Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedam Dmuchawe do zboża 2500zł

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:10

Mam do sprzedania dmuchawę 7.5KW z kompletem rur. Silnik oryginalny a wydajność około 6t/h. Nie używam jej już z 10lat i jest mi po prostu niepotrzebna. Od kilku lat zboże sypie podajnikiem, a wcześniej żmijką pionową, a dmuchawa stoi cały czas w garażu także najwyższa pora sprzedać. Silnik nigdy w niej nie był przewijany ani odkręcany. Jak ktoś chce to mogę sprzedać też pionową żmijkę również w dobrym stanie ale to za większe pieniądze. Była kupiona z Dozamechu za około 6tys. Można ją sypać na 12metrów z wydajnością 15t/h. Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem.

Edytowany przez petro11, 02 luty 2015 - 20:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedam Dmuchawe do zboża 2500zł Dzisiaj, 07:20
  •  

#2 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:20

masz jakieś zdjęcia?

#3 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:32

zdjęcia by wiele pomogły :)

#4 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 13:27

Jutro wystawie na OLX. Jak chcecie to mogę wam podesłać na meila.

#5 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 19:34

jak bedziesz miał chwile to wrzuć na maila tą dmuchawę bo tak myśle ze 7,5 KW to wentylator powinna mieć wydajny? po dmuchania silosów sie nada? a ta żmijka pionowa jest z jednym silnikiem czy ma też kosz pomocniczy? czemu zmieniłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 19:48

W gospodarstwie zasypywałem 2silosy BIN 130 tą dmuchawą a wcześniej na magazyn na piętrze stąd kupiony był komplet rur. Jeśli chodzi o podajnik pionowy to został kupiony bo dmuchawa miała za mały odbiór od kombajnu. Pionowa żmijka ma jeden silnik ale był zamówiony większy chyba też 7.5KW jest bo orginalnie 5.5było. Po prostu obawiałem się że będzie za wysoko i bezpieczniej było kupić mocniejszy. Chodzi ci pewnie o pomocniczy kosz z dodatkowym silniem zgadza się? Tamte żmijki podobno mają jeszcze większą wydajność ale wcześniej nie było w ofercie. Jak jak sypałem to na krótką żmijką poziomą z przyczepy i potem do pionowej. Pionowa jest bardzo wydajna. Przez cały dzień można spokojnie taki 130 ton zasypać. A silosów nie próbowałem dmuchać, ale raczej mniej powietrza z niej idzie jak z tych co służą do przedmuchu.

Edytowany przez petro11, 29 styczeń 2015 - 19:50.

#7 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:03

chodziło mi własnie o jakis sprzet do przedmuchania bo ostatnie zniwa troche zaskoczyły, sam mam pionową do wsoich silosów ale jak dobrze pojdzie to w przyszłym roku bede stawiał nowa baze zbożowa na jakieś 400-500 ton a z kubełkiem bo nie puści strączkowych na żmijkę bo nie przerobi. 

#8 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:13

Ja mam już kubełki i kosz przyjęciowy także spokój. A dmuchawe jak chcesz do przedmuchu a masz mieć taki magazyn to polecam nową kupić bo i tak na lata będzie potrzebna. Ja polecam firme Venture Industries. Zajrzyj sobie na stronę. Do siebie kupowałem od nich normalnie przez kuriera i wszystko ok. Na stronie ich wejdź na produkty-wentylatory promieniowe. Ogromny wybór i super jakość. Lepsze są jak z BINa oryginalne. Jak zadzwonisz to i tak doradzą fachowo ile m sześć. powietrza potrzeba na dany silos.

#9 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 20:16

ja myśle cały czas na ferrum ciekawa oferta i cenowo też nie było aż tak tragicznie no i mają lejowe z opcją przedmuchu, czekam własnie na ofertę od nich na wentylator i bede dopiero wiedział ile potrzeba powietrza zeby to poszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:58

DMUCHAWA SPRZEDANA!!!

Edytowany przez petro11, 02 luty 2015 - 20:12.