Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie New Holland TM

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:43

Spalanie New Holland TM

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest rzeczywiste spalanie tej serii, bo niektórzy twierdzą że palą dość sporo. Piszcie model ciągnika, z jaką maszyną pracuje (szer robocza), orientacyjną wydajność zestawu, no i najważniejsze spalanie na hektar lub na godzinę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie New Holland TM Dzisiaj, 15:07
  •  

#2 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:00

Spalanie New Holland TM

Wszystkie ciągniki palą tyle prawie tyle samo. Każdy operator inaczej ustawi maszyne, inaczej operuje gazem, wielu nie potrafi normalnie w polu robić tylko chwalić się ile wyciągną więc odpowiedzi będzie tyle co wpisów i każda inna. Ja mam John Deery które niby tak dużo palą a np. u mnie 6930 pali przy zestawie uprawowo siewnym mniej niż poprzedni URSUS1634. Takie porównanie ci dam. Mam większego John Deera który chodzi w agregacie uprawowym i w glinie spalanie wzrasta do ponad 40l/h i co z tego jak zapiąć do mniejszego to jeszcze więcej spali bo liczy się ha a nie godziny. Kolejny przykład sąsiad wałował ruskiem z wałem 2.5m a ja wałem 6.2 z ciągnikiem MF5465 z silnikiem Perkinsa. Spalanie mi wyszło 1.5l/ha jemu prawie 3. Także im większy ciągnik tym mniej spali a silniki obecnie mają wszystkie ciągniki bardzo podobne więc spalanie również.

#3 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 20 luty 2015 - 19:15

Spalanie New Holland TM Dziękuję kolego za wypowiedź, ale chciałbym uzyskać jakieś konkretne liczby. Poprostu chciałbym wiedzieć czy TM z silnikiem 7,5 litra spala więcej od ciągników z silnikami 6,7; 6,8 litra przy różnych pracach? Najprościej mówiąc czy duża pojemność silnika znacząco wpływa na spalanie podczas prac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 02 marzec 2015 - 22:50

Spalanie New Holland TM

zadam ci przewrotne pytanie ile paliwa potrzebujesz na wysiew rozsianie 50 ton nawozu na 100 ha :) czyli 500 kg/ha - całkowite z dojazdem na pole i załadunkiem :) np. c360 albo małym zetorem ......  mi udało się zejść do 58  litrów  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 15:06

Spalanie New Holland TM

Weź duży rozsiewacz zawieszany 3000kg wsyp, ustaw szerokość na 36metrów i ciągnik 160km to tyle samo spali na ha co c-360.