Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie wtryskiwacze (rozpylacze) do Reni

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 29 styczeń 2015 - 07:05

Witam. Odtawiłem moją Renówkę 106-54 do mechanika. Stwierdził, że wszystkie wtryskiwacze (rozpylacze) nadają się do wymiany. Były tam założone rozpylacze firmy STANADYNE o symbolu 29861. Z tymi końcówkami są dwa problemy: pierwszy, że są dość drogie (około 160 zł za 1 szt.), drugi problem, że w tej chwili zlokalizowałem 2 szt., a potrzebuję 6 szt. Podobno w całej Polsce nie ma ich w sprzedaży. Dlatego mnie to zastanowiło. Czyżby nikt nie wyminiał na takie jak były wstawione oryginalnie. Może jednak przepłacam i wystarczą włoskie rozpylcze po 60 zł za 1 szt.? Proszę o podpowiedź jakie rozpylcze są godne uwagi i warto je założyć do silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie wtryskiwacze (rozpylacze) do Reni Dzisiaj, 16:23
  •  

#2 Share klekot22

klekot22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:42

Jakie wtryskiwacze (rozpylacze) do Reni kolego nie radze oszczędzać na wloskich koncowkach to jest szajs straszny. kup sobie koncowki dobrej firmy np boscha wydasz raz kase i na kupe lat będziesz mial spokój dobrze znam ten temat bo naprawiam różne ciagniki i mam tez swoje i przerabialem ten temat nie raz.

#3 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:14

Zapadła decyzja o wersji oszczędnościowej. Wtryskiwacze pojechały do regeneracji. Podobno będzie gwarancja na usługę. Zobaczymy. Koszt regeneracji wszystkich 6 wtrysków jak za jeden nowy (oryginalny). Okazało się, że pomimo to, że to STANADYNE, to te założone w mojej Reni o dziwo też zostały wyprodukowane w Italii :). Więc nie wszystko co włoskie jest kiepskie, tyle że wtryskiwacze Stanadyne są dość drogie. Dowiedziałem się też u przedstawiciela Stanadyne w Polsce, że nie ma tych wtrysków w całej Polsce. Można sprowadzić, ale na kiedy i za ile tylko na indywidualne zapytanie.

Też się zdziwiłem, ale nawet w Classie mi proponowali wtryski za około 70 zł za 1 szt., a oryginalne tylko na zamówienie. Bosha nikt mi nie proponował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 01 luty 2015 - 20:16

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który naprawia mi traktor. Okazało się, że mam unikatowy egzemplarz ;). Wtryski są Stanadyne, bo i pompa też jest amerykańska czyli Stanadyne. Podobno są to dość rzadkie egzemplarze. Dlatego też trudno byłoby znaleźć zamienniki wtrysków np. Bosha do mojej Reni.

#5 Share klekot22

klekot22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:13

to to jest firma amerykanska czy włoska bo pisałes że włoska tak z ciekawosci pytam;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 03 luty 2015 - 22:13

Firma jest amerykańska z tego co wiem, ale wtryski są made in Italy. Globalizacja - firma amerykańska, ale wtryski produkowane we Włoszech.