2007 roku podobno


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Boi się o swoją prace. Jak każdy zacznie zgłaszać przez neta to nie będzie ona tam już potrzebna.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

tak jak mówisz..

ale moim zdaniem lęk nie uzasadniony bo i tak ktoś te zgłoszenia musi zatwierdzić, wydrukować paszporty, przygotować decyzje na kolczyki etc etc całą drogę administracyjną przeprowadzić

to nie ma służyć zlikwidowaniu miłych pań z agencji tylko nam życie ułatwić żeby niby tyle nie jeździć i papieru marnować, bo nikt nie zaprzeczy że w 7 dni od tak dla przykładu urodzenia wiele rzeczy wydarzyć się może i człowiek zgłoszenia nie zdąży zawieźć (bywało)

 

no i czy tak wszyscy od razu przejdą na to?

według mnie nie, dzisiaj stałem pół godziny w kolejce właśnie do Pań od rejestracji bo było dużo ludzi z jakimiś zgłoszeniami, a nawet potem jak się rozluźniło to i tak na brak pracy Panie raczej nie narzekały (no pomijam ewentualnie te momenty kiedy odbierały prywatne telefony i wysyłały kogoś tam - najwyraźniej współpracownika po jedzenie do sklepu)

no nic, zobaczymy jak dostane login czy to działa i czy tak bardzo jest to straszne :)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No ty musiałeś tam jechać, postać w kolejce i wrócić. Ile czasu ci to wszystko zajęło i jaki koszt podróży??

Ja w kilka min na spokojne nie ruszając tyłka z łóżka mogę to samo zrobić za darmo. :)

 

W tako pogodę jak mam dziś to nawet nie chce mi się wyjść na podwórko a co dopiero jechać do biura agencji 25km w jedno stronę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Jeżeli piszę nie w temacie to proszę moda o przeniesienie

Kolega z innego forum(nie rolniczego) ma problem, a mianowicie przysłał mi taką wiadomość

Cytat

"Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich zgłosili do agencji jako kupione.

Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?"

Z uwagi że ja specjalizuję się w drobiu to nie mogę mu pomóc bo nie wiem jak to jest z tymi kolczykami .

Czy moglibyście udzielić Mi informacji jak to załatwić.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj