Ferdek07

Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt

Polecane posty

mariuszd93    559

Istnieje taka opcja jak przemieszczenie do siedziby stada o nieznanym numerze- może jej dokonać w czasie kontroli inspektor VET lub ARIMR, jeśli to kontrola na własne życzenie nie będzie skutkowała raczej żadnymi konsekwencjami- zależy jak ci lubią....Na podstawie protokołu z kontroli na miejscu o braku zwierząt w stadzie zdejmą ci je i spokój- przerobiłem to osobiście i nikt się nie krzywił- legalnie i bezproblemowo- powodzenia

 

Taka opcja owszem istnieje ale na sztuki zbyte kilka lat temu , teraz nie przejdzie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nic a nic nie czepiali się?

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

w mojej okolicy nie przeszła by taka opcja , a z ARiMR miałem do czynienia z 3 okolicznych powiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

ubywały przez kilka lat i w ciągu ostatniego okresu też ubyły a datą ubycia oficjalnie została data kontroli tzn. listopad 2012- więc wtedy ubyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Taka opcja jest oficjalnym sposobem nie są to żadne przekręty ,sam z tego korzystałem ale teraz nie przejdzie zwłaszcza na sztuki które nie mają jeszcze roku


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Rzeczywiście mam, żona jest wetem, ale to naprawdę była oficjalna droga- zgłosiłem wpierw a ARIMR taką sytuację, potem w inspekcji i przyjechali i zrobili protokół i zeszły ze stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Zapytaj swoją żonę czy u każdego innego weterynarza da się to załatwić w mormalny bezproblemowy sposób i czy inna Agencja nie będzie wnioskować o ukaranie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam panowie, niewiem czy w dobrym dziale pisze ale mam pytanie jakie konsekwencje grożą za niewyrejestrowanie bydła ( bydło zostało sprzedane kilka lat temu na targowisku a kupujący nie zgłosił kupna) a ja nie mam danych kupującego. Przerabiał ktoś z wasz taki temat? Z góry dziękuje za jakąś podpowiedz pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam, robert983 czyli ta sztuka nadal widnieje u Ciebie na stanie w systemie ARiMR ? Więc moim skromnym zdaniem w biurze napiszesz oświadczenie jak ta sprawa wygląda od Twojej strony że nie zostało zgłoszone przemieszczenie przez kupującego ale problem tkwi w tym, że nie masz danych tej osoby... Nikt na stan sobie jej nie weźmie nawet jeśli miałbyś jakieś podejrzenia kto to mógł być, więc pozostaje Ci złożenie prośby o kontrolę na miejscu albo przez pracownika ARiMR albo Lekarza Powiatowego. Po wpłynięciu raportu z kontroli przeprowadzonej u Ciebie do Biura Powiatowego ta sztuka zostanie zdjęta z Twojego stada bez żadnych sankcji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

U Was nie ma kontroli?Czy to warto tak kombinować ?. Najlepiej jechać na bieżąco.Znajomy miał już dwie sprawy sądowe, pierwszą za zbyt późne zarejestrowanie urodzenia, drugą za niepoinformowanie powiatowego lekarza o padnięciu przed odbiorem do utylizacji.U mnie brakowało dwóch pojedynczych kolczyków na uszach i z weterynarii zablokowali mi sprzedaż ze stada, dodatkowo może być kara pieniężna, ale o tym dowiem sie gdy dostanę decyzję o dopłatach.Gdybym miał więcej ziemi to zaraz zlikwidował bym produkcję zwierzęcą...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienekk    0

-- połączono --

 

witam. jestem jeszcze młody i chciałbym dowiedziec sie czy mozna zarejestrować bydło które ma juz około 300kg.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Jak masz swoje Krasule to zgłaszasz,że urodziły się bliźnięta i po sprawie.Potem można na forach się chwalić,że w rok na sianie i wodzie osiąga się super przyrosty!(To tak na marginesie i na wesoło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Nawiązując do mojego poprzedniego posta: dziś dostałem decyzję, ponad 3 % obcięcia.Za śrutę na posadzce w paszarni, za nieświeżą powłokę na ścianach w pomieszczeniu ze schładzalnikiem, no i najważniejsze brak pojedynczych kolczyków u trzech sztuk krów. A sąsiad obok sprzedaje brązowe mleko i jest super. Aha PANI z weterynarii ochraniacze na obuwie pirdol%^&a na podwórko i pojechała, szkoda że zdjęcia nie zrobiłem...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

no to nie ciekawie macie z tymi powiatowymi,,, ja miałam w tamtym tyg. kontrol z powiatu, było ich dwoje, pobrali próbki pasz, sprawdzili dokumentację, oczywiście nie było do końca tak jak trzeba, bo przegląd dojarki był już nie ważny, i nie miałam świadectwa z sanepidu o jakości wody z wodociągu, nie prowadzony rejestr pasz i środków chemicznych. Kolczyki za to były ok, choć księgi nie sprawdzali. W każdym razie akurat oni są w porządku, trzeba być człowiekiem czasami dla innych też a nie oprawcą. Certyfikat dostałam, z tym ze mam 3 tyg. na dostarczenie tego przeglądu dojarki.

 

ale wiem, że jest taka młoda weterynarka świeżo po studiach pracująca w inspektoriacie, której całe szczęście już nie dopuszczają do kontroli , bo gdyby mogła to pozamykałaby większość gospodarstw, lub ponakładałaby grzywny, jak to miało miejsce w ubiegłum roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

A co jak w przypadku kiedy bydło jest na pastwisku i rano miało kolczyki a podczas kontroli po południu brak po jednym na 3 sztukach? A jedno ucho ma tak rozerwane że nie ma gdzie przywiesić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

u mnie jałówka ma jedno ucho rozerwane na pół. Przy kontroli powiatowy zauważył że akurat ona jako jedyna w stadzie nie ma jednego kolczyka właśnie na tym przepołowionym uchu, drugi miała i mówi "gdzie kolczyk?" a ja na to "w domu, pokazać?",

on zaś żeby go przynieść i przy nim założyc bo zanotuje w protokole, wkurzyłam się i zapytałam czy jest ślepy i nie widzi że nie ma na czym założyc tego kolczyka jałówce, ucho jest rozerwane całe na pół i nie mam zamiaru męczyć jej, a jak on chce to niech sam zakłada kolczyk na tym biednym uchu.

Odpuścił, ale zapamietał sobie tą krowinkę bo przy nastepnych kontrolach jak ją widzi to nic już nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Czy możecie się zalogować a może mają dlugi weekend , bo ja od kilku dni próbuje i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

hehehheh może i mają, na ich stronie praktycznie co drugi dzień jest wpis "przepraszamy za utrudnienia.. itd."

 

ja za to złożyłam wniosek w Agencji o możliwość rejestracji zwierząt przez internet, i dostałam hasło, login do konta przez które mozna składać dopłaty..... a to sa dwie różne sprawy hehehe

nie mam pojęcia kto tam pracuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj