Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 110 problem z reverserem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:00

Mam taki problem z moim MX 110. Wymieniłem uszczelkę na bocznej pokrywie skrzyni biegów na której są zamontowane elektrozawory PowerShift 1-2-3-4.

Po wymianie uszczelki wystąpił problem. Gdy chcę jechać w przód lub w tył trzeba odczekać około 10 sekund zanim ciągnik ruszy. Coś jakby były te kanały zapowietrzone?

Przed demontowaniem pokrywy nie miałem z tym problemu. Musiałem wymienić tą uszczelkę gdyż ciekła.

Nie mogłem znaleźć nic w Workshop Manual MX 110 na ten temat.

Czy ktoś z Was wie gdzie jest problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 110 problem z reverserem Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:03

Po wymianie uszczelki pod modulatorem nic się nie może stać jeżeli jest starannie wymieniona. 

Ja bym szukał przyczyny w niskim ciśnieniu, albo z zaworem priorytetowym ustalający ciśnienie regulacyjne jest coś nie tak, albo z zaworem na skrzyni od jazdy.

Wepnij się manometrem w zawór na skrzyni w pozycję REG i obserwuj ciśnienie po załączeniu kosza od jazdy, ciśnienie powinno wrócić do ustalonego w mniej niż sekundę, oczywiście na rozgrzanym oleju, bo na zimnym to te skrzynie działają jak chcą ale 10 sec to zbyt długa zwłoka

A jak reszta hydrauliki? podnośnik? półbiegi,  jak już jedzie to dobrze je zmienia?   

#3 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:41

Ale dlaczego 2 godziny przed wymianą uszczelki reverser działał na zimno i na ciepło bez problemu?

Jak włączę reverser do przodu i odczekam 10 sek. to normalnie jedzie - pełna moc, orałem 4 skib-owcem.

Hydraulika jest jak z fabryki, TUZ tył i przód normalnie, przedni ładowacz też normalnie. Przełącznik 1-2-3-4 jak nowy.

A może coś z tym akumulatorem hydraulicznym obok pokrywy? bo go też ściągałem. Może go trzeba zalać olejem? ale przecież te bąbelki powietrza powinny same cofnąć się do skrzyni.

Zagadką jest to dlaczego przed wymianą uszczelki było ok?

Uszczelkę włożyłem dobrze - strzałką do góry.

Która to pozycja REG na pokrywie?

A może ta część uszczelki która mi się wypłukała między kanałami siedzi gdzieś tam w pokrywie i blokuje? Było tego z 1 cm2.

solenoids_MX_110.jpg

Edytowany przez kris14, 29 styczeń 2015 - 09:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 00:12

Tu masz zdjęcie do zlokalizowania ciśnienia regulacyjnego, powinno się mieścić w przedziale 19-21 bar

http://i.gyazo.com/2...cb2cf80241b.png

A tutaj od jazdy

FWD - do przodu

REV - do tyłu

http://i.gyazo.com/b...d3e76b3cbb5.png

Nie powinno być niższe od REG o 0,7 bara

Jeżeli ciśnienia będą ok tzn szybko ustalą się na wymaganym poziomie to wina leży w rozdzielaczu lub samych koszach,ale jeżeli zwłoka będzie długa (proporcjonalna do opóźnienia ruszania) przyczyny należy szukać wcześniej na linii. 

Akumulator jest od półbiegów, więc raczej nie ma nic do rzeczy

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:06

tak jak kolega wyżej napisał musisz zlokalizować przyczynę, najpierw wepnij się w REG i sprawdź jakie ciśnienie masz potem przełączaj półbiegi jak też będzie dobrze to wtedy sprawdź rewers jak będzie widać duże opóźnienie to można by zajrzeć do modulatora rewersu czy nie ma tam jakiegoś paproku, który blokuje dysze lub suwak. Ten modulator właśnie ma z lekkim opóźnieniem i płynnie włączyć rewers (napełnić kosze olejem). Modulator znajduje się tam gdzie elektrozawory od rewersu, trzeba odkręcić nakrętkę i będzie tam suwak i sprężyna(y) dokładnie nie pamiętam. Wieczorem mogę wstawić schemat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:45

Sprawa jest bardzo dziwna.

Rozebrałem ponownie boczną pokrywę od PowerShift - tą z elektrozaworami. Chciałem zobaczyć czy nie popełniłem tam jakiegoś błędu przy wymianie uszczelki.

Rozebrałem to na części pierwsze i nic nie znalazłem. Złożyłem ponownie i ciągnik działa jak nowy! Co to ma do rzeczy z reversem?

Zaorałem wczoraj 5 ha i ani razu nie było błędu z reversem F/R.

Czy te kanały od Power Shift 1,2,3,4 mają jakieś połączenie z reversem który znajduje się nad tylnym mostem (te zdjęcia które załączyłeś)
Zobaczę co będzie się działo za kilka dni.

Dodaj odpowiedź