Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel2309    0

Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

 

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

 

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.

Edytowano przez Pawel2309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak ciężkie jest to podłoże? Ile waży 40m3 tego wynalazku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

jakieś badania na zawartość składników są?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2309    0

Jakie to jest podłoże na oborniku końskim czy na kurzaku ?

Skład jest to tajemnica wytwórcy podłoża, który zaopatruje pieczarkanie. Ogólnie jest przyjęte, że to mieszanka tychy obydwu plus drobno rozdrobniona słoma i wapno.

Jak ciężkie jest to podłoże? Ile waży 40m3 tego wynalazku?

Przeciętna waga nasypanej do pełna patelni to co najmniej 25 ton. Ciężar tego wynalazku zależy także od wilgotności.

jakieś badania na zawartość składników są?

Osobiście nie robiliśmy, ale można znaleźć kilka ciekawych artykułów w których przedstawiono jego skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

powiedział co wiedział - podłoże podłożu nie równe, zawartość składników uzależniona jest od tego jak długo rosły na nim pieczarki (ile rzutów), a zazwyczaj nikt nie usuwa podłoża po pierwszym rzucie, do tego dochodzi zasolenie podłoża chlorkiem sodu.

porostu jesteś naciągaczem, oferujesz towar nie mówiąc jaką ma zawartość wody, składników pokarmowych, soli itp. taki towar dodatkowo trzeba kompostować co najmniej przez 6 miesięcy.

faktycznie w okolicach białej się o to zabijają, ale ja jestem zdania że trzeba wiedzieć co się wozi na pole - zwłaszcza jak chodzi o zawartość soli - przesadzisz i susza fizjologiczna murowana.

 

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Raz to ładowałem na rozrzutniki, lekkie to jak nie wiem jak suche. Właściciel mówił że to daje trochę próchnicy na pole. Sypali dość dużo było ciemne pole na końcu. Byłem w zeszłym roku mu podwalić to ładne zielsko na tym rosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2309    0
Napisano (edytowany)

powiedział co wiedział - podłoże podłożu nie równe, zawartość składników uzależniona jest od tego jak długo rosły na nim pieczarki (ile rzutów), a zazwyczaj nikt nie usuwa podłoża po pierwszym rzucie, do tego dochodzi zasolenie podłoża chlorkiem sodu.

porostu jesteś naciągaczem, oferujesz towar nie mówiąc jaką ma zawartość wody, składników pokarmowych, soli itp. taki towar dodatkowo trzeba kompostować co najmniej przez 6 miesięcy.

faktycznie w okolicach białej się o to zabijają, ale ja jestem zdania że trzeba wiedzieć co się wozi na pole - zwłaszcza jak chodzi o zawartość soli - przesadzisz i susza fizjologiczna murowana.

Wedle Twojej wypowiedzi musiałbym każdorazowo brać próbkę i wieźć do badań. Skoro jesteś takim znawcą zapraszam do sprawdzenia sķładu- mogę przesłać worek do analizy.

Nie nazywaj mnie naciągaczem,ponieważ z zarzutem o braku informacji na temat składników możesz mieć pretensję do każdego kto oferuje obornik bydlęcy,koński czy też kurzak (idąc tropem Twojego rozumowania jego skład zależy od rodzaju paszy zadawane zwierzętom jak i sposobu składowania- zazwyczaj pod chmurką gdzie deszczu może wlać co niemiara).

Idąc dalej- skoro twierdzisz, że trzeba kompostować jaki sens ma podawanie zawartości wody itp. jeżeli ma to być kompostowane przez 6 miesięcy. Wątpię żeby ktokolwiek składował pod przykryciem. Będzie to leżało na polu gdzie śnieg oraz deszcz wpłynął na wilgotność jak i wypłuczą znaczną część składników. Co więcej przez ten okres procesy gnilne napewno zmienią parametry odżywcze.

Jeżeli chcesz podyskutować proszę bardzo, ale nie siej niepotrzebnego zamętu skoro Twoje wypowiedzi same sobie zaprzeczają.

Raz to ładowałem na rozrzutniki, lekkie to jak nie wiem jak suche. Właściciel mówił że to daje trochę próchnicy na pole. Sypali dość dużo było ciemne pole na końcu. Byłem w zeszłym roku mu podwalić to ładne zielsko na tym rosło.

Zauważ, że rośliny trawiaste wysiewają się dzięki wiatrowi, który przenosi te nasiona a podłoże jest dobrym gruntem do ich wzrostu. Edytowano przez Pawel2309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ok, może z ta wodą przesadziłem faktycznie nie ma dużego znaczenia jak sprzedajesz na m3 , ale nie odniosłeś się do zawartości składników pokarmowych w zależności od ilości rzutów i zasolenia podłoża, a o kompostowaniu powiedział mi człowiek który uprawia pieczarki od kilkunastu lat i raczej wie co mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Brat kiedyś kładł to na pola i powiem że zdawało to egzamin. Tylko wtedy płacił za to chyba 250zł tzn koszt transportu podkład oddawali za darmo. O ile dobrze pamiętam ze 4 lata temu.Rozwoził to bez kompostowania. A na temat składu jakościowego mógłby coś napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

u nas tez jest dostęp do czegoś takiego i właśnie że trzeba kawałek wieźć to cena jest około 600zł/patelnia bo sam podkład jest ponoć za darmo. Tyle wiem od znajomego który to brał. Kosz transportu jest najwyższy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10
Napisano (edytowany)

u nas za odbior takiego podloza to pieczarkarze jeszcze placa odbiorcy sam jestem odbiorca od jednego woze na laki na pryzme i jak się przerobi rozwoze na lake trawa jak się patrzy potem rosnie bo ladnie trzyma wilgoc

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczopki    0
Napisano (edytowany)

Nawiążę współpracę z osobami chętnymi do odbioru podłoża po pieczarkowego.

Oferuje dowóz w okolicach Białej Podlaskiej, Łosic, Rokitna. 
Cena za wywrotkę 25 T z transportem 500 PLN.
Dokładna cena jest uzgadniana telefonicznie, gdyż zależy od długości trasy i ilości.
Ładunki odbywają się 6 dni w tygodniu.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 506 170 484

Edytowano przez zaczopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ford1    15

Jaka cena była by z transportem do wysokiego mazowiecka i jaka ładowność orientacyjnie jest na naczepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj