Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 + cyklop

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:05

T-25 + cyklop przeciez jedne trole sa wiesze a drogie mniejsze Moze jedni mówia o wiekszym a drudzy o mniejszym. Czy sie myle?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 + cyklop Dzisiaj, 22:57
  •  

#22 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 17:33

T-25 + cyklop U nas podczepia sie T-25 do nója starego jak swiat ale daje sie mu pelne obroty, troche go rzuca jak sie rusza ramieniem ale co tam. Jakos daje rade i swietnie sluzy.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#23 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 17:33

T-25 + cyklop U nas podczepia sie T-25 do nója starego jak swiat ale daje sie mu pelne obroty, troche go rzuca jak sie rusza ramieniem ale co tam. Jakos daje rade i sluzyc bedzie dalej ( miejmy nadzieje)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 08:34

T-25 + cyklop A właśnie że rusek da rade z trolem bo ja go mam i daje rade wstawie zdjęcia jak będę ładował bo narazie jest zdjęcie 3P bo ruskiem bylem orać. A jaki ciapek ma udźwig (w kg) A ja wam powiem ile ma rusek. Ruski mają silny udżwig może wolniejszy przy obciążeniu ale mocny, bo my jak przerobiliśmy stary siewnik konny z 1956r na zawieszany. Siewnik wąski ale ma ponad 0,5t bo rama i skrzynia są z grubego żeliwa. To koleś co przerabiał to powiedział że ten twój rusek tego nie podniesie. Kupa dymu a siewnik momentalnie podniesiony. To kazał opuścić i wtedy koleś wszedł na siewnik a sam ważył koło setki i to samo kupa dymu a siewnik, fakt że miał co robić ale było wspomaganie
Mój Wladimirec podbija świat

#25 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 13:21

T-25 + cyklop Ja osobiście użytkuje taki zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony. Władek ma dość siły żeby pracować z cyklopem a do tego jest bardzo oszczędny.Przy ciągłej pracy spala ok 3-3,5 litra na godzine więc wydaje mi sie ze to nie jest dużo. Moc wystarczająca nawet jeśli nie idzie na maxymalnych obrotach. Ja osobiście mam założoną nową pompe w cyklopie i możecie nie wierzyć ale kosiarke rotacyjną podniesie na wolnych obrotach i wcale go nie dławi.Jedyny problem może być z transportem bo władek jest trosze za lekki a jak by nie patrzeć to cyklop swoje waży( zwłaszcza jeśli skrzynia od przciwwagi jest załadowana do pełna). Mogą być problemy z ruszaniem jeśli popracujemy troszke na miękkim i podmokłym terenie kiedy koła cyklopa sie zapadną ale ja osobiście nie moge narzekać na ten zestaw. Pracuje mi sie nim bardzo dobrze a przede wszystkim tanio

ps. Jeśli nie wiesz jak zrobić zaczep do cyklopa to moge ci wysłać kilka fotek jak to wygląda w moim wykonaniu

#26 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 23 marzec 2008 - 14:27

T-25 + cyklop no jesli masz ochote to mozesz wysłac napewno sie przyda
mail : mati1993pl@gmail.com

#27 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 15:55

T-25 + cyklop to jutro zrobie fotki i wrzuce na AF do wynalazków i udoskonaleń. jak wrzuce to tu napisze

#28 Share marczi80

marczi80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 21:20

T-25 + cyklop t-25 + ladowacz cyklop T-214 to super zestaw uzytkuje juz taki sprzet kilka lat i jest naprawde spoko,po pierwsze to niskie spalanie po drugie wieksze obroty na walku w porownaniu z c-330m (taki sprzet tez mam a cyklop to tylko podpinam do t-25)i cyklop chodzi idealnie nawet na niskich obrotach silnika,warunek jesli pompa w ladowaczu jes ok

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 23:16

T-25 + cyklop

co daje radę? na pewno trola nie da rady podnieść bo ja mam trola , dwie 60-tki, mf 255 i mogę tyle powiedzieć ze mf ledwo co daje rade podnieść ale tylko jak dobrze sie ustawi na cięgle :angry: a 60-tka podnosi normalnie :) i nie kłam ze taki mały ciągnik co ma 25 koni daje rade trola podnieść bo to jest śmieszne :) kłamca jesteś i tyle :angry:

Nie gadaj takich glupot kolejny znawca od nie swojego sprzetu się znalazl :angry: :angry: :) Jak mnie to wkur... jak się nie znasz to się nie wpir... a że ci mf ledwo podnosi to nie znaczy że władek ma nie podnieść władek ma 600kg udźwigu i spokojnie więcej targnie, bo wiem co mam, do władka z tych cykopów co znam to podczepi wszystkie, trola, czy tam ciaganego, on da rade, chociaż jak mój brat ładuje 3P to słychać po silniku jak pełne widły chwyci tego przepalonego gnoju

