Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka WSK 125

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2008 - 18:06

Przeróbka WSK 125 Witam. mam pytanie czy można przerobić WSK 125 na taki motor bardziej pociągiwy typu MINICIĄGNIK. dokładnie to czy można przerobić tył czyli odjąć tylnie koło a założyć dwa od malucha w rozstawie np.1m. może ktoś z was ma takie cudo. dajcie zdjącia i piszcie co o tom sądzicie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka WSK 125 Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 luty 2008 - 19:40

Przeróbka WSK 125 Moim zdaniem zabawa nie warta zachodu... Przerobiliśmy wsk i założyliśmy 2 koła od zagrabiarki z tyłu. Trochę zabawy było, ale silnik szybko stracił moc. Lepiej jest kupić jakiś mikrociągniczek ściągnięty z np. Niemiec za kilka groszy i na pewno lepiej na tym wyjdziesz. Chcąc przerobić profesjonalnie wsk to trzeba by było jakieś przekładnie, skrzynie, dyfer, ale to wszystko na nic bo silnik nie da rady...

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2008 - 19:47

Przeróbka WSK 125 Silnik może by dał radę, ale nie opłaca się go zamęczać. Jak masz dobry silnik w WSC-e to lepiej go nie przerabiaj bo straci moc i będzie po dobrym silniku. Wtedy cię by trochę wyniósł kapitalny gdyby wał poszedł lub tryby. Sam mam WSK-ę i we wakacje zrobiłem zaczep taki do wózka i jak go podczepiłem to miała co ciągnąć i jeszcze gdy naładowałem do niego piasku to ledwo co pod wał podjechałem. Mogę ci powiedzieć, że lepiej tak jak kolega wyżej napisał kupić sobie jakiś ciągniczek...

#4 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:01

Przeróbka WSK 125 Mój kolega kilka lat temu zrobił taki wechikuł. Ale od WSK był tylko silnik. Reszta to była Syrena :D . Cala buda byla odcięta, została podłoga , rama( Syrena była na ramie) i skrzynia biegów z półosiami. Silnik WSK byl umocowany poprzecznie na specjalnym stojaczku a chłódzenie dawał specjalny wiatrak. Do wałka wychodzącego ze skrzyni była przyspawana zębatka i łańcuch łączył ją z silnikiem. Co ciekawe było 12 biegów do przodu i 4 do tyłu. Sprzęt miał nawet sporą moc a na najszybszym biegu rozpędzał sie do około 40 km/h.

#5 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:06

Przeróbka WSK 125 no ok. ale jak by dorobił większą przekładnie a przy silniku mniejszą to może by było. ja nie chce nim ciągnąć cudów tylko tam jakiś wózek żeby można podwiesić trawę dla kur, królików i takich tam innym. no i żeby można było nim przeorać chociaż jednoskibowym małym pługiem po małym przydomowym ogródku. A WSK125cm może masz jakieś fotki z tego twojego motoru. a taki ciągnik ile by kosztował?????????

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:32

Przeróbka WSK 125 kosztował tyle co nic bo części miałem w garażu... Fotki ma mój brat na gronie, jak chcesz to napisz na gg to podam ci link.

Jak chcesz już tak do wożenia trawy dla królików to załóż na tył zębatkę od ogara, będzie sporo wolniejsza ale i mocniejsza. Też to kiedyś przerabialiśmy, tylko jest jeden minus na zakrętach jak będziesz ciągnął wózek to będzie cię ściągać na bok i łatwo można zaliczyć glebę.

#7 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:37

Przeróbka WSK 125 daj ten link tutaj bo nie mam założonego gg. a mi chodziło ile by kosztował taki niniciągnik.

#8 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 07 luty 2008 - 20:39

Przeróbka WSK 125 http://www.agrofoto....image13238.html
oto mój wynalazek.fajna sprawa jeśli trzeba coś niewiele przyciągnąć. tak ok 1 tony to na luzie ciągnie

#9 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:33

Przeróbka WSK 125 jak by dało rade to zróbcie jakieś zdjęcia żebym mógł zobaczyć jak to macie zrobione z bliska chodzi mi głównie o to jak zrobiliście napęd. A panie WSK125cm coś nie moge zobaczyć tych zdjęć. panie SAMO jak ci się to sprawuje?????? napęd masz na jedno czy dwa koła?

#10 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 luty 2008 - 15:39

Przeróbka WSK 125 wygląd zabójczy
podziwiam pomysł
ale swojej wsk125 nie będe przerabiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka WSK 125 Dzisiaj, 19:54
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:24

Przeróbka WSK 125 @ursus3514 przy fotce pisze ze oś jest od żuka wiec ciągnie jak normalny samochód.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:35

Przeróbka WSK 125

jak by dało rade to zróbcie jakieś zdjęcia żebym mógł zobaczyć jak to macie zrobione z bliska chodzi mi głównie o to jak zrobiliście napęd. A panie WSK125cm coś nie moge zobaczyć tych zdjęć. panie SAMO jak ci się to sprawuje?????? napęd masz na jedno czy dwa koła?

dokładnie dyfer jest od żuka więc jest tam normalny mechanizm różnicowy. jest także przekładnia która umożliwia jazde do tyłu(działa jak rewers :D ) sprawuje sie bardzo dobrze. nie zamienil bym sie na żadnego capka samoróbke

#13 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2008 - 11:34

Przeróbka WSK 125 no ok. ale ja bym chciał zobaczyć jak to jest poskładane bo kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać

#14 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 luty 2008 - 11:49

Przeróbka WSK 125 jeśli by Cię to interesowało to mogę zrobić dokładne zdjęcia. jeśli potrzebujesz jakieś info to wal na gg

#15 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2008 - 12:24

Przeróbka WSK 125 ok.samo. porób fotki najbardziej mnie interesuje jak zrobiony napęd i hamulce oraz konstrukcja całego tyłu.

#16 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 luty 2008 - 16:05

Przeróbka WSK 125 ok w poniedziałek zrobie i wyśle.

#17 Share ursus3514

ursus3514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 luty 2008 - 11:57

Przeróbka WSK 125 ok. SAMO to podeślij mi te zdjęcia na e-mail: wojtek1990wsk@op.pl

#18 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 maj 2009 - 17:17

Przeróbka WSK 125 z tą przeróbką to niebardzo bo przecież wsk ma chłodzenie na powietrze,więc nie pociągniesz nią jakiejs przyczepki albo nie będziesz wozić jakiś żeczy po podwórku ;)