Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa chlewni do PROW

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:34

Budowa chlewni do PROW

Witam. Zastanawiam się nad budową chlewni na PROW, dofinansowanie wynosi 900 000 zł - w ramach rozwój produkcji prosiąt

,Forma refundacji części kosztów.

- 60% kosztów kwalifikowalnych  - w przypadku młodych rolników i inwestycji zbiorowych albo
- 50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych operacji

I co o tym sądzicie , warto się za to brać?

Obecinie Kupuje warchlaki i odchowuje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa chlewni do PROW Dzisiaj, 08:56
  •  

#2 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:25

Budowa chlewni do PROW przecież w tej cenie w której są obecnie tuczniki to jest samobójstwo

#3 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:50

Budowa chlewni do PROW

Bądźmy dobrej myśli, ale skoro na to jest fundusz to czemu by z tego nie skorzystać ? Sytuacja może się poprawi , a jeśli nie to po 5 latach budynek i tak zostanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 11:00

Budowa chlewni do PROW

skoro posiadasz środki własne i nie musisz sie podpierać kredytem to jak najbardziej ale jezeli na wszystko musisz brać kredyt to dwa razy się zastanów

bo budując z funduszy nie dasz rady zaoszczędzić i jeszcze same loszki zarodowe wstawić to też nie mały koszt ok 1000-1500 moze i wiecej a od wstawienia loszek pierwszy zysk najwczesniej po 5 miesiacach jezeli prosiaki sprzedasz a jak bedziesz trzymał do tucznika to trzeba liczyć 9-10 miesiecy a przez cały ten czas wydatki na energie pasze idą cały czas

pomijając koszty leczenia robocizny to na rozruch nie mała kwota same 50szt loszek to koszt min 50 tyś z moich wyliczeń wychodzi około 2,5tyś -3,5tyś utrzymanie jednej lochy rocznie zalezy od rasy jakosci paszy szczepień  na jednego tucznika potrzebujesz paszy za około 200zł wiec sobie policz ja ze wzgledu na status zdrowotny jestem w trakcie depopulacji i zabezpieczyłem  juz sobie srodki na odnowe stada wysokości 100 tyś i nie wiem czy mi to wystarczy przy 30 maciorach ale mam troszke pola to beda wpływy w miedzyczasie

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 16:18

Budowa chlewni do PROW

Kolega @kombi82 dobrze mówi 

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 20:17

Budowa chlewni do PROW

Ja widze sens w takich inwestycja tylko wtedy:

-gdy ma się własne środki w znacznej części. Bo jak podpieramy sie kredytem to tak dotacja mija sie z celem procent prawie wszystko ZJE

-gdy mamy gwarancje na perspektywie 5lat stałego zbytu po cenie przynoszącej zysk, który było bym na starcie +/- określić

-i ponad wszystko trzeba mieć odpowiednie doświadczenie w danej hodowli

tak na szybko to co najwaźniejsze a ciekawe czy przy tuczu kontrakcyjnym mozna nawiązac współprace na okres dajmy na to 5lat. po cześci mamy z grubsza określonym pułap przychodów i mozna planować :D