#30 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 09:55

T-25 + cyklop Ja miałem T25 i mam Trola, z Trolem chodził spokojnie, na wysokich obrotach, nie było problemu najmniejszego, natomiast przy oryginalnym dolnym zaczepie Władymirca nie da się cyklopa zaczepić, to znaczy zaczepić się da, ale potem nie da rady wałka podłączyć. Co do współpracy z Cyklopem to ogólnie rzecz biorąc może to się źle odbić na ciągniku (aby ładowacz odpowiednio pracował trzeba utrzymywać wysokie obroty). Obecnie MF255 na lajcie z Trolem współpracuje, a z cyklopem wydawał takie dźwięki (ryk jakby tłumika nie miał na max. obrotach) jakby korbowód miał wyjść mu bokiem z bloku... ja osobiście nie ryzykowałbym zaczepiania T25 do Cyklopa :)
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 10:18

T-25 + cyklop @mf255 a dlaczego sądzisz że sie może źle odbić na ciągniku? i dlaczego musi mieć wysokie obroty?? Ja mam regenerowaną pompę w cyklopie i władek wcale nie musi dostawać wysokich obrotów żeby dało sie normalnie pracować i wcale nie jest jakoś zbytnio przejęty tą pracą. Owszem jak nabiore pełne widły i wyciągne ramie na max odległość to coś tam czuje ale nie ma tak jak piszesz żeby mu Bóg wie jakie problemy sprawiało...może poprostu ty masz jakiegoś felernego tego ferdka skoro przy cyklopie ci tak stęka...

#32 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 10:24

T-25 + cyklop Aby ładowacz miał odpowiednie ciśnienie oleju, pompa musi mieć odpowiednie obroty, a żeby miała odpowiednie obroty to odpowiednie obroty musi mieć WOM, jeśli praca ma sprawnie iść ciągnik musi mieć wysokie obroty. Jeśli nie w kryzysowej dla niego sytuacji zgaśnie. Pracując na podwyższonych obrotach i pod dużym obciążeniem ciągnik szybciej się eksploatuje.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#33 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2008 - 11:44

T-25 + cyklop ja osobiście nie mam cyklopa ale wujek miał i zaczepiał do MF 235 z 1992roku radził sobie dobrze więc nie widzę przeszkód aby T-25 pracował z trolem
że ciągnik się szybciej wyeksploatuje to każdy wie

#34 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 12:34

T-25 + cyklop Z trolem owszem...jak już pisałem my takiego zestawu używaliśmy, ale przy cyklopie to bym się o niego bał...
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#35 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 19 lipiec 2008 - 16:24

T-25 + cyklop Mój władimirec robi w cyklopie już pare lat i wszystko jest ok. a co do trola to szkoda by było wykończyć władimirca w tym trolu... szkoda zachodu do władimirca to tylko cyklopa.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#36 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 lipiec 2008 - 13:12

T-25 + cyklop Ja podpinałem cyklop pod t25 i nie miał ciężko ale trola nie podpinałem i nie wiem jak tam jest ale widziałem C 330 w trolu i miał lekko

#37 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 13:17

T-25 + cyklop Trol ma mniejszy udźwig niż cyklop, w ogóle jest mniejszy, przez co mały ciągnik ma lżej.
No więc do wszystkich światłych praktyków, ciągnik jest skonstruowany, aby wytrzymać większe obciążenie niż to które podane jest w danych technicznych. Podobnie jest z innymi maszynami. Jeśli jednak dopuszczalna granica jest zbyt notorycznie przekraczana, doprowadza to do szybkiego wyeksploatowani maszyny i/lub awarii (często poważnych).

PS. Według danych producenta minimalna wymagana moc ciągnika współpracującego z ładowaczem T-214 CYKLOP to 45 kW, natomiast T25a ma 22,5 kW (taka ciekawostka, ładowacz T-274 TROLL potrzebuje 22 kW)
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#38 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 14:01

T-25 + cyklop ..

Edytowany przez t25aaa, 08 grudzień 2012 - 19:58.

#39 Share czesio9993

czesio9993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:51

T-25 + cyklop ja do mojego władka podczepiam juz cyklop 18 lat i jest wystarczający do tego i nietrzeba dawac gazu do oporu :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:06

T-25 + cyklop

A co to jest, jakiś wielki ciężar ?? 330 daja radę, a T-25 ma niewiele słabszy podnośnik, ale da radę.

raczej ciut silniejszy podnośnik panie kolego, zalezy od modelu 600 lub 800kg mój tam rozsiewacz pol tony fulll podnosi bez problemow, więc 600 ma napewno :rolleyes